vyhrajte-s-preventanem

jpg3encyklopedie-banner

banner-folgravid3

Tipy
Tipy pro krásné poprsí: Zvětšete si je tukem!

27. srpna 2015

Tipy pro krásné poprsí: Zvětšete si je tukem!

Kategorie: Zdraví a krása, Připojené tagy: zvětšení prsou ňadra Prsa liposukce augmentace tuk

preventan-mimiforum-banner

Snad každou ženu, která není zrovna podvyživená, nadchne představa, že se tukové polštářky ze stehen, hýždí nebo břicha promění ve vysněný tvar poprsí. Autoaugmentace neboli zvětšení prsou vlastním tukem tuto možnost přináší. Vyplatí se do ní investovat?  

DermaX

·    Obsahuje biotin, zinek – přispívají k udržení normálního stavu vlasů.
·    Obsahuje niacin, biotin, riboflavin – přispívají k udržení normálního stavu pokožky.
·    Obsahuje zinek – přispívá k normálnímu stavu nehtů
·    Obsahuje thiamin, riboflavin, pyridoxin – přispívají k normálnímu energetickému metabolismu.

dermax-nahled

Doplněk stravy

Více ZDE

 

 

„Výhodou autoaugmentace je skutečnost, že prsa po operaci vypadají přirozeně. Silikonové implantáty toto vždy nezaručí,“ uvádí plastický chirurg MUDr. Josef Kulhánek, MBA z Lékařského domu v Praze 7. Navíc podle něho po operaci díky malým vpichům, kterými se tuk do prsou vpravuje, nezůstávají jizvy.

 

Dva zákroky v jednom

Velkým lákadlem pro ženy je, že autoaugmentace kombinuje liposukci a zvětšení prsou. Z partie, kde je tuk nevzhledný, se přidá tam, kde je vítaným hostem. Pod každým z ňader ho chirurg vpravuje tenkými kanylami do podkoží. „Na rozdíl od klasických implantátů představuje tuk tělu vlastní tkáň. Proto jím během dvou až tří týdnů proroste cévní systém a tím zajistí tuku výživu a dekoltu přirozený vzhled,“ uvádí chirurg MUDr. Václav Poláček. Další výhodou proti klasickému zvětšení prsou pomocí implantátů je, že není nutné se bát infekce nebo imunitní reakce proti voperovanému tuku, jako se tomu může stát u silikonových implantátů. Po autoaugmentaci se podle něho na prsou neobjevují ani nerovnoměrnosti a boule. Občas se však stane, že se boule vytvoří na místech odběru. Ty se pak během několika týdnů vstřebají.

 

Má to háček – tuk se vstřebává…

Má to ale jeden háček. Podle odborníků musí žena, která zákrok podstoupí počítat s tím, že se prsa po určité době částečně opět zmenší. Dochází totiž k přirozenému vstřebávání vpraveného tuku v průměru o 50 %. S tímto jevem by měla být podle plastických chirurgů každá žena před zákrokem seznámena. „K přirozenému vstřebání tuků dochází zhruba do půl roku. V současné době se do každého z prsou obvykle vpravuje tuk o objemu cca 300 ml, což je téměř třikrát tolik než v počátcích zákroků,“ vysvětluje odborník.

 

Jak zákrok probíhá?


Zvětšení prsou vlastním tukem probíhá v celkové anestezii. Žena odchází druhý den po operaci, tedy po odeznění narkózy. Následně je jí doporučeno nenosit dva až tři týdny podprsenku ani jiné upnuté svršky. Během této doby totiž nesmí být tuk v prsou stísněn, aby jím prorostly cévy a získával tak výživu pro přežití místo vstřebávání. „Po operaci a částečném vstřebání se tuk v prsou chová jako vlastní tkáň, tedy citlivě reaguje na změny hmotnosti. Tuk, který se v prsou ustálí půl roku po zákroku, v nich už zůstane napořád, pokud žena razantně nezhubne,“ uzavírá MUDr. Kulhánek.

 

zdravi-a-krasa-tipy-pro-krasne-poprsi-ii-sh-nahled MIMIFORUM zjistilo:

-          Za zvětšení prsou vlastním tukem zaplatí částku v rozmezí 50 až 90 000 Kč.

-          Zatímco průměrné silikonové implantáty vydrží 10 let, tuk vám zůstane po počátečním vstřebání napořád, pokud výrazně nezhubnete.

-          Tuk je tkáň tělu vlastní, komplikace a infekce proto nebývají.

-          Vzhled prsou je přirozený, nikdo by nehádal, že jste si prsa nechala zvětšit.

Text: mob

Foto: Shutterstock.com

 

5 Posledních příspěvků v diskusi

Doposud nebyl připojen žádný komentář. Buďte první!

Vstoupit do diskuse >>

Související články a diskuse