vyhrajte-s-preventanem

jpg3encyklopedie-banner

banner-folgravid3

Tipy
Tipy pro dlouhé a krásné řasy

22. září 2015

Tipy pro dlouhé a krásné řasy

Kategorie: Zdraví a krása, Připojené tagy: odlíčení řasenka řasy olej oči

preventan-mimiforum-banner

Jak mít krásné a dlouhé řasy? Třeba tak, že o ně budete správně pečovat, anebo si je necháte prodloužit… 

OcuMax Lutein 4 Farmax

·    Obsahuje přírodní karotenoidy (lutein, zeaxanti) a bylinné extrakty (borůvka, světlík).
·    Vysoký obsah luteinu – 15mg, tj. čistého 12 mg.
·    Vhodný k dlouhodobému užívání.

ocumax-lutein-4-farmax-nahled

Doplněk stravy

 

Více ZDE

Krásné, dlouhé a ideálně husté řasy. Která žena by si je nepřála! Jenže ne každá má to štěstí, že jsou jí dány od přírody. Jak tedy na to, abychom dosáhli co nejkrásnějšího pohledu s plnými řasami?

 

Vhodná řasenka

Pokud jste majitelkou pěkných řas, kterým postačí zvýraznění, zkuste najít takovou řasenku, která vám bude vyhovovat a s problémem pomůže. Vsaďte na kvalitní, ověřené značky a připravte se na to, že může chvíli trvat, než najdete tu, která vám bude vyhovovat. A to i přesto, že koupě řasenky není levná záležitost.

 

Správné odlíčení

Základem pro správnou péči o řasy je důkladné večerní odlíčení. Pokud to neuděláme, budou pod nánosy maskary řasy slábnout a výsledek bude ještě horší. Naopak kvalitní oční odličovače mohou řasy posílit (obsahují-li kolageny, vitaminy, ceramidy) a zabránit tomu, aby se řasy začaly lámat. Vhodné je i jemné pročesání řas, a to vždy večer po odlíčení. To by mělo být pomalé, klidné, neuspěchané, abychom řasám ještě neublížily.

 

Zkuste olej či sérum

K péči o řasy nemusíte volit drahé přípravky. Postačí kvalitní panenský olivový olej, který do nich opatrně vetřete (pozor, aby se nedostal do oka!) poté, co řasy odlíčíte. Existují také speciální séra na řasy, která podporují jejich růst i hustotu. Nečekejte ale příliš velké zázraky. Mohou řasy lehce opticky vylepšit, ale více pravděpodobně nedokážou.

 

Tip MIMIFORA:
Zkuste ricinový olej!

Kromě olivového je prověřeným pomocníkem také ricinový olej! Řasám, které vyživuje, pomáhá vrátit hustotu, délku i lesk. Nanášejte jej pravidelně po odlíčení, a to buď vatovou tyčinkou, případně kartáčkem od staré řasenky, vždy ale na konečky řas. Oči totiž může dráždit, a tak buďte při aplikaci opatrná, aby se do nich nedostal. Pokud vydržíte, rozdíl uvidíte za pár dnů.

 

Prodloužení řas zdravi-a-krasa-tipy-pro-krasne-a-dlouhe-rasy-ii-sh-nahled

Pokud kosmetika nepomáhá, můžete zkusit prodloužení řas. V tomto případě se svěřte do rukou odbornice, která vám některou z osvědčených technik řasy prodlouží, dokonce si je můžete nechat i drobnými kamínky. Prodlužování probíhá na vaše vlastní řasy, na které nanášejí jiné a elasticky se na ně napojují. Nejde ale o zákrok věčný. Vydrží zhruba dva měsíce a je třeba řasy doplňovat. Připravte se tedy na to, že zasáhne do vaší peněženky.

 

Babské rady

Další možností, a samozřejmě mnohem levnější, je zkusit některou z babských rad. Můžete si sama zkusit masírovat víčka, protože to je metoda, která stimuluje růstové cibulky řas, anebo si víčka mazat po odlíčení vazelínou, což je promastí a pomůže posílit i řasy, které nebudou náchylné k vypadávání.

 

Tip MIMIFORA:


Pokud používáte kontaktní čočky, nepoužívejte kosmetické prostředky a řasenky k prodloužení řas obsahující drobná vlákna. Ty totiž mohou snadno z řasy odpadnout a dostat se do oka, kde mohou jednak znečistit čočku, ale způsobit i podráždění oka a jeho zarudnutí.

 

Text: ino

Foto: Shutterstock.com

5 Posledních příspěvků v diskusi

Doposud nebyl připojen žádný komentář. Buďte první!

Vstoupit do diskuse >>

Související články a diskuse