banner-maxicor-miniforum-809x292

jpg3encyklopedie-banner

banner-folgravid3

Tipy
Newsletter

Chcete být informováni o novinkách z mimiforum.cz?
Zadejete zde svoji emailovou adresu.

Tipy na výlety za krásami rašelinišť

24. července 2015

Tipy na výlety za krásami rašelinišť

Kategorie: Tipy na výlet, Připojené tagy: naučná stezka rašeliniště děti rodina výlet

preventan-mimiforum-banner

Vydejte se na výlet za krásami rašelinišť! Netradiční výprava do přírody zaujme celou rodinu. A nové znalosti ocení zejména děti. Po prázdninách se jim totiž mohou hodit ve škole.

Kam se vydat na méně obvyklý výlet do přírody? Třeba za krásami rašelinišť! Děti i dospělé zaujmou jistě i naučné stezky, které těmito oblastmi vedou. A z informačních panelů se dozví vše o přírodě a tajemství rašelinišť.

 

Černohorské rašeliniště

Státní přírodní rezervace Černohorské rašeliniště je největším rašeliništěm lesního typu v Krkonoších a jeho stáří se odhaduje na 6000 let. Najdete jej zhruba kilometr od lanovky z Jánských Lázní na vrchol Černé hory, v sedle mezi Černou a Světlou horou, při pramenech Černého potoka. Vede tu naučná stezka Černohorské rašeliniště, která začíná právě u stanice lanovky. Je dlouhá 3,5 km a končí u Pardubických Bud. Součástí stezky, která je přístupná až do října, je i dřevěná vyhlídková věž s rozhledem na rašelinnou louku. Nejlepším časem pro návštěvu je červenec díky množství kvetoucích rostlin.


Božídarské rašeliniště

Západně od Božího Daru, ve výšce 940 až 1115 m n.n. najdete národní přírodní rezervaci, která je největší rozlohou v Krušných horách. Vede jím Naučná stezka Božídarské rašeliniště, která rozhodně stojí za návštěvu. Měří 3,2 km a začíná u infocentra Boží Dar. Převážná část stezky s 12 informačními panely vede po povalových chodnících, a tak nebude problém ji zvládnout ani s dětmi. Dozvíte se spoustu informací o rašeliništích, a když budete mít procházek málo, můžete se na konci napojit na další oblíbenou stezku Blatenský příkop.

 

Soumarské rašeliniště

Naučná stezka nabízí pohled do světa šumavských rašelinišť. Představuje vývoj i současný stav nedávno ještě k průmyslové těžbě využívaného rašeliniště, které se s pomocí člověka obnovuje, a navrací se tak jeho původní charakter i funkce v přírodě. Stezka je dlouhá 1,5 km, z toho 600 metrů jdete po povalovém chodníku. Je otevřena denně od června do října, poté je z důvodu výskytu silně ohroženého tetřívka obecného až do jara zavřená. Vydejte se na ni za krásami Šumavy proto ideálně v létě. Stezka končí u 10 m vysoké věže, ze které budete mít na rašeliniště krásný výhled.

 

Naučná stezka Červené blato tip-na-vylet-vylety-za-krasami-raselinist-ii-cz-nahled

Národní přírodní rezervace Červené blato se nachází v jižní části Chráněné krajinné oblasti a biosférické rezervaci Třeboňsko, 18 km jižně od Třeboně. Patří ke skupině třeboňských rašelinišť a zdejší naučná stezka je dlouhá 4 km. T velké části kopíruje bývalé zpevněné komunikace využívané při těžbě rašeliny a prochází nejpestřejšími částmi rašeliniště. Terén není obtížný, a tak jej zvládnou i děti. Najdete na ní 9 informačních panelů s největšími zajímavostmi.

 

Text: asm

Foto: Czechtourism.cz

 

5 Posledních příspěvků v diskusi

Doposud nebyl připojen žádný komentář. Buďte první!

Vstoupit do diskuse >>

Související články a diskuse
Váš email:
Heslo:
Horoskop
Vítáme nová miminka
Dítě Uživatelka Termín
Xaverius
Soběslav
stefanZítra
Dítě Uživatelka Termín
Gabriella
kdfin08.02.2018
Saskie
Stela
stefan24.01.2018
Tereza
Tara
stefan24.01.2018
Dítě Uživatelka Datum
Martin
jarinka26.06.
Přemysl
jesenka3323.08.
Ondřej
Uzlíček10.08.
Přidat svůj termín »
Vaše příspěvky
Vaše poslední fotopříspěvky
NÁŠ POKLAD
NÁŠ POKLAD
Od uživatele: Aleki
profilová fotka
profilová fotka
Od uživatele: Natálka Kresbová
Miláček Péťa
Miláček Péťa
Od uživatele: Petulinka
Anketa