7. října 2019
Láska, nebo rodina? Vyplatí se vztah jen kvůli dětem?
Na otázku, zda se vyplatí držet vztah jen kvůli dětem, neexistuje jednoznačná odpověď. Záleží totiž
4. září 2019
Problém: Matka chce řídit náš vztah!
Případů, kdy chce matka řídit život svému dospělému dítěti, je víc, než si myslíte. I když jste dos

24. července 2015
Tipy na výlety za krásami rašelinišť
Kategorie: Tipy na výlet, Připojené tagy: naučná stezka rašeliniště děti rodina výlet
Vydejte se na výlet za krásami rašelinišť! Netradiční výprava do přírody zaujme celou rodinu. A nové znalosti ocení zejména děti. Po prázdninách se jim totiž mohou hodit ve škole.
Kam se vydat na méně obvyklý výlet do přírody? Třeba za krásami rašelinišť! Děti i dospělé zaujmou jistě i naučné stezky, které těmito oblastmi vedou. A z informačních panelů se dozví vše o přírodě a tajemství rašelinišť.
Černohorské rašeliniště
Státní přírodní rezervace Černohorské rašeliniště je největším rašeliništěm lesního typu v Krkonoších a jeho stáří se odhaduje na 6000 let. Najdete jej zhruba kilometr od lanovky z Jánských Lázní na vrchol Černé hory, v sedle mezi Černou a Světlou horou, při pramenech Černého potoka. Vede tu naučná stezka Černohorské rašeliniště, která začíná právě u stanice lanovky. Je dlouhá 3,5 km a končí u Pardubických Bud. Součástí stezky, která je přístupná až do října, je i dřevěná vyhlídková věž s rozhledem na rašelinnou louku. Nejlepším časem pro návštěvu je červenec díky množství kvetoucích rostlin.
Božídarské rašeliniště
Západně od Božího Daru, ve výšce 940 až 1115 m n.n. najdete národní přírodní rezervaci, která je největší rozlohou v Krušných horách. Vede jím Naučná stezka Božídarské rašeliniště, která rozhodně stojí za návštěvu. Měří 3,2 km a začíná u infocentra Boží Dar. Převážná část stezky s 12 informačními panely vede po povalových chodnících, a tak nebude problém ji zvládnout ani s dětmi. Dozvíte se spoustu informací o rašeliništích, a když budete mít procházek málo, můžete se na konci napojit na další oblíbenou stezku Blatenský příkop.
Soumarské rašeliniště
Naučná stezka nabízí pohled do světa šumavských rašelinišť. Představuje vývoj i současný stav nedávno ještě k průmyslové těžbě využívaného rašeliniště, které se s pomocí člověka obnovuje, a navrací se tak jeho původní charakter i funkce v přírodě. Stezka je dlouhá 1,5 km, z toho 600 metrů jdete po povalovém chodníku. Je otevřena denně od června do října, poté je z důvodu výskytu silně ohroženého tetřívka obecného až do jara zavřená. Vydejte se na ni za krásami Šumavy proto ideálně v létě. Stezka končí u 10 m vysoké věže, ze které budete mít na rašeliniště krásný výhled.
Naučná stezka Červené blato
Národní přírodní rezervace Červené blato se nachází v jižní části Chráněné krajinné oblasti a biosférické rezervaci Třeboňsko, 18 km jižně od Třeboně. Patří ke skupině třeboňských rašelinišť a zdejší naučná stezka je dlouhá 4 km. T velké části kopíruje bývalé zpevněné komunikace využívané při těžbě rašeliny a prochází nejpestřejšími částmi rašeliniště. Terén není obtížný, a tak jej zvládnou i děti. Najdete na ní 9 informačních panelů s největšími zajímavostmi.
Text: asm
Foto: Czechtourism.cz
Doposud nebyl připojen žádný komentář. Buďte první!