vyhrajte-s-preventanem

jpg3encyklopedie-banner

banner-folgravid3

Tipy
Tipy na výlety: Kam na slavnosti, hody, víno

4. září 2015

Tipy na výlety: Kam na slavnosti, hody, víno

Kategorie: Tipy na výlet, Připojené tagy: slavnost burčák děti rodina víno výlet

preventan-mimiforum-banner

Kam se vydat na výlet za burčákem a vínem? Třeba na jih Moravy, anebo do Rakouska! Inspirujte se našimi tipy. 

Čejkovické bylinkové slavnosti

Kdy: 6. září 2015
Kde: Čejkovice u Hodonína

 

Již tradičně první zářijovou neděli 6. září na vás čekají šesté „Čejkovické bylinkové slavnosti“. V 10.30 hodin v moderním areálu nad historickými Templářskými sklepy otevře společnost Sonnentor svou sluneční bránu všem návštěvníkům, kteří budou mít možnost nahlédnout do tajů výroby nálevového čajového sáčku od výkupu bylinek přes jejich zpracování až po samotné balení a strávit pohodový den plný sluníčka a vůní. Šestý ročník se ponese v duchu slavnostního otevření originálního čajového salonu s kavárnou Čas na čaj a nově zbudované Vyhlídky na výsluní. Všudypřítomná dobrá nálada, příjemné prostředí, milí lidé, báječné bioprodukty a zajímavý program pro děti i dospělé, přilákaly na Čejkovické bylinkové slavnosti minulý rok více než 8 000 návštěvníků. Součástí letošního bohatého programu bude rozšířená prohlídka zpracovatelských a výrobních prostor, mini biojarmark, odborné přednášky, diskuze s pěstiteli a ochutnávky. Nejen pro děti bude připraveno divadelní představení Víti Marčíka, dále vystoupení dětského folklorního souboru Čejkovjan a spousta dalších zajímavých naučných aktivit i tradičních řemesel. 

 

Burčáková a dýňová slavnost

Kdy: 19. až 20. září 2015

Kde: Hanfthal, Rakousko

Tradiční Burčáková a dýňová slavnost, která se letos uskuteční již po patnácté, je každý rok připravena tak, aby program po celé dva dny zaujal nejen dospělé návštěvníky ale i děti. Originální „Dýňové postavičky“ tzv. „Bluza-Figuren“ ozdobí nejen celou vesničku Hanfthal, ale i malebnou vinnou uličku „Brunn-Beri“. Pro děti bude mimo jiné připravena jízda na ponících nebo malování a vyřezávání dýní. Vedle rozmanitých produktů z dýní budou moci návštěvníci ochutnat i první letošní burčák nebo produkty z technického konopí té nejvyšší kvality jako např. Hanfthalské konopné biopivo, kterými je vesnička Hanfthal vyhlášená. Vstup na slavnosti je po oba dva dny zdarma a v případě nepřízně počasí bude připraven bohatý program v originální starodávné stodole. Podle motta „Chutné, vydatné a zdravé“ budete mít možnost mimo jiné ochutnat i regionální speciality, lahůdky z dýní nebo technického konopí, burčák a čerstvé ovocné šťávy.

 

tip-na-vylet-tipy-na-vylet-ii-archiv-nahled Vinný podzim ve Falkensteinu

Kdy: 18. až 20. Září 2015
Kde: Falkenstein, Rakousko


Užívejte si dobrého vína, tradičních regionálních pochoutek a nechte se okouzlit tradičními zvyky a kulturou. Více než 40 vinných sklípků vás očekává s jedinečnou kulinářskou a kulturní nabídkou pro celou rodinu. Těšte se na romantickou noc v osvětlené sklepní uličce „Oagossn“ v pátek, 18. září od 19 hod., jedinečné pochoutky (každá vinařská rodina má své vlastní domácí speciality), živou hudbu, výstavy ve sklípcích, bohatý program, vyjížďky starodávným traktorem, ukázky starodávných řemesel, hrací koutek pro děti a mnohem více.

 

Text: mob

Foto: archiv

5 Posledních příspěvků v diskusi

Doposud nebyl připojen žádný komentář. Buďte první!

Vstoupit do diskuse >>

Související články a diskuse