vyhrajte-s-preventanem

jpg3encyklopedie-banner

banner-folgravid3

Tipy
Tipy na výlety k našim jezům

5. června 2015

Tipy na výlety k našim jezům

Kategorie: Tipy na výlet, Připojené tagy: jez řeka rodina voda výlet

preventan-mimiforum-banner

Kam se vydat na výlety k vodě, když nejste vodáci a nechcete se koupat? Třeba k našim jezům a výlet spojit s prohlídkou malebného okolí. 

Vitamin C Farmax 1000 mg s vlákninou

  • Doplněk stravy, šumivé tablety.
  • Vitamin C přispívá k normální funkci imunitní systém a normálního energetického metabolismu.
  • Vitamin C přispívá také ke snížení míry únavy a vyčerpání.
  • Vitamin C přispívá k normální tvorbě kolagenu pro normální funkci krevních cév, kostí, chrupavek, dásní, zubů, a kůže.
  • Výhoda šumivé formy.

Šumivé tablety s vitaminem C zajistí osvěžující nápoj příjemné chuti obohacený o vlákninu. 

produkty-nahled

Doplněk stravy

 

Více ZDE

Máte rádi vodu, ale nepatříte mezi vodáky? Vydejte se pěkně po souši na výlety k našim jezům a spojte je s návštěvou jejich okolí. Zde je několik tipů!

 

Štěkenský jez

Malá vesnička Štěkeň se nachází nedaleko Strakonic, a to na levém břehu řeky Otavy. Nejen, že si tu můžete prohlédnout krásný barokní zámek s anglickou zahradou, ale za vidění stojí také zdejší jez, o kterém se mluví jako o perle mezi jezy. Má prý stejné postavení, jako Karlštejn mezi hrady. Jde o poslední jez Otavy a v oblibě jej mají nejen vodáci, ale i koupáníchtiví návštěvníci. Nabízí též pěknou procházku – pod jezem najdete krásné peřeje i klidné tůňky a všude v okolí nádhernou přírodu.

 

Osecký jez

Na řece Bečvě, mezi Osekem a Lipníkem, na vás čeká Osecký jez, který byl postavený už v 15. století při zakládání mlýnského náhonu. Dnes patří k oblíbeným rekreačním centrům. Vede zde totiž i cyklostezka Bečva a na její trase, nedaleko jezu, najdete rozlehlé jezero, které vzniklo vytěžením štěrkopísků a mezi turisty je v létě velmi oblíbené. Mluví se o něm totiž jako o Jadranu. Místo je oblíbené nejen mezi cyklisty, ale i mezi vyznavači in-line bruslení.

 

Jez u Jelení lávky

Legendární vodácký jez v Českém Krumlově pod Plášťovým mostem je oblíbeným místem jak návštěvníků malebného města, tak vodáků. Nedávno prošel rozsáhlou rekonstrukcí a dočkal se otevření víc jak po roce. Je mnohem sjízdnější a bezpečnější, avšak vodáci se na něj dívají rozpačitě. Na druhé straně pro návštěvníky se nabízí stále pěkný pohled na projíždějící loďky s malebnou scenérií zámku. Ideální výlet k jezu, který můžete spojit s návštěvou města.

 

Jez Pilař

Říká se o něm, že ne nejnebezpečnějším jezem u nás. Stál život už minimálně čtyřicítku lidí, kteří nedbali zákazu a jez na Lužnici se pokusili sjet. A tak se mu ne nadarmo říká „jez smrti“. Tři metry vysoký kolmý jez tak stojí jen za podívání. Pomníčků kolem něj je totiž dost. Najdete jej kousek od obce Majdalena a pohled na něj můžete spojit třeba s cyklovýletem po Třeboňsku.

 

Jez Český Šternberk tip-na-vylet-tipy-na-vylety-k-jezum-ii-oseknadbecvou-nahled

Další nebezpečný jez u nás, kterému se je lepší, pokud patříte mezi vodáky, vyhnout. Najdete jej na Sázavě a stál život už řadu lidí. Pohled na něj však za to stojí. V okolí si můžete projet různé cyklotrasy, anebo se vydat na prohlídku hradu Český Šternberk na levém břehu Sázavy. Hrad má jednu prohlídkovou trasu, která je umístěna ve druhém poschodí hradu a zahrnuje 15 bohatě zařízených místností. Během prohlídky vás bude provázet unikátní sbírka grafických listů z období třicetileté války, která čítá 545 kusů a je jednou z největších monotematických sbírek v Evropě. 

 

Text: asm

Foto: Stekenskyjez.cz, Oseknadbecvou.cz

5 Posledních příspěvků v diskusi

Doposud nebyl připojen žádný komentář. Buďte první!

Vstoupit do diskuse >>

Související články a diskuse