banner-maxicor-miniforum-809x292

jpg3encyklopedie-banner

banner-folgravid3

Tipy
Newsletter

Chcete být informováni o novinkách z mimiforum.cz?
Zadejete zde svoji emailovou adresu.

Tipy na výlety k našim jezům

5. června 2015

Tipy na výlety k našim jezům

Kategorie: Tipy na výlet, Připojené tagy: jez řeka rodina voda výlet

preventan-mimiforum-banner

Kam se vydat na výlety k vodě, když nejste vodáci a nechcete se koupat? Třeba k našim jezům a výlet spojit s prohlídkou malebného okolí. 

Vitamin C Farmax 1000 mg s vlákninou

  • Doplněk stravy, šumivé tablety.
  • Vitamin C přispívá k normální funkci imunitní systém a normálního energetického metabolismu.
  • Vitamin C přispívá také ke snížení míry únavy a vyčerpání.
  • Vitamin C přispívá k normální tvorbě kolagenu pro normální funkci krevních cév, kostí, chrupavek, dásní, zubů, a kůže.
  • Výhoda šumivé formy.

Šumivé tablety s vitaminem C zajistí osvěžující nápoj příjemné chuti obohacený o vlákninu. 

produkty-nahled

Doplněk stravy

 

Více ZDE

Máte rádi vodu, ale nepatříte mezi vodáky? Vydejte se pěkně po souši na výlety k našim jezům a spojte je s návštěvou jejich okolí. Zde je několik tipů!

 

Štěkenský jez

Malá vesnička Štěkeň se nachází nedaleko Strakonic, a to na levém břehu řeky Otavy. Nejen, že si tu můžete prohlédnout krásný barokní zámek s anglickou zahradou, ale za vidění stojí také zdejší jez, o kterém se mluví jako o perle mezi jezy. Má prý stejné postavení, jako Karlštejn mezi hrady. Jde o poslední jez Otavy a v oblibě jej mají nejen vodáci, ale i koupáníchtiví návštěvníci. Nabízí též pěknou procházku – pod jezem najdete krásné peřeje i klidné tůňky a všude v okolí nádhernou přírodu.

 

Osecký jez

Na řece Bečvě, mezi Osekem a Lipníkem, na vás čeká Osecký jez, který byl postavený už v 15. století při zakládání mlýnského náhonu. Dnes patří k oblíbeným rekreačním centrům. Vede zde totiž i cyklostezka Bečva a na její trase, nedaleko jezu, najdete rozlehlé jezero, které vzniklo vytěžením štěrkopísků a mezi turisty je v létě velmi oblíbené. Mluví se o něm totiž jako o Jadranu. Místo je oblíbené nejen mezi cyklisty, ale i mezi vyznavači in-line bruslení.

 

Jez u Jelení lávky

Legendární vodácký jez v Českém Krumlově pod Plášťovým mostem je oblíbeným místem jak návštěvníků malebného města, tak vodáků. Nedávno prošel rozsáhlou rekonstrukcí a dočkal se otevření víc jak po roce. Je mnohem sjízdnější a bezpečnější, avšak vodáci se na něj dívají rozpačitě. Na druhé straně pro návštěvníky se nabízí stále pěkný pohled na projíždějící loďky s malebnou scenérií zámku. Ideální výlet k jezu, který můžete spojit s návštěvou města.

 

Jez Pilař

Říká se o něm, že ne nejnebezpečnějším jezem u nás. Stál život už minimálně čtyřicítku lidí, kteří nedbali zákazu a jez na Lužnici se pokusili sjet. A tak se mu ne nadarmo říká „jez smrti“. Tři metry vysoký kolmý jez tak stojí jen za podívání. Pomníčků kolem něj je totiž dost. Najdete jej kousek od obce Majdalena a pohled na něj můžete spojit třeba s cyklovýletem po Třeboňsku.

 

Jez Český Šternberk tip-na-vylet-tipy-na-vylety-k-jezum-ii-oseknadbecvou-nahled

Další nebezpečný jez u nás, kterému se je lepší, pokud patříte mezi vodáky, vyhnout. Najdete jej na Sázavě a stál život už řadu lidí. Pohled na něj však za to stojí. V okolí si můžete projet různé cyklotrasy, anebo se vydat na prohlídku hradu Český Šternberk na levém břehu Sázavy. Hrad má jednu prohlídkovou trasu, která je umístěna ve druhém poschodí hradu a zahrnuje 15 bohatě zařízených místností. Během prohlídky vás bude provázet unikátní sbírka grafických listů z období třicetileté války, která čítá 545 kusů a je jednou z největších monotematických sbírek v Evropě. 

 

Text: asm

Foto: Stekenskyjez.cz, Oseknadbecvou.cz

5 Posledních příspěvků v diskusi

Doposud nebyl připojen žádný komentář. Buďte první!

Vstoupit do diskuse >>

Související články a diskuse
Váš email:
Heslo:
Horoskop
Vítáme nová miminka
Dítě Uživatelka Termín
Xaverius
Soběslav
stefanZítra
Dítě Uživatelka Termín
Gabriella
kdfin08.02.2018
Saskie
Stela
stefan24.01.2018
Tereza
Tara
stefan24.01.2018
Dítě Uživatelka Datum
Martin
jarinka26.06.
Přemysl
jesenka3323.08.
Ondřej
Uzlíček10.08.
Přidat svůj termín »
Vaše příspěvky
Vaše poslední fotopříspěvky
NÁŠ POKLAD
NÁŠ POKLAD
Od uživatele: Aleki
profilová fotka
profilová fotka
Od uživatele: Natálka Kresbová
Miláček Péťa
Miláček Péťa
Od uživatele: Petulinka
Anketa