vyhrajte-s-preventanem

jpg3encyklopedie-banner

banner-folgravid3

Tipy
Tipy na výlety jen pro zamilované

1. května 2015

Tipy na výlety jen pro zamilované

Kategorie: Tipy na výlet, Připojené tagy: Procházka vyhlídka máj romantika láska výlet

preventan-mimiforum-banner

Kam se vydat na májový výlet, pokud počasí bude přát? Přinášíme několik tipů na romantické výlety určené pouze pro dva.

Romantická vyhlídka, procházka, anebo rovnou menší túra? Záleží, co s partnerem máte rádi. Pro májový romantický výlet nechejte děti doma a vydejte se sami, ve dvou.

 

Pro romantický pohled:

Vyhlídka Máj

Jen čtyřicet kilometrů od Prahy, ve středních Čechách, se zamilovaným párům nabízí nádherná romantická vyhlídka. Říká se o ní, že pohled z ní patří k těm nejpůsobivějším na tok Vltavy, jaký u nás máme. Z Teletína můžete vyrazit malou procházkou nádhernou zelenou přírodou mezi habry i buky, kolem skal a srázů. Pokud půjdete po žluté turistické značce, kolem kravína a lesní cestou, nemůžete vyhlídku minout. Cesta dlouhá zhruba kilometr rozhodně stojí za to.

 

Pro romantickou procházku:

Přírodní rezervace Stvořidla

Romantická vycházka pro zamilované páry nádhernou přírodou. Na kraji Českomoravské vrchoviny, mezi Světlou nad Sázavou a Ledčí nad Sázavou, najdete malebnou Přírodní rezervaci Stvořidla. 85 % plochy tvoří lesy, hlubokým údolím zde pak protéká řeka Sázava. Jen pohled na peřeje a slapy, které vytváří, patří k nezapomenutelným zážitkům. Najdete zde také různé chráněné druhy rostlin, i živočichů – třeba alpskou růži, anebo vydru říční. Kousek od rezervace stojí za návštěvu slavná Sluneční zátoka, která inspirovala Jaroslava Foglara k napsání knihy Hoši od Bobří řeky.

 

tip-na-vylet-vylety-jen-pro-zamilovane-ii-cz-nahled

Pro pohyb a adrenalin ve dvou:

Posázavská stezka

Pro dvojice, které mají rády pohyb, máme další zajímavý tip. Projděte si Posázavskou stezku o níž se říká, že je jednou z nejhezčích turistických tras u nás. Vede lesem i skalami nádhernou krajinou nad řekou Sázavou a podél ní. Po cestě potkáte trampy a vodáky, a pokud dorazíte až do maličké železniční stranice s romantickým názvem Kamenný přívoz, pak se můžete svézt vlakem směrem k Praze, a to opět krásnou posázavskou krajinou.

 

Pro romantické snílky:

Květná zahrada

Procházka ruku v ruce krásnou zahradou, která nabízí spoustu romantických zákoutí. To najdete v Květné zahradě v Kroměříži. Říká se jí také Libosad a patří mezi nejvýznamnější zahradní díla na celém světě. Původní raně barokní park v geometrickém stylu francouzské zahrady vznikl již v 17. století, a i když byl několikrát upravovaný, na kráse mu to neubralo. Labyrinty zelených stěn spolu s 244 m dlouhou Kolonádou, dvěma historickými skleníky, centrálním pavilonem, květinovou a sochařskou výzdobou nabízí návštěvníkům mnoho krásných míst a zákoutí.

 

Text: asm

Foto: Czechtourism.cz

5 Posledních příspěvků v diskusi

Doposud nebyl připojen žádný komentář. Buďte první!

Vstoupit do diskuse >>

Související články a diskuse