vyhrajte-s-preventanem

jpg3encyklopedie-banner

banner-folgravid3

Tipy
Tipy na výlety do parků

22. května 2015

Tipy na výlety do parků

Kategorie: Tipy na výlet, Připojené tagy: muzeum děti rodina výlet park

preventan-mimiforum-banner

Když je venku pěkně, není nad to vyrazit do přírody. Máte-li děti, pak může být skvělou volbou některý z parků. Ať už u zámku, anebo jako muzeum!

Preventan Clasic

·    Cucavé tablety s ovocnou příchutí.
·    Obsahuje unikátní směs biologicky aktivních látek.
·    1 tableta obsahuje 1 mg účinné látky ProteQuine® (oligopeptidy, aminokyseliny, nukleotidy).
·    Přípravek je vhodný pro děti od 3 let a dospělé.
·    Především k dlouhodobému užívání.

preventan-clasic

Doplněk stravy

Více ZDE

Kam vyrazit s dětmi, když je venku hezky? Třeba do některého z parků! Na výběr máte jak lanový, tak třeba hornické muzeum! Klasikou pak zůstává zámecký park.

 

Landek Park

Největší hornické muzeum u nás se rozprostírá na jihovýchodním úpatí vrchu Landek nad soutokem řek Odry a Ostravice. Nabízí svým návštěvníkům celodenní výlet mezi památkami v přírodě. Připraveno je zde několik expozic. Unikátní Podzemní expozice se nachází ve štolách horních slojí skutečného historického dolu Anselm, kam návštěvníci sfárají důlní jámou v těžní kleci z historické budovy dolu. Prohlídka štol z poloviny 19. století je doplněná výkladem, některé stroje jsou předváděny v chodu. Figuríny horníků v životní velikosti názorně ukazují, za jakých podmínek lidé v dolech pracovali. Za vidění stojí také Expozice důlního záchranářství, která je největší svého druhu v Evropě. Otevřeno je celoročně.

Park Boheminium

Pro všechny děti a dospělé, kteří rádi poznávají nové věci a baví je i architektura, je skvělým tipem na výlet Park Boheminium. Naučně poznávací okruh s dokonalými maketami (v měřítku 1:25) významných stavebních a technických památek České republiky najdete v překrásném prostředí krajinného parku. Uvidíte zde dokonalé makety našich hradů a zámků, nechybí ani větrné mlýny či modely letadel. Výlet můžete spojit s návštěvou Mariánských Lázní.

 

Vlašimský zámecký park

V těsné blízkosti zámku, v údolí řeky Blanice, najdete Vlašimský zámecký park, který patří k těm nejromantičtějším u nás. Kromě krásné zeleně totiž skrývá řadu romantických staveb a zákoutí. Mezi nejvzácnější stavby patří Čínský pavilon, který nedávno prošel rekonstrukcí. Za prohlídku ale stojí i romantický Starý hrad vystavěný na skále nad údolím řeky Blanice, anebo tři novogotické vstupní brány do parku. Kromě toho se zde můžete projít po loukách, kolem skal a lesů, a k vidění je dokonce i porost připomínající prales.

 

Gibon Park tip-na-vylet-vylety-do-parku-ii-cz-nahled

Největší počet adrenalinových atrakcí a zábavy na jednom místě najdete v zábavním centru Gibon. V příjemném prostředí lesoparku v Rožnově pod Radhoštěm se nabízí zábava téměř pro všechny věkové kategorie. Velkým lákadlem je překážková lanová dráha dlouhá 423 m, která zahrnuje 30 úseků se 162 překážkami ve výšce 2,4 – 5,9 m. Mezi oblíbené atrakce patří zorb z rampy po zabezpečené dráze v délce 85 m, anebo aquazorb na vodě ve speciální kouli. Za vyzkoušení také stojí G-Jump, obří houpačka z výšky 10 m. A když si budete chtít odpočinout, můžete si zahrát minigolf, anebo zaskákat na trampolínách. Nechybí ani dětský park s množstvím skluzavek a prolézaček

 

Bisport lanový park

Pokud máte starší děti, které milují adrenalin, a bude vám přát počasí, zajeďte si do lanového parku. Tento se nachází ve Středních Čechách, na břehu řeky Sázavy. Díky tomu může park nabídnout unikátní lanovky nad řekou, které oba břehy spojují. Vyzkoušet můžete 15 lanových překážek ve dvou patrech, u kterých se jistě nudit nebudete. Park je určený dětem od 10 let v doprovodu a od výšky 140 cm.

 

Text: ino

Foto: Czechtourism.cz

5 Posledních příspěvků v diskusi

Doposud nebyl připojen žádný komentář. Buďte první!

Vstoupit do diskuse >>

Související články a diskuse