vyhrajte-s-preventanem

jpg3encyklopedie-banner

banner-folgravid3

Tipy
Tipy na výlet (nejen) parníkem

21. srpna 2015

Tipy na výlet (nejen) parníkem

Kategorie: Tipy na výlet, Připojené tagy: řeka děti rodina parník loď výlet

preventan-mimiforum-banner

Kam se vydat s rodinou na pěkný výlet po vodě? Přinášíme několik tipů, z nichž si určitě vyberete!

Vitamin C s postupným uvolňováním

·    Doplněk stravy.
·    Vitamin C s postupným uvolňováním obsahuje 500 mg vitaminu C.
·    Přidaný extrakt z plodů šípků je vynikajícím zdrojem bioflavonoidů.
·    Vitamin C přispívá k normálnímu energetickému metabolismu, psychické činnosti i imunitního systému.
·    Vitamin C přispívá k normální tvorbě kolagenu pro normální funkci krevních cév, kostí, chrupavek, dásní, kůže a zubů.

vitamin-c-s-post_small

Doplněk stravy

Více ZDE

Parníkem po Vltavě

Za plavbou parníkem nemusíte jezdit daleko. Využít ji můžete přímo v naší metropoli! Například Pražská paroplavební společnost nabízí výlety hned dvěma historickými kolesovými parníky pod jmény Vltava a Vyšehrad, které byly v roce 2013 prohlášeny za kulturní památky. Projet se můžete Prahou, do zoo, anebo se vydat na delší výlet na Slapy či na Mělník. Poznat kouzlo paroplavby stojí za to, zvlášť pro děti je to velký zážitek.

www.paroplavba.cz

 

Plavba po přehradě

Také přehrada v Brně láká rodiny na výlety na jednom z parníků. Krásnou vyjížďku si tak můžete udělat na hrad Veveří, nebo absolvovat nejdelší plavbu malebnými zákoutími přehrady do Veverské Bítýšky (délka 70 minut).  Areál brněnské přehrady nabízí i další možnosti – projet se můžete i na menších lodičkách, děti se vyřádí na některém z hřišť, nebo si můžete zahrát minigolf. Nabízejí se také krásné procházky po okolí.

www.dpmb.cz

 

Tip MIMIFORA:

Vyrazte parníkem do zoo!

Praha i Brno nabízí zajímavé možnosti spojení plavby parníkem a návštěvy zoo. Speciální kombinované jízdenky, které spojují obě akce, jsou k dostání za velmi příznivou cenu. Zatímco v Praze vás parník zaveze až do přístaviště k zoo, v Brně se musíte po plavně posunout k zoologické zahradě tramvají. Koupit vstupenku dohromady se ale vyplatí – ušetříte!

 

Vyhlídková plavba lodí Hluboká nad Vltavou

Hluboká na Vltavou to není jen krásný zámek. Pod ním totiž protéká řeka Vltava, opouští budějovickou kotlinu a noří se do údolí, aby nejprve omývala břehy Zámecké a Poněšické obory a poté se nechala sevřít Karvanickými skalami v poněšické soutěsce. Nádherných a tajůplných deset kilometrů reservace a soutěsky můžete vidět z paluby lodí a dělit se o panenskou přírodu spolu s daňky v oboře, volavkami na březích a vážkami nad vodou. Stejně tak ovšem i dalších deset kilometrů jezera přes Purkarec po Hněvkovice.
 www.lodnidoprava.info

 

tip-na-vylet-tipy-na-vylet-parnikem-ii-cz-nahled Tip MIMIFORA:

Zajezděte si na vodních lyžích!

Oblast nabízí spoustu možností k výletům a zábavě! Pro milovníky sportu se tu nabízí i nevšední vodní sport – vodní lyžování v Purkarci – jediné vorařské obci, která přežila výstavbu přehrady Hněvkovice – s muzeem voroplavby. Jen dvacet minut chůze z Purkarce Vás dělí od zříceniny Karlova hrádku.

 

Text: asm

Foto: Czechtourism.cz

5 Posledních příspěvků v diskusi

Doposud nebyl připojen žádný komentář. Buďte první!

Vstoupit do diskuse >>

Související články a diskuse