banner-maxicor-miniforum-809x292

jpg3encyklopedie-banner

banner-folgravid3

Tipy
Newsletter

Chcete být informováni o novinkách z mimiforum.cz?
Zadejete zde svoji emailovou adresu.

Tipy na velikonoční výlety 2015

3. dubna 2015

Tipy na velikonoční výlety 2015

Kategorie: Tipy na výlet, Připojené tagy: Velikonoce děti rodina výlet

preventan-mimiforum-banner

Kam se s dětmi vydat na Velikonoce? Přinášíme tipy na několik velkých velikonočních akcím které stojí rozhodně za návštěvu!

Preventan® Junior obsahuje originální aktivní látku ProteQuine® (aminokyseliny, oligopeptidy, nukleotidy) a inulin. Navíc je obohacen o vitamin C, který přispívá k normální funkci imunitního systému a ke snížení míry únavy a vyčerpání. Inulin je rozpustná vláknina původem z čekanky, která doplňuje tento přípravek o další aktivní složku. Se sladidlem přírodního původu z rostliny stévie sladké. Určeno k dlouhodobému užívání.

preventan-junior-90-tabl-3d-nahled

Velikonoce na Valašsku 2015
Kdy: 4. 4.- 6. 4. 2015

Kde: Valašské muzeum v přírodě, Rožnov pod Radhoštěm

 

Tradiční velikonoční program připravilo Valašské muzeum v přírodě. Ve skanzenu si můžete užít svátky jara na maximum. Čeká vás tradiční jarmark s ukázkou řemesel, bohatý kulturní program, ukázky jarních zvyků a tradic. Po všechny dny bohatá nabídka velikonočního zboží a výrobků lidových řemeslníků, občerstvení, ukázky zdobení kraslic a pletení pomlázek. Ochutnat můžete i nejrůznější speciality, včetně oblíbených frgálů. A to stojí za to!

www.vmp.cz

 

Tip MIMIFORA:

Do Valašského muzea v přírodě můžete s dětmi vyrazit i parním vlakem! Lokomotiva Matěj vyjíždí v sobotu 4. 4. 2015 v 8.15 hod. z Valašského Meziříčí. Více na www.cd.cz/zazitky.

 

Jaro na vsi

Kdy: 14. 3. – 19. 4. 2015–04–01

Kde: Polabské národopisné muzeum Přerov nad Labem

 

Také ve skanzenu v Přerově nad Labem se chystají oslavy svátků jara. Tradiční jarní výstava připomene v sedmi chalupách různé staré zvyky a obyčeje, které po celé jaro provázely život venkovského lidu ve středním Polabí. Začíná zabíjačkou a „šplochanem“ (zvláštní krajovou zábavou) a pokračuje průvodem na konci masopustu, potom následuje čtyřicetidenní předvelikonoční postní období s přípravou na „pašijový týden“. Ten vrcholí Božím hodem velikonočním a pondělím velikonočním s pomlázkou. K pomlázce se vztahuje i výstava kraslic a velikonočních dekorací. Na Velikonoce je připraven i doprovodný program, včetně ukázek prací na kolovrátku, zdobení perníčků, drátkování a dalších prací.

www.polabskemuzeum.cz

 

tip-na-vylet-tipy-na-velikonocni-vylety-i-cz-nahled Knížecí Velikonoce na Křivoklátě

Kdy: 4. – 6. 4. 2015

Kde: Státní hrad Křivoklát

 

Oslavit svátky jara, vychutnat si atmosféru staročeských zvyků, řemesel a života našich předků můžete tradičně na hradě Křivoklát. Na dolním nádvoří bude připraven veliký řemeslný jarmark a tvůrčí dílničky pro děti. Bohatý program pro malé i velké diváky bude plný písniček, zvyků, divadla a kejklířů potěší každého návštěvníka. K tomu všemu můžete ochutnat jedinečné speciality dřívějších dob a vše zapít zeleným velikonočním pivem. Těšit se můžete na bohatý kulturní program, kejklíře, řemeslníky i staročeské speciality.

www.krivoklat.cz

 

Tip MIMIFORA:

Na Křivoklát parním vlakem!

Také na Křivoklát se můžete svézt historickým vlakem taženým parní lokomotivou Šlechtična, a to v sobotu 4. 4. a v neděli 5. 4. 2015 vždy v 9.14 hod. z Prahy-Bráníka.

 

Text: asm

Foto: Czechtourism.cz

5 Posledních příspěvků v diskusi

Doposud nebyl připojen žádný komentář. Buďte první!

Vstoupit do diskuse >>

Související články a diskuse
Váš email:
Heslo:
Horoskop
Vítáme nová miminka
Dítě Uživatelka Termín
Xaverius
Soběslav
stefanZítra
Dítě Uživatelka Termín
Gabriella
kdfin08.02.2018
Saskie
Stela
stefan24.01.2018
Tereza
Tara
stefan24.01.2018
Dítě Uživatelka Datum
Martin
jarinka26.06.
Přemysl
jesenka3323.08.
Ondřej
Uzlíček10.08.
Přidat svůj termín »
Vaše příspěvky
Vaše poslední fotopříspěvky
NÁŠ POKLAD
NÁŠ POKLAD
Od uživatele: Aleki
profilová fotka
profilová fotka
Od uživatele: Natálka Kresbová
Miláček Péťa
Miláček Péťa
Od uživatele: Petulinka
Anketa