vyhrajte-s-preventanem

jpg3encyklopedie-banner

banner-folgravid3

Tipy
Tipy na velikonoční výlety 2015

3. dubna 2015

Tipy na velikonoční výlety 2015

Kategorie: Tipy na výlet, Připojené tagy: Velikonoce děti rodina výlet

preventan-mimiforum-banner

Kam se s dětmi vydat na Velikonoce? Přinášíme tipy na několik velkých velikonočních akcím které stojí rozhodně za návštěvu!

Preventan® Junior obsahuje originální aktivní látku ProteQuine® (aminokyseliny, oligopeptidy, nukleotidy) a inulin. Navíc je obohacen o vitamin C, který přispívá k normální funkci imunitního systému a ke snížení míry únavy a vyčerpání. Inulin je rozpustná vláknina původem z čekanky, která doplňuje tento přípravek o další aktivní složku. Se sladidlem přírodního původu z rostliny stévie sladké. Určeno k dlouhodobému užívání.

preventan-junior-90-tabl-3d-nahled

Velikonoce na Valašsku 2015
Kdy: 4. 4.- 6. 4. 2015

Kde: Valašské muzeum v přírodě, Rožnov pod Radhoštěm

 

Tradiční velikonoční program připravilo Valašské muzeum v přírodě. Ve skanzenu si můžete užít svátky jara na maximum. Čeká vás tradiční jarmark s ukázkou řemesel, bohatý kulturní program, ukázky jarních zvyků a tradic. Po všechny dny bohatá nabídka velikonočního zboží a výrobků lidových řemeslníků, občerstvení, ukázky zdobení kraslic a pletení pomlázek. Ochutnat můžete i nejrůznější speciality, včetně oblíbených frgálů. A to stojí za to!

www.vmp.cz

 

Tip MIMIFORA:

Do Valašského muzea v přírodě můžete s dětmi vyrazit i parním vlakem! Lokomotiva Matěj vyjíždí v sobotu 4. 4. 2015 v 8.15 hod. z Valašského Meziříčí. Více na www.cd.cz/zazitky.

 

Jaro na vsi

Kdy: 14. 3. – 19. 4. 2015–04–01

Kde: Polabské národopisné muzeum Přerov nad Labem

 

Také ve skanzenu v Přerově nad Labem se chystají oslavy svátků jara. Tradiční jarní výstava připomene v sedmi chalupách různé staré zvyky a obyčeje, které po celé jaro provázely život venkovského lidu ve středním Polabí. Začíná zabíjačkou a „šplochanem“ (zvláštní krajovou zábavou) a pokračuje průvodem na konci masopustu, potom následuje čtyřicetidenní předvelikonoční postní období s přípravou na „pašijový týden“. Ten vrcholí Božím hodem velikonočním a pondělím velikonočním s pomlázkou. K pomlázce se vztahuje i výstava kraslic a velikonočních dekorací. Na Velikonoce je připraven i doprovodný program, včetně ukázek prací na kolovrátku, zdobení perníčků, drátkování a dalších prací.

www.polabskemuzeum.cz

 

tip-na-vylet-tipy-na-velikonocni-vylety-i-cz-nahled Knížecí Velikonoce na Křivoklátě

Kdy: 4. – 6. 4. 2015

Kde: Státní hrad Křivoklát

 

Oslavit svátky jara, vychutnat si atmosféru staročeských zvyků, řemesel a života našich předků můžete tradičně na hradě Křivoklát. Na dolním nádvoří bude připraven veliký řemeslný jarmark a tvůrčí dílničky pro děti. Bohatý program pro malé i velké diváky bude plný písniček, zvyků, divadla a kejklířů potěší každého návštěvníka. K tomu všemu můžete ochutnat jedinečné speciality dřívějších dob a vše zapít zeleným velikonočním pivem. Těšit se můžete na bohatý kulturní program, kejklíře, řemeslníky i staročeské speciality.

www.krivoklat.cz

 

Tip MIMIFORA:

Na Křivoklát parním vlakem!

Také na Křivoklát se můžete svézt historickým vlakem taženým parní lokomotivou Šlechtična, a to v sobotu 4. 4. a v neděli 5. 4. 2015 vždy v 9.14 hod. z Prahy-Bráníka.

 

Text: asm

Foto: Czechtourism.cz

5 Posledních příspěvků v diskusi

Doposud nebyl připojen žádný komentář. Buďte první!

Vstoupit do diskuse >>

Související články a diskuse