vyhrajte-s-preventanem

jpg3encyklopedie-banner

banner-folgravid3

Tipy
Tipy na romantické výlety

2. května 2014

Tipy na romantické výlety

Kategorie: Tipy na výlet, Připojené tagy: máj romantika láska hrad výlet

preventan-mimiforum-banner

Romantika k měsíci lásky neodmyslitelně patří. Vydejte se na některý z výletů, kde to na vás romantikou bude přímo dýchat! 

DermaX

·    Obsahuje biotin, zinek – přispívají k udržení normálního stavu vlasů.
·    Obsahuje niacin, biotin, riboflavin – přispívají k udržení normálního stavu pokožky.
·    Obsahuje zinek – přispívá k normálnímu stavu nehtů
·    Obsahuje thiamin, riboflavin, pyridoxin – přispívají k normálnímu energetickému metabolismu.

dermax-nahled

Doplněk stravy

Více ZDE

 

 

Kam vyrazit na romantický výlet? Inspirujte se našimi tipy!

 

Máchovo jezero a Máchův kraj

Klasika, kterou by si však žádný zamilovaný pár neměl nechat ujít. „Byl pozdní večer, první máj. Večerní máj, byl lásky čas…“ Kdo by neznal začátek jednoho z nejslavnějších romantických děl, Máje Karla Hynka Máchy. Tajemné rokle, bizarní skalní útvary, zříceniny středověkých hradů – to vše vás čeká v této nádherné krajině, která přímo láká k procházkám ve dvou. Nezapomeňte navštívit Doksy, a také královský hrad Bezděz. K vidění je tady toho ale mnohem víc, a tak se vyplatí uspořádat několikadenní výlet do této nádherné krajiny.

 

Národní park Podyjí

Místo pro romantiky jako stvořené. Výjimečně krásné údolí v zalesněné krajině jihozápadní Moravy. To je Národní park Podyjí, který vyznačuje mimořádnými scenériemi, tvořenými pestrou mozaikou skalních amfiteátrů a srázných stěn, meandry, rozsáhlými suťovými poli a těžko prostupnými stržemi, ale i nivními loukami podél Dyje. Na rakouské straně na něj navazuje park Thaytal.  Zajímavé je, že jde o jedno posledních zachovalých říčních údolí ve střední Evropě a zároveň o nejmenší národní park u nás.

 

Hrady Bítov a Cornštejn tip-na-vylet-tipy-na-romanticke-vylety-ii-cz-nahled

Nad břehy Vranovské přehrady se tyčí rovnou dva romantické hrady – Bítov a Cornštejn. O druhém z nich se říká, že patří k nejromantičtějším místům u nás. Zřícenina hradu ze tří stran obtékaného řekou Dyjí spadá nyní do správy Jihomoravského muzea ve Znojmě. Traduje se, že nejkrásnější pohled se nabízí při západu slunce, kdy se odráží slunce do říčky Dyje. I během dne však nabízí krásnou procházku a romantická zákoutí pro dva. Hrad Cornštejn je také místem, které zvítězilo v anketě o nejromantičtější místo Moravy. Také hrad Bítov ale patří k místům vyhledávaným romantiky a jejich okolí k zamilovaným procházkám přímo vybízí.

 

Terčino údolí, Nové Hrady

Nádherná příroda, umělý vodopád i empírový lázeňský dům, kde si můžete odpočinout a posedět u dobrého jídla. To všechno nabízí Terčino údolí západně od Nových Hradů – v blízkosti řeky Stropnice. V současné době je Terčino údolí Národní kulturní památkou a rozléhá se na ploše přes 139 ha. Přes malebnou přírodu a všechny památky vás nejlépe provede naučná stezka, která je dlouhá 6 km. Na konci Terčina údolí, které je považováno za jeden z nejvýznamnějších historických parků u nás, stojí pozdně gotická tvrz Cuknštejn. Jedná se o jedno z nejzachovalejších vladyckých sídel v Českých zemích, z větší části v původní podobě.

 

Soutěsky v Hřensku

Romantická plavba lodičkou na říčce Kamenici Tichou a Divokou soutěskou s veselým výkladem převozníka je neobvyklým tipem na májový výlet. V Českém Švýcarsku, malebném koutu pískovcových skal, můžete vyrazit také na romantické vycházky a shlédnout největší pískovcový most v Evropě, Pravčickou bránu. Na říčce se jezdí v obou směrech, po proudu i proti proudu. Na Mezním můstku mezi soutěskami je možnost občerstvení v restauraci. Jezdí se denně od 9 do 18 hodin.

 

Text: asm

Foto: Czechtourism.cz

5 Posledních příspěvků v diskusi

Doposud nebyl připojen žádný komentář. Buďte první!

Vstoupit do diskuse >>

Související články a diskuse