vyhrajte-s-preventanem

jpg3encyklopedie-banner

banner-folgravid3

Tipy
Tipy na poslední zimní výlety

6. března 2015

Tipy na poslední zimní výlety

Kategorie: Tipy na výlet, Připojené tagy: ledopád zima paintball muzeum výlet

preventan-mimiforum-banner

Zima se pomalu chýlí ke konci. Kam vyrazit, když ještě jaro nepřišlo a pořád vládne chladno? Zde jsou některé tipy!

Preventan Quattro

  • Doplněk stravy.
  • Cucavé tabletky.
  • Obsahuje unikátní směs biologicky aktivních látek ProteQuine® + 30 mg Laktoferin.
prevetan-quattro

Doplněk stravy

Více ZDE

Krkonošský ledopád

Milujete adrenalin a zimní sporty? Pak zkuste lezení na ledopádech. Zkusit lézt po zledovatělé skále a kochat se krásami okolní krajiny můžete i u nás. Stačí, pokud máte nějaké horolezecké zkušenosti a základní vybavení. Pokud se rozhodnete adrenalinovou zábavu vyzkoušet, je třeba si rezervovat den a čas přes internet a vyzvednout doklad na informačním středisku Správy KRNAP ve Špindlerově Mlýně. A pak už vám nebude nic bránit vydat se po ledopádech vzhůru. Dvacetimetrová skála se nachází v Labském dole a vzhledem rozloze ledopádu můžete zaregistrovat maximálně 16 osob. Lézt se může ale jen v případě, že je minimálně 30 cm vrstva sněhu, a to i nyní v březnu.

http://ledopad.krnap.cz/index.php

 

Tip MIMIFORA:

Nově si můžete vyzkoušet lezení po ledové stěně také ve Špindlerově Mlýně. HUDY Ledová stěna Špindl je díky atraktivní poloze dostupná pro širokou veřejnost. Je vysoká 15 m a zaráz na ni může lézt až 6 osob.

 

Pravčická brána

V roce 2009 se  Pravčická brána dostala do užšího kola ankety New7Wonders o sedm přírodních divů světa. Národní přírodní památka je největší pískovcovou skalní branou v Evropě a rozhodně stojí za vidění. Najdete ji na území Národního parku České Švýcarsko a je považována za jeho nejkrásnější přírodní útvar. Z Hřenska se k Pravčické bráně dostanete po červené turistické značce (vede po silnici), po 1,5 km na rozcestí zvané Tři prameny se dáte doleva na lesní kamenitou cestu, která vás dovede po 2,5 km až na místo. Druhou možností je vyrazit z Mezní Louky po červené turistické značce tzv. Gabrielinou stezkou, která vás po 6,5 km lesem dovede až na Pravčickou bránu. A za vidění stojí i v zimě. Pokud vás zaujme, můžete si cestu zopakovat i v teplejších měsících roku.

www.pbrana.cz

 

Muzeum perníku tip-na-vylet-tipy-na-posledni-zimni-vylety-ii-sxc-nahled

V krásné okolní krajině, která přímo vybízí k výletům, najdete Muzeum perníku s celoročním provozem. Nachází se v Perníkové chaloupce, což je bývalý lovecký zámeček z roku 1882. Prohlídka je vedena zábavnou formou pro děti i pro dospělé, přičemž se vždy přizpůsobuje složení konkrétní skupiny návštěvníků. Dozvíte se nejen spoustu věcí o perníku, ale při návštěvě strašidelného lesa si na vlastní kůži můžete vyzkoušet, jaké to bylo, když Jeníček s Mařenkou putovali k perníkové chaloupce, a také si domů odnesete medový perníček.

www.pernikova-chaloupka.cz

 

Tip MIMIFORA:

Za adrenalinem i v zimě!

Paintball Synkáč

Adrenalin i v chladných dnech nabízí kryté hřiště v Praze. Místo, které využívají i filmaři a kde natáčela i Angelina Jolie v roce 2008 film Wanted. Pokud máte rádi paintball a střílení a v zimě se vám nechce mrznout na venkovních hřištích, pak můžete vyzkoušet tento krytý areál. Prostor o rozloze 3 500 m2 najdete v prostorách bývalých vinařských závodů v Praze 4-Nuslích. Jde o komplex několik set let starých chodeb a sálů s unikátní atmosférou. Výhodou je, že si můžete zahrát v každém počasí, navíc v prostoru jedinečných sklepení.

http://www.paintballgame.cz/cs/paintball-na-synkaci/

 

Text: asm

Foto: Sxc.hu

5 Posledních příspěvků v diskusi

Doposud nebyl připojen žádný komentář. Buďte první!

Vstoupit do diskuse >>

Související články a diskuse