vyhrajte-s-preventanem

jpg3encyklopedie-banner

banner-folgravid3

Tipy
Tipy na nejlepší výlety do přírody

20. srpna 2012

Tipy na nejlepší výlety do přírody

Kategorie: Tipy na výlet, Připojené tagy: vyhlídka skály rozhledna děti rodina výlet

preventan-mimiforum-banner

Ke konci prázdnin, v době, kdy nám počasí ještě přeje, je ideální chvíle na to vydat se s dětmi do přírody. Třeba na některou z vyhlídek či rozhleden a vše spojit s procházkou nádhernou krajinou. 

Vitamin C

Na posílení imunity je ideální vitamin C, který je nezbytný k životu. Lidský organismus si ho nedokáže vytvořit sám, proto ho musí přijímat z jiných zdrojů. Výhodná je kombinace s plody šípků, které nejenže jsou jeho důležitým přírodním rostlinným zdrojem, ale navíc účinek vitaminu C zesilují. Tím je dosaženo jeho maximálního využití. Vitamin C je rozpustný ve vodě a při nadbytku je z těla rychle vylučován močí, proto se musí do organismu průběžně doplňovat. Užitím tobolek s mikropeletami je zajištěno jeho postupné uvolňování po celý den, a tím je zabezpečena stálá a potřebná hladina vitaminu C v našem těle. Vitamin C se podílí na odbourávání cholesterolu v játrech, syntéze kolagenu, stimuluje tvorbu bílých krvinek, vývoj kostí, zubů a chrupavek. Podporuje růst, udržuje dobrý stav vaziva a elasticitu kůže, zpevňuje cévní stěny a vstřebávání železa. Podílí se také na antioxidační ochraně buněk.

vitaminc-akce60-40-20_small

Doplněk stravy

Více ZDE

Diskutujte: Jaký výlet po naší republice byste doporučila rodinám s dětmi?


Skalní vyhlídka Hvíždinec

Kde: Brdy

Třicet kilometrů od Prahy, uprostřed brdských lesů, najdete řadu míst, kde se budete cítit jako v jiném světě. Jedním z míst uprostřed nádherné pohádkové krajiny je Skalní vyhlídka Hvíždinec, ke které se vyplatí udělat rodinný výlet. Je totiž obklopena lesem plným starých stromů a pod ní se nachází suťové moře. Naskýtá se z ní krásný pohled na údolí řeky Berounky a zahlédnout můžete i střechu Karlštejna. Nejlepší možností, jak se na vyhlídku dostat, je procházka po modré turistické stezce z Dobřichovic, anebo z Řitky. Z obou směrů počítejte s trasou dlouhou 3 km se stoupáním. Výhled i procházka panenskou přírodou však rozhodně stojí za to.

Drábské světničky tip-na-vylet-tipy-na-nejlepsi-vylety-ii-cz

Kde: Český ráj

Další nádherný výlet, který můžete zvládnout z Prahy. Drábské světničky patří mezi nejoblíbenější místa Českého ráje a z hlavního města sem stačí ujet 75 km. Sedm pískovcových skal vysokých až 141 m je propojeno železnými můstky a schody a nabízí překrásný výhled na okolní krajinu. Pokud budete mít štěstí a dobrou viditelnost, můžete dohlédnout až na Ještěd. Původně zde stával skalní hrad a zbytky některých místností je možné prohlédnout si dodnes.

Voděradské bučiny

Kde: Střední Čechy

Na procházku nádhernou krajinou se můžete vydat i 35 km od Prahy do přírodní rezervace Voděradské bučiny. Potoky, studánky, staré vzrostlé stromy, ale i bývalý lom, odkud pochází jeden ze základních kamenů Národního divadla. To vše najdete v těchto lesích, které jsou považovány za jedny z nekrásnějších u nás. Nechybí ani naučná stezka. Projet se můžete také na kole, anebo se vykoupat v některém z rybníků.

Děvín

Kde: Pálava

Rodinám z Moravy se přímo nabízí výhled na Děvín, který je nekrásnějším a nejnavštěvovanějším místem Pálavy. Podlouhlý hřeben mezi Dolními Věstonicemi a Klentnicí se může pochlubit nádhernou přírodou, i překrásnými výhledy na jižní Moravu, ale i na Dolní Rakousko. Za procházku stojí naučná stezka Děvín, která patří k nejcennějším oblastem na Pálavě. Celá trasa měří 11 km a vede překrásnou přírodou, kde najdete více než 600 druhů vyšších rostlin.

Rozhledna Babylon

Kde: Vysočina

Nádherný výhled na Vysočinu nabízí třípatrová rozhledna Babylon, která je druhou nejstarší u nás. V okolí jsou krásné lesy, kopce a svahy vedoucí k Jihlavě a při dobré viditelnosti můžete zahlédnout Pavlovské vrchy, a někdy dokonce hřebeny Alp. Rozhledna je vysoká 26 metrů, vede na ni 105 dubových schodů. Vydat se k ní můžete jak procházkou okolní krajinou, tak máte možnost zajet přímo autem na blízké parkoviště.

Text: ino

Foto: Czechtourism.cz

5 Posledních příspěvků v diskusi

Doposud nebyl připojen žádný komentář. Buďte první!

Vstoupit do diskuse >>

Související články a diskuse