vyhrajte-s-preventanem

jpg3encyklopedie-banner

banner-folgravid3

Tipy
Tipy, kam na lyže V.: Francie

31. ledna 2014

Tipy, kam na lyže V.: Francie

Kategorie: Tipy na výlet, Připojené tagy: Francie lyžování děti rodina hory

preventan-mimiforum-banner

Lákají vás luxusní francouzská lyžařská střediska? Pokud vás netrápí finance, pak není nic snazšího, než do některého vyrazit. Přinášíme několik typů na skvělé lyžařské areály.

Chamonix Mont Blanc

Vzdálenost: 1 077 km z Prahy, 1 226 km z Brna

Luxusní lyžařské středisko pod vrcholem Mont Blanku. Lyžování zde představuje jedinečný zážitek – většina tratí se nachází v nadmořské výšce nad 2 000 m.n.m. Středisko tvoří sedm lyžařských areálů, které jsou propojeny skibusy. Chamonix patří mezi desítku nejlepších středisek v Alpách, a tak musíte počítat s vyššími cenami i větším počtem lyžařů. Možností je zde ale nepřeberně pro všechny – od rodinné poklidného lyžování až po dvacetikilometrový sjezd ledovcovým údolím s průvodcem, který je vhodný pro zkušené lyžaře.

Web: www.chamonix.cz

 

Les Portes du Soleil

Vzdálenost: 980 km z Prahy, 1 144 km z Brna

Jedno z největších propojených lyžařských středisek na světě – Les Portes du Soleil (Sluneční brány) najdete na hranici Švýcarska a Francie. Vzniklo díky spojení 13 středisek mezi vrcholem Mont Blanku a Ženevským jezerem. Jde zároveň o nejbližší místo pro lyžaře z Prahy. Nabízí široké množství sportovního vyžití pro rodiny i pro zkušené lyžaře. Nejdelší sjezdovka zde měří 11,5 km a na své si přijdou i milovníci snowboardu, anebo sáňkování. Pro milovníky běžek je zde také pravý ráj – najdou zde 235 km upravených tratí.

Web: www.portesdusoleil.com/

 

Val Thorens

Vzdálenost: 1 168 km z Prahy, 1 298 km z Brna

Největší lyžařské středisko ve Francii, a zároveň jde o nejvýše položený lyžařský areál v Evropě. Najdete zde přes 600 km sjezdovek a 200 lanovek a sněhové podmínky jsou ideální až do poloviny května. Za vyzkoušení stojí i visutá kabinová lanovka, která pojme až 150 lidí. Kromě mnoha možností pro lyžaře je zde velmi vyhledávaný sportovní areál o rozloze 9 000 m2. Najdete zde krytý bazén, saunu, vířivku, ale i lezeckou stěnu, nebo golfový simulátor.

Web: www.valthorens.com

 

tip-na-vylet-kam-na-lyze-francie-ii-sxc-nahled Les Arcs

Vzdálenost: 1 125 km z Prahy, 1 265 km z Brna

Nádherný výhled na Alpy a na pohoří Mont Blanc budete mít z moderního lyžařského areálu Les Arcs. Najdete zde nejvyšší visutou lanovku světa Vanoise Express, která spojuje areály Les Arcs a La Plagne. Čeká zde na vás 239 sjezdovek různých obtížností a celkem 141 lanovek. Nechybí zde ani čtyři snowboardy a 2 U rampy – a k tomu všemu vám postačí jeden skipas. Středisko je přímo ideální pro rodinné lyžování.

Web: www.lesarcs.com/

 

Megéve

Vzdálenost: 1 066 km z Prahy, 1 272 km z Brna

Megéve tvoří spolu s Les Houches, Argentiére a Combloux největší lyžařské středisko na Mont Blanku a nabízí nejen skvělé lyžování, ale i širokou škálu jiných aktivit. V areálech, které jsou propojeny skibusy, na vás čeká prvotřídní lyžování například ve slavném lyžařském kotli, trasy pro freeride i carving. Můžete lyžovat i ve výšce 2 350 m.n.m. a po celodenním pobytu na svahu zajít do termálních lázní St. Gervais. Středisko nabízí i spoustu restaurací, zábavy a obchodů, a tak si na své přijde opravdu každý.

Web: www.megeve.com/

 

Text: asm

Foto: Sxc.hu

5 Posledních příspěvků v diskusi

Doposud nebyl připojen žádný komentář. Buďte první!

Vstoupit do diskuse >>

Související články a diskuse