vyhrajte-s-preventanem

jpg3encyklopedie-banner

banner-folgravid3

Tipy
Tipy, kam na lyže IV: Rakousko

24. ledna 2014

Tipy, kam na lyže IV: Rakousko

Kategorie: Tipy na výlet, Připojené tagy: Alpy Rakousko Lyže rodina hory

preventan-mimiforum-banner

Plánujete-li vyrazit za sněhem za hranice, Rakousko je přímo ideální. Velká střediska v Alpách k návštěvě přímo lákají. Přinášíme několik tipů, kam se vypravit. 

4kombinace

4kombinace, doplněk stravy,  je zdrojem čtyř aktivních látek – kolagenu, glukosamin a chondroitin sulfátu a MSM (methylsulfonylmethan).

4kombinace_small

Více ZDE

Pyhrn-Priel

Vzdálenost: 350 km z Prahy, 386 km z Brna

O oblasti Pyhrn-Priel se někdy mluví jako o klenotu rakouských Alp. Má tu výhodu, že je nejblíže pro lyžaře z Prahy a navíc je ideální pro rodinné lyžování. Najdete zde dvě lyžařská střediska, která mají společný skipass – Hinterstoder a Wurzeralm ve městečku Spital am Pyhrn. První z nich nabízí lyžařům 40 km sjezdovek, pro nejmenší dětský park s jezdícím pásem. Pokud jste milovníci běžek, pak je pro vás také ideální – v okolí najdete 120 km běžeckých tratí ve čtyřech výškových polohách. S druhým střediskem Wuzeralm je propojeno skibusem.

www.urlaubsregion-pyhrn-priel.at

 

Kitzsteinhorn

Vzdálenost: 584 km z Prahy, 543 km z Brna

Populární lyžařský areál, který je u nás známý také jako Kaprun, podle nedalekého stejnojmenného města. Pátý největší ledovec v Rakousku je vyhledávaný hlavně snowboardisty a freeridery. Jsou zde tři skvělé snowparky a největší rakouskou superpipe pro freestylery. Nechybí ani 70 m dlouhá a 5 m vysoká U-Rampa. Zkušení lyžaři ocení zdejší novinku – černou sjezdovku Černá mamba se sklonem až 63 % a o délce 1 000 m. Skvělý zážitek pro všechny, kdo milují adrenalin.

http://www.kitzsteinhorn.at

 

Semmering

Vzdálenost: 231 km z Brna, 432 km z Prahy.

Semmering má velkou výhodu především pro lyžaře z okolí Brna. Je pro ně totiž vzdálen jen o pár kilometrů více, než Praha. Navíc nabízí skvělé vybavení a velké množství vyžití. Naprosto ideální je pro milovníky nočního lyžování. Ze 14 km sjezdovek je osvětlených celých 13 km. Nechybí zde sjezdovky různých obtížností, a dokonce ani free ride aréna. Nejste lyžařka? Nevadí! V Semmeringu na vás čeká 3,5 km dlouhá sáňkařská dráha, která je navíc v noci osvětlená. Je ideální jak pro děti, tak pro dospělé – čekají vás zde totiž originální tunely s přímo magickými efekty.

www.semmering.at

 

tip-na-vylet-kam-na-lyze-rakousko-ii-sxc-nahled Serfaus – Fiss – Ladis

Vzdálenost: 645 km z Prahy, 709 km z Brna.

Jedno z nejoblíbenějších lyžařských středisek pro rodiny s dětmi. Nejvyhledávanější je oblast Serfaus, kde najdete širokou nabídku služeb pro ty nejmenší lyžaře. Jsou zde nejen lyžařské školy, ale také zábavní parky, dětské sjezdovky, anebo dokonce vlastní dětská restaurace. Dospělé zase potěší 190 km upravených sjezdovek, 40 moderních lanovek a vleků. Skvělé podmínky jsou zde i pro free ride a samozřejmostí je snowboardový funpark. Z široké nabídky si zkrátka vybere celá rodina. Za zmínku stojí ještě jedna věc. Městečko Serfraus má unikátní systém dopravy. Od hotelů k lanovkám vás dopraví místní metro – vláček. Auto tak můžete nechat po celou dobu zaparkované.

www.serfaus-fiss-ladis.at

 

Text: asm
Foto: Sxc.hu

5 Posledních příspěvků v diskusi

Doposud nebyl připojen žádný komentář. Buďte první!

Vstoupit do diskuse >>

Související články a diskuse