vyhrajte-s-preventanem

jpg3encyklopedie-banner

banner-folgravid3

Tipy
Tipy, kam na lyže III: Málo známá místa u nás

17. ledna 2014

Tipy, kam na lyže III: Málo známá místa u nás

Kategorie: Tipy na výlet, Připojené tagy: Lyže Sport děti rodina hory

preventan-mimiforum-banner

Zatímco Špindlerův Mlýn, Pec pod Sněžkou či areál Kouty nad Desnou patří k těm nejznámějším lyžařským střediskům u nás, je tu řada dalších, menších, která stojí za návštěvu, i když se o nich tolik neví. Přinášíme tipy na některé z nich. 

Skiareál Lucifer

Kde: Josefův Dvůr v Jizerských horách

Rodinný lyžařský areál v Jizerských horách, ve kterém se budete cítit jako doma, je ideální pro velké i malé lyžaře. Najdete zde tři lyžařské vleky a sjezdovky stylově pojmenované Velký Lucifer, Malý Lucifer a Peklo. Sjezdovka Velký Lucifer má převýšení 120 metrů a náročností se řadí mezi červené sjezdovky. Malý Lucifer je ideální pro začátečníky a malé lyžaře. Pro větší děti a málo zkušené lyžaře je zase ideální sjezdovka Peklo. Ubytovat se můžete v penzionu, horské chatě ši v roubence a užít si s rodinou zimní dovolenou.

www.skilucifer.cz

 

Ski areál Vaňkův kopec

Kde: Horní Lhota, Nízký Jeseník

Areál najdete v malebném prostředí Nízkého Jeseníku v obci Horní Lhota. V zimní sezoně jsou denně v provozu 4 vleky pro všechny kategorie lyžařů, z toho jeden pro ty nejmenší v dětském koutku spolu s kolotočem. Nechybí ani noční lyžování do 22.00 hod., úprava sjezdovky rolbou, zasněžování a půjčovna lyží a snowboardů včetně lyžařské školy s instruktorem. Pro chvíle odpočinku můžete využít příjemného prostředí v místním rychlém občerstvení, kde můžete pozorovat veškeré dění v areálu.

www.vankuvkopec.cz

 

Skiareál Kopřivná

Kde: Malá Morávka, Jeseníky

Skvělé místo na lyžování pro celou rodinu. Čeká tu na vás nová, široká a upravená sjezdovka o délce 1350 m, na kterou vás dopraví nová čtyřsedačková lanovka a vlek. Pro děti je tu samostatná dětská sjezdovka vybavená moderním pásem a samozřejmostí je lyžařská školička s instruktorem. Ski areál Kopřivná je místo plné zábavy. Nabízí totiž velmi kvalitní a strojově upravený snowpark, největší BIG AIR BAG u nás, snowtubingovou dráhu a mnoho dalších aktivit u sjezdovky. Přímo na sjezdovce se můžete i občerstvit, a to ve vytápěném občerstvení.

www.koprivna.cz

 

Ski areál Malá Úpa tip-na-vylet-kam-na-lyze-i-sxc-nahled

Kde: východní Krkonoše

Ski areál Malá Úpa ve východních Krkonoších je díky své poloze v 1 000 m n.m. jedním z nejvýše položených středisek u nás. Nedostatku sněhu se bát nemusíte. Vysoká nadmořská výška a automatické zasněžovací systémy ručí za kvalitní sněhovou pokrývku po celou sezónu. Areál tvoří dvě běžecké tratě a 3,7 km sjezdovek s až kilometrovou délkou a náročností lehkou (modré) až středně obtížnou (červené), které obsluhuje sedm vleků. Pro děti jsou k dispozici dva dětské SKiMU Parky. Celým areálem projíždí dvě linky skibusů, které jsou pro lyžaře zdarma.

www.skimu.cz

 

Text: asm

Foto: Czechtourism.cz

5 Posledních příspěvků v diskusi

Doposud nebyl připojen žádný komentář. Buďte první!

Vstoupit do diskuse >>

Související články a diskuse