vyhrajte-s-preventanem

jpg3encyklopedie-banner

banner-folgravid3

Tipy
Tipy, jak zvládnout pocení

23. dubna 2013

Tipy, jak zvládnout pocení

Kategorie: Zdraví a krása, Připojené tagy: šalvěj pot Deodorant Pocení nemoc

preventan-mimiforum-banner

Nadměrné pocení bývá velmi nepříjemné a ženám může řádně snížit sebevědomí. Přinášíme pár tipů, jak se s ním vyrovnat.

Jen se oteplilo, už je to tady. Vezmete si čisté tričko, vyjdete ven a máte ho propocené. Anebo se vám rychle udělají nevábně vypadající zpocené kruhy v podpaží, které jen těžko zakryjete. Pocení je sice pro člověka nezbytné a důležité, protože reguluje tělesnou teplotu, ale všeho moc škodí. Potká-li tento problém i vás, je dobré vědět, jak s ním bojovat.


Deodoranty a antiperspiranty

Prvním, po čem hned sáhneme, jsou různé deodoranty a antiperspiranty.  I když je řada lidí neustále zaměňuje, je dobré vědět, že nejde o jedno a to samé. Antiperspiranty snižují tvorbu potu tak, že mu zabraňují dostat se na povrch kůže, deodoranty zase redukují míru tvořícího se pachu. Ideální jsou přípravky, které obě složky kombinují. Zmírní tvorbu potu a ještě dodají tělu vůni. Pokud se potíte opravdu hodně, je vhodné volit produkt určený speciálně na nadměrné pocení. K dostání jsou v lékárnách. Samozřejmostí by měla být zvýšená hygiena.


zdravi-a-krasa-tipy-jak-zvladnout-poceni-ii-sh-nahled Tip MIMIFORA:
Podpažní vložky

Jejich použití je jednoduché, diskrétní a účinné. Speciální podpažní vložky eliminují proniknutí potu na oblečení, a to je zvlášť důležité v práci, kde známky potu na šatech mít opravdu nemůžete. Připevňují se na podprsenku, lze je použít opakovaně a poskytují skvělou ochranu i pohodlí. Na trhu jsou k dostání i jednorázové podpažní vložky.


Šalvěj proti pocení

Jednou z nejvyhledávanějších bylin proti pocení je šalvěj, protože podporuje stahování potních žláz. Lžíci sušených lístků dáte do šálku a přelijete vařící vodou. Louhujete deset minut, poté vypijete. Aby kúra byla účinná, měla byste denně vypít šalvěje až jeden litr. Pokud se vám více potí ruce a nohy můžete si z ní připravit lázeň. V tom případě do odvaru ze šalvěje přidejte trochu octa.


Bylinná koupel

Babské rady říkají, že je skvělá proti pocení, ale je třeba ji opakovat minimálně dvakrát týdně. Budete potřebovat šálek dubové kůry a šálek Andělika lékařské. Vše zalijete litrem vody a přivedete k varu. Přidáte dvě lžíce máty a dvě lžíce ořechových listů. Deset minut vaříme, poté odvar nalijeme do koupele.


MIMIFORUM zjistilo:
Zajímavosti o pocení

-    Denně vyprodukujeme zhruba půl litru potu, ale v horkých letních dnech může být jeho množství i několikanásobně vyšší.
-    Pot produkují potní žlázy, kterých máme na těle dva až čtyři miliony.
-    Ženy se potí pomaleji a často méně než muži. To souvisí s menším množstvím potních žláz.
-    Nadměrné pocení, případně pocení na více částech těla, může být známkou nemoci a není dobré ho podceňovat.
-    Nadměrné pocení může způsobit řadu problémů. Jednou z hlavních je dehydratace. Proto je třeba dbát na dostatečný příjem tekutin.
-    Pocení mohou zhoršovat ostrá a kořeněná jídla, nikotin, příliš soli či kofein. Doporučuje se také omezit cibuli, česnek, pór a tuky.

Text:  mob
Foto: Shutterstock.com

5 Posledních příspěvků v diskusi
07:55 11.08.2017 - Fido -

Bez nadpisu

Pocení a s tím společný zápach nohou mě dost dlouhou dobu dost omezoval. Zkusil jsem odvar z dubové kůry, studenou koupel a kdo ví co ještě. PAk jsem se náhodou dočetl o iontoforéze. Na netu jich na mě vyskočilo víc. Většinou je všichni chválili. Tak jsem objednal tu OZO-OZO. Ten název mi přišel jako z hvězdných válek. A možná to tak je. FUnguje neuvěřitelně. Teď už mě nic neomezuje.
18:29 24.02.2017 - Nina -

stop pocení

Nad pocením jsem vyzrála díky používání Antipe. Je to neuvěřitelný, jak funguje. Pocení postupně ustupovalo, až zmizelo úplně.
15:00 09.02.2017 - Leňa -

Stop pocení

Pocení pro mě bylo velmi nepříjemné. Pracuji v kolektivu a cítila jsem se trapně s flekama v podpaží. Vyzkoušela jsem Driclor, ale bez úspěchu. Objevila se po něm vyrážka. Pak jsem po radě kamarádky lékárnice vyzkoušela OZO-OZO a bylo po starostech.
10:36 14.11.2016 - Hanča -

Stop pocení

Mě se dlouho potili dlaně. Každou chvíli jsem si musela utírat ruce do ubrousku. Podání ruky pro mě nebylo příjemné. Na radu lékaře jsem vyzkoušela Antipe a pocení ustoupilo. Paráda.
15:16 21.10.2016 - Pavel -

Stop pocení

Měl jsem problémy s pocením. Slyšel jsem o Antipe. Na netu hledal, jak funguje a pak si objednal novější tip OZO-OZO. Používám ho půl roku a pocení je fuč.

Vstoupit do diskuse >>

Související články a diskuse