vyhrajte-s-preventanem

jpg3encyklopedie-banner

banner-folgravid3

Tipy
Tipy, jak vyzrát na tmavé chloupky

20. listopadu 2017

Tipy, jak vyzrát na tmavé chloupky

Kategorie: Zdraví a krása, Připojené tagy: IPL epilace chloupky holení laser vosk

preventan-mimiforum-banner

Trápí vás tmavé chloupky? Vyzrát na ně není vůbec snadné. Zkusit ale můžete zesvětlení, anebo některou z moderních forem epilace.

Tmavé chloupky dokážou život řádně znepříjemnit. Vyzrát na ně může být během na dlouho trať a navíc i nemalou finanční zátěží. Zvlášť, pokud vyberete laser či IPL, avšak i zesvětlení leze pořádně do peněz.

 

Zesvětlení

Pokud se nechcete chloupků zbavit natrvalo, nebo je neustále dokola holit, pak je asi nejlepší možností chloupky zesvětlit. Zvládnete to i sama doma. Stačí si koupit sadu se zesvětlovačem na chloupky, ve kterém najdete aktivátor, zesvětlovací krém a kondicionér. Postupujete dle návodu a poměrně snadno si chloupky zesvětlíte. Je však třeba počítat s tím, že balení není na velkou plochu těla a efekt není trvalý, někdy je třeba opakovat již po dvou týdnech. Může též vyvolat alergickou reakci.

 

Holení

Asi nejrozšířenější klasika, ale ne každý je z ní nadšený. Holit se totiž musí pravidelně, navíc se může stát, že chloupky začnou růst rychleji a bude jich více. V případě tmavých chloupků je však holení žiletkou ve sprše šetrné a zcela nebolestivé. Zkusit můžete i epilátory, kdy efekt vydrží déle, ale ne každý je na pokožce snese.

 

Vosk

Depilace voskem sice zabírá, ale je bolestivá, a musí se po určité době opakovat. Můžete ji podstoupit jak u kosmetičky, tak doma. Pozor ale tehdy, nemáte-li s voskem zkušenosti, anebo máte-li citlivou kůži. Možností, jak se na nějakou dobu chloupků zbavit, může být i cukrová, anebo orientální epilace.

 

Laserová terapie zdravi-a-krasa-tipy-jak-vyzrat-na-tmave-chloupky-ii-sh-nahled

Laser patří k  oblíbeným metodám odstraňování chloupků a u těch tmavých je velmi účinný. Efekt bývá trvalý, protože chloupky ničí ve fázi růstu. Avšak aby se dostavil stálý účinek, je potřeba jej několikrát zopakovat, většinou čtyři až sedmkrát. A protože zákrok se opakuje po několika týdnech, je jasné, že celá procedura zabere více času. Efekt bývá znatelný u tmavších chloupků a měl by být trvalý. Velkou nevýhodou je pak cena, která se v závislosti na rozsahu může celkem vyšplhat i na 10 000 Kč.

 

IPL

Na tmavé chloupky je vhodná i moderní metoda epilace – IPL (intenzivní pulzní světlo). Je bezbolestná a chloupky by měla odstranit trvale, i když je třeba několik návštěv. Přístroj pracuje na principu světelného výboje a funguje díky procesu tzv. selektivní fototermolýzy. Pigment melanin, který má na svědomí barvu chloupku, světlo pohltí. To se promění na teplo a vlasové folikuly se díky vysoké teplotě ničí. Odstranění je trvalé, dojde-li k úplnému poškození a chloupek již nemá z čeho vyrůst.

 

Text: ino

Foto: Shutterstock.com

5 Posledních příspěvků v diskusi

Doposud nebyl připojen žádný komentář. Buďte první!

Vstoupit do diskuse >>

Související články a diskuse