banner-maxicor-miniforum-809x292

jpg3encyklopedie-banner

banner-folgravid3

Tipy
Newsletter

Chcete být informováni o novinkách z mimiforum.cz?
Zadejete zde svoji emailovou adresu.

Tipy, jak vyzrát na tmavé chloupky

20. listopadu 2017

Tipy, jak vyzrát na tmavé chloupky

Kategorie: Zdraví a krása, Připojené tagy: IPL epilace chloupky holení laser vosk

preventan-mimiforum-banner

Trápí vás tmavé chloupky? Vyzrát na ně není vůbec snadné. Zkusit ale můžete zesvětlení, anebo některou z moderních forem epilace.

Tmavé chloupky dokážou život řádně znepříjemnit. Vyzrát na ně může být během na dlouho trať a navíc i nemalou finanční zátěží. Zvlášť, pokud vyberete laser či IPL, avšak i zesvětlení leze pořádně do peněz.

 

Zesvětlení

Pokud se nechcete chloupků zbavit natrvalo, nebo je neustále dokola holit, pak je asi nejlepší možností chloupky zesvětlit. Zvládnete to i sama doma. Stačí si koupit sadu se zesvětlovačem na chloupky, ve kterém najdete aktivátor, zesvětlovací krém a kondicionér. Postupujete dle návodu a poměrně snadno si chloupky zesvětlíte. Je však třeba počítat s tím, že balení není na velkou plochu těla a efekt není trvalý, někdy je třeba opakovat již po dvou týdnech. Může též vyvolat alergickou reakci.

 

Holení

Asi nejrozšířenější klasika, ale ne každý je z ní nadšený. Holit se totiž musí pravidelně, navíc se může stát, že chloupky začnou růst rychleji a bude jich více. V případě tmavých chloupků je však holení žiletkou ve sprše šetrné a zcela nebolestivé. Zkusit můžete i epilátory, kdy efekt vydrží déle, ale ne každý je na pokožce snese.

 

Vosk

Depilace voskem sice zabírá, ale je bolestivá, a musí se po určité době opakovat. Můžete ji podstoupit jak u kosmetičky, tak doma. Pozor ale tehdy, nemáte-li s voskem zkušenosti, anebo máte-li citlivou kůži. Možností, jak se na nějakou dobu chloupků zbavit, může být i cukrová, anebo orientální epilace.

 

Laserová terapie zdravi-a-krasa-tipy-jak-vyzrat-na-tmave-chloupky-ii-sh-nahled

Laser patří k  oblíbeným metodám odstraňování chloupků a u těch tmavých je velmi účinný. Efekt bývá trvalý, protože chloupky ničí ve fázi růstu. Avšak aby se dostavil stálý účinek, je potřeba jej několikrát zopakovat, většinou čtyři až sedmkrát. A protože zákrok se opakuje po několika týdnech, je jasné, že celá procedura zabere více času. Efekt bývá znatelný u tmavších chloupků a měl by být trvalý. Velkou nevýhodou je pak cena, která se v závislosti na rozsahu může celkem vyšplhat i na 10 000 Kč.

 

IPL

Na tmavé chloupky je vhodná i moderní metoda epilace – IPL (intenzivní pulzní světlo). Je bezbolestná a chloupky by měla odstranit trvale, i když je třeba několik návštěv. Přístroj pracuje na principu světelného výboje a funguje díky procesu tzv. selektivní fototermolýzy. Pigment melanin, který má na svědomí barvu chloupku, světlo pohltí. To se promění na teplo a vlasové folikuly se díky vysoké teplotě ničí. Odstranění je trvalé, dojde-li k úplnému poškození a chloupek již nemá z čeho vyrůst.

 

Text: ino

Foto: Shutterstock.com

5 Posledních příspěvků v diskusi

Doposud nebyl připojen žádný komentář. Buďte první!

Vstoupit do diskuse >>

Související články a diskuse
Váš email:
Heslo:
Horoskop
Vítáme nová miminka
Dítě Uživatelka Termín
Xaverius
Soběslav
stefanZítra
Dítě Uživatelka Termín
Gabriella
kdfin08.02.2018
Saskie
Stela
stefan24.01.2018
Tereza
Tara
stefan24.01.2018
Dítě Uživatelka Datum
Martin
jarinka26.06.
Přemysl
jesenka3323.08.
Ondřej
Uzlíček10.08.
Přidat svůj termín »
Vaše příspěvky
Vaše poslední fotopříspěvky
NÁŠ POKLAD
NÁŠ POKLAD
Od uživatele: Aleki
profilová fotka
profilová fotka
Od uživatele: Natálka Kresbová
Miláček Péťa
Miláček Péťa
Od uživatele: Petulinka
Anketa