7. října 2019
Láska, nebo rodina? Vyplatí se vztah jen kvůli dětem?
Na otázku, zda se vyplatí držet vztah jen kvůli dětem, neexistuje jednoznačná odpověď. Záleží totiž
4. září 2019
Problém: Matka chce řídit náš vztah!
Případů, kdy chce matka řídit život svému dospělému dítěti, je víc, než si myslíte. I když jste dos

17. července 2014
Tipy, jak vybírat bazén na zahradu
Kategorie: Děti a rodina, Připojené tagy: bazén zahrada plavání koupání děti
Koupání na zahradě přijde v horkých letních dnech víc než vhod. Uvažujete-li nad pořízením bazénu, zde je několik tipů, jak vybírat.
GingiMax
GingiMax® obsahuje 40 mg standardizovaného extraktu z listů Ginkgo biloby (jinan dvoulaločný) obsahujícího min. 24% flavonoidních glykosidů a 6% terpenických laktonů.
Máte-li k dispozici vlastní zahradu, bazén na ní v parných dnech nepochybně oceníte. Jak ale vybírat a podle čeho se rozhodovat?
Investici dobře zvažte
V případě bazénu jde o větší investici a o věc, kterou si pořizujete na řadu let. Proto zde dvojnásobně platí, že je třeba vše předem dobře promyslet. Důležité je zvážit dvě kritéria – prostor, který na bazén máte a finance, které do něj chcete investovat. Nafukovací a nadzemní bazény budou vždy levnější, ale nikdy nebudou tak dobře vypadat, jako bazény zapuštěné. U těch je ale třeba počítat s vyšší částkou.
Výhody zapuštěných bazénů
Zapuštěné bazény mají mnohá plus – dobře vypadají, nenarušují celkový vzhled, lépe se do nich vstupuje a snadněji se zazimovávají. Ceny se liší dle toho, jaký zvolíte materiál – a velikost. K nejlevnějším, ale také méně odolným, patří plast, ale volit můžete také z bazénů z fólií, plechů, anebo dražších a luxusních celokeramických. Velké oblibě se těší laminátové bazény. Protože jsou vyrobeny z laminátu jako jeden kus, jsou hladké a nejsou v nich žádné spáry po lepení nebo svařování. Laminát zároveň nabízí dlouhou životnost – neoxiduje, nekřehne, je tepelně a tvarově stálý a velmi odolný proti mechanickému poškození. Díky specifické konstrukci bazénu a jeho povrchové úpravě granitem v něm lze mít vodu celoročně a nemusíte se bát ani poškození bazénu mrazem.
Nadzemní bazény
Nechcete-li do bazénu tolik investovat, pak máte několik dalších možností, z čeho vybírat. Nadzemní bazény bývají v provedení s pevnou konstrukcí s tělem z fólie, které je ideální pro celou rodinu, i když jeho montáž je složitější. Snadnější je pak instalace bazénu gumového se samonosným prstencem, který je levnější, velmi vhodný pro děti, ale má i mnoho mínus – může se protrhnout a jeho životnost není velká. Existují i varianty částečně zapuštěných bazénů, vše závisí na prostoru a financích.
Tipy MIMIFORA:
Chytré tipy k výběru bazénu
- Volte bazén s hloubkou alespoň 1,2 m, chcete-li si v něm zaplavat. Pokud je bazén pro větší děti a dospělé, pak ještě lépe s hloubkou 1,3–1,5 m. Jen v případě, že je bazén určen i pro hodně malé děti, můžete volit hloubku do 1 m.
- Tvar bazénu vybírejte nejen podle toho, jaký se vám vejde na zahradu. Zvažte, nač si jej hlavně pořizujete. Zatímco obdélníkový bazén je vhodnější pro plavání, kruhový zase pro rodinné hry a společné aktivity ve vodě.
Text: asm
Foto: Sxc.hu
Doposud nebyl připojen žádný komentář. Buďte první!