vyhrajte-s-preventanem

jpg3encyklopedie-banner

banner-folgravid3

Tipy
Tipy, jak úsporně zabalit na dovolenou

1. srpna 2013

Tipy, jak úsporně zabalit na dovolenou

Kategorie: Děti a rodina, Připojené tagy: balení zavazadlo letadlo kufr dovolená

preventan-mimiforum-banner

Odjezd na dovolenou někdy připomíná stěhování. Lidé si totiž s sebou většinou berou spoustu věcí, které nikdy nevyužijí. Přinášíme pár tipů, jak si úsporně zabalit kufr.

Betakaroten Farmax

·     Doplněk stravy, který obsahuje 6 mg aktivní látky Betakarotenu.
·    Obsahuje osvědčenou aktivní látku.
·    Betakaroten je významný karotenoid.

betakaroten

Doplněk stravy

Více ZDE

1. Berte polovinu, než jste zamýšlela

Připravte si na hromádku oblečení a věcí, které si chcete na dovolenou brát. Nejlépe den předem, než začnete balit. Když uvidíte velikost kufru a následnou hromadu věcí, hned přistoupíte k jednoduchému kroku – začnete ubírat. Většinou stačí jen polovina věcí, než jste zamýšlela. Na týdenní dovolenou k moři opravdu nepotřebujete sedm šatů a sedm párů bot, deset triček a kraťasů. Pamatujte na to, že si budete také chtít něco koupit a v kufru musí být trochu místa.

Tip MIMIFORA:

Mnoho místa v kufru zabere ženám kosmetika, která je zároveň těžká, a tak se může stát, že snadno překročíte 15kg váhový limit zavazadla. Berte proto jen to, co nezbytně potřebujete, a hlavně – v malém balení. V drogerii bývají k dostání miniatury produktů, případně celé cestovní sady. Pokud nejedete na dlouho, bohatě vám postačí.

2. Využijte všechno místo deti-a-rodina-jak-usporne-zabalit-na-dovolenou-ii-sh-nahled

Využijte všechno místo jaké vaše zavazadlo – a věci v něm nabízí. Hodně prostoru se skrývá například v botách. Složte do nich ponožky či drobnou kosmetiku (v igelitu) a rázem budete mít využité vše na maximum.

3. Skládejte správně

Pokud potřebujete zabalit více oblečení, je důležité, jak je poskládáte. Víc se ho do kufru vejde tehdy, budete-li je rolovat. Srolujte vše do co nejmenších válečků a ty naskládejte do zavazadla. Tento úkon je dobré natrénovat a provádět co nejpečlivěji. Rolujte co nejvíce natěsno a tak, abyste neměla oblečení zcela pomačkané, když jej vytáhnete. Dáte-li do něj oblečení klasicky poskládané, pojme toho méně. Pozor ale na váhu kufru. Rolování snadno vede k tomu, že si vezmete víc věcí, než potřebujete.  

Tip MIMIFORA:

Věci, které si nemůžete dovolit přivézt zmačkané, například košile či společenský oděv, nerolujte, ale vyžehlete, pečlivě poskládejte a dejte nahoru do kufru, nikdy ne na dno.

4. Spodní prádlo vyplní prostor

Spodní prádlo balte až nakonec. Nedávejte jej dohromady, ale naopak je rozdělte. Kalhotky jsou skvělé na vyplnění drobných mezer v kufru. Poskládejte je jednotlivě a vkládejte do míst, kde je drobný prostor. Pokud si spodní prádlo zabalíte dohromady do tašky a tu dáte do zavazadla, zaberete tak spoustu místa a řada věcí se vám do něj už nevejde.

Tipy MIMIFORA:

Další tipy na balení

-          Kosmetiku vždy dejte do sáčků, a to i do toaletních taštiček. Může se v kufru vylít a zničit vám oblečení, případně novou »toaletku«. Ústní vodu s sebou raději neberte vůbec, tu byste z oblečení dostávala stěží. Raději ji kupte na místě.

-          Boty vždy balte na dno zavazadla, a to k jeho okraji. Využijte prostor, který nabízí uvnitř.

-          Letíte-li letadlem, nezapomeňte také na to, že můžete mít kabinové zavazadlo. Do něj můžete uložit křehké či méně skladné kousky, ale nesmíte přesáhnout povolenou váhu a rozměry.

5 Posledních příspěvků v diskusi
23:38 28.07.2021 - Jenda22 -

Stretch folie

Ideálně použít pro balení zavazadel stretch fólie. Objednávám na www.gabistretch.cz

Vstoupit do diskuse >>

Související články a diskuse