vyhrajte-s-preventanem

jpg3encyklopedie-banner

banner-folgravid3

Tipy
Tipy, jak ušetřit za školní pomůcky

20. srpna 2015

Tipy, jak ušetřit za školní pomůcky

Kategorie: Děti a rodina, Připojené tagy: pomůcky aktovka peníze internet škola

preventan-mimiforum-banner

S přicházejícím začátkem školního roku jsou tu opět další výdaje – za školní pomůcky. Nebývají zrovna malé, a tak pro mnoho rodin mohou představovat velký problém. Jak na nákupu co nejvíce ušetřit?

MaxIQ

• Omega-3 vhodné i pro děti.
• Min. 85% omega-3 nenasycených mastných kyselin.
• Malé tobolky pro snadné polykání.
• Příjemné užívání – bez rybí chuti.
• Bez barviv, sladidel, konzervačních látek.

maxiq-nahled

Doplněk stravy

Více ZDE!

Jakmile vaše dítě dostane ve škole seznam s pomůckami, které musíte pořídit, jdete do prvního papírnictví a necháte v něm půl výplaty. Všechno je tak drahé, říkáte si. To je sice pravda, avšak na pořízení školních pomůcek můžete zkusit i ušetřit. Jak?

 

Nakupujte v akcích

Nakupovat v akcích je základ. Pokud se poohlédnete po cenách zjistíte, že díky pořízení věcí v akcích z letáků ušetříte desítky i stovky korun. Slevy na sešity, pera, aktovky a další potřeby nabízí v srpnu snad všechny velké obchodní domy, ale i menší papírnictví. Projděte si letáky a vyberte, kde jsou věci nejlevnější. Zajet pro ně i trochu dál se jistě vyplatí.

 

Tip MIMIFORA:

Počkejte do září

S některými věcmi se vyplatí počkat až do září. Učitelé totiž upřesní požadavky, sešitů, obalů a dalších pomůcek tak pravděpodobně budete potřebovat méně, než se původně očekávalo. Není třeba kupovat vše naráz. Pořiďte jen to nezbytně nutné, zbytek můžete dokupovat v průběhu školního roku.

 

Nakupujte na internetu

Nemáte čas obcházet různé obchody? Pak se porozhlédněte na internetu! Většina obchodů nabízí zajímavé akce, dárky k objednávce, a také zvýhodněné balíčky (např. pro prvňáčky, do výtvarné výchovy apod.). Nákupem tak můžete výrazně ušetřit.

 

Tip MIMIFORA:


Využijte poštovné zdarma, nebo osobní odběr, ušetříte na poštovném. Pokud osobní odběr ve vašem okolí možný není, zjistěte si, od jaké částky je poštovné zdarma. Když jí nedosáhnete, domluvte se s kamarádkou, nebo sousedkou a objednejte si společně.

 

Vše nemusí být nové… deti-a-rodina-jak-usetrit-za-skolni-pomucky-ii-sh-nahled

Zatímco sešity koupit nové musíte, ostatní věci nutně být nové nemusejí. Zkuste zapátrat v bazarech, na internetu, kde se prodávají použité pomůcky, anebo se poptejte ve vašem okolí. Je možné, že se někdo bude zbavovat školní tašky a dalších věcí, které jsou stále krásné, a váš potomek by je mohl využít. Zvlášť to platí u starších školáků.

 

Tip MIMIFORA:

Nakupujte bez dětí! Pokud vyrazíte na nákupy s dětmi, je pravděpodobné, že se budou dožadovat dražších věcí jen proto, že je na nich jejich oblíbený obrázek. Nákupem obyčejnějších věcí hodně ušetříte, a proto vezměte seznam a jděte do obchodu bez potomků.

 

Text: ino

Foto: Shutterstock.com

 

5 Posledních příspěvků v diskusi

Doposud nebyl připojen žádný komentář. Buďte první!

Vstoupit do diskuse >>

Související články a diskuse