vyhrajte-s-preventanem

jpg3encyklopedie-banner

banner-folgravid3

Tipy
Tipy, jak trénovat soustředění

23. října 2017

Tipy, jak trénovat soustředění

Kategorie: Děti a rodina, Připojené tagy: koncentrace soustředění internet škola paměť

preventan-mimiforum-banner

Se soustředěním má potíže stále více lidí. Pokud patříte mezi ně, začněte koncentraci trénovat pomocí jednoduchých cvičení. 

MaxIQ

• Omega-3 vhodné i pro děti.
• Min. 85% omega-3 nenasycených mastných kyselin.
• Malé tobolky pro snadné polykání.
• Příjemné užívání – bez rybí chuti.
• Bez barviv, sladidel, konzervačních látek.

maxiq-nahled

Doplněk stravy

Více ZDE!

Potíží se soustředěním má stále více lidí – dětí i dospělých. Není se čemu divit, protože v dnešní hektické době má málokdo možnost se v klidu naplno soustředit a nebýt vyrušován dalšími okolními vlivy. Pokud se však soustředíte čím dál hůře, je třeba začít trénovat.

 

Počítání slov a písmen

Vezměte knihu bez ilustrací. Koncentrujte se a počítejte jednotlivá slova či písmena, například všechna, co začínají jedním písmenem. Soustřeďte se pouze na tuto činnost a vydržte. Vytrvalost jde se soustředěním ruku v ruce a je pro jeho zvládnutí nesmírně důležitá.

 

Procházení bludiště

Vytiskněte si z internetu obrázky, na kterých jsou různá bludiště a vaším cílem je najít správnou cestu od začátku do konce. Soustřeďte se na obrázek a jen očima zkuste cestu vyhledat. Nepoužívejte tužku. Vytiskněte si různá bludiště, od jednoduchých po složité a obtížnost postupně zvyšujte.

 

Pozorování předmětu

Vyberte si nějaký předmět v okolí a začněte se na něj soustředit. Je důležité mu věnovat veškerou pozornost a nenechat se rušit. Zkoumejte, jak vypadá, jeho velikost, barvu, tvar, materiál, odlesky světla. Vydržte alespoň minutu. Cvičení opakujte a dobu soustředění protahujte. Dostat byste se měla až na pět minut.

 

Koncentrace na zvuky

Důležité je trénovat nejen zrakovou, ale i sluchovou soustředěnost. Pusťte si oblíbenou písničku a zkuste se soustředit jen na zpěv. Nebo si pusťte instrumentální hudbu a soustřeďte se jen na jeden hudební nástroj. Vydržte od začátku až do konce skladby. Nenechejte se rušit.

 

Soustředění se na dech deti-a-rodina-jak-trenovat-soustredeni-ii-sh-nahled

Odpoutejte se od všech vnějších vlivů a zkuste se soustředit jen na sebe. Na svoje dýchání. Nadechujte se, vydechujte a pozorujte, co dělá vaše tělo. Střídejte kratší a delší nádechy a výdechy, pozorujte, jak se pohybuje bránice. Soustředění na svůj dech byste měla vydržet alespoň pět minut. Je třeba nemyslet na nic jiného a nenechat se rozptýlit.

 

MIMIFORUM zjistilo:

Lepší soustředění se rovná lepší paměť

 

Trénovat soustředění je velmi důležité. Pokud to totiž dokážeme, zlepší se i paměť a dítě ve škole dosáhne lepších výsledků. Proto s ním trénujte soustředění se na jednu věc a eliminaci dalších podnětů. Sedněte si s ním, vypněte mobil i počítač a koncentraci trénujte pomocí obrázků a vhodných cvičení. Řadu jich najdete na internetu.

 

Text: ino

Foto: Shuttestock.com

5 Posledních příspěvků v diskusi

Doposud nebyl připojen žádný komentář. Buďte první!

Vstoupit do diskuse >>

Související články a diskuse