vyhrajte-s-preventanem

jpg3encyklopedie-banner

banner-folgravid3

Tipy
Tipy, jak správně vybrat řasenku

7. dubna 2015

Tipy, jak správně vybrat řasenku

Kategorie: Zdraví a krása, Připojené tagy: objem řasenka líčení oči kosmetika

preventan-mimiforum-banner

Vybrat si správně řasenku může být někdy pořádná věda. Zvlášť, když jich je na trhu velké množství a vy nevíte, podle čeho se řídit. Zde je malý přehled, jak na to.

Na pohled sice vypadají všechny podobně, ale může být mezi nimi velký rozdíl. Vybrat si správně řasenku, která nám padne, může být někdy pořádná věda. Podle čeho si tedy vybírat?

 

Cena

Stejně jako u jiné kosmetiky existují i zde levné a drahé řasenky. Rozdíly mezi těmi běžně prodávanými můžou být i několik stokorun. A tak nastává otázka – je dražší řasenka skutečně lepší? Ne, vůbec to nemusí být pravidlem. Stejně jako vaší pleti nemusí vyhovovat drahý krém, platí to i u řasenky. Je proto dobré neřídit se cenou, chce to vyzkoušet. Ideální je na vlastní kůži zjistit, co vám vyhovuje. Protože se řasenkou, nad kterou se rozplývá kamarádka, vy spokojena vůbec být nemusíte.

 

Efekt zdravi-a-krasa-tipy-jak-vybrat-rasenku-ii-sxc-nahled

Zamyslete se nad tím, co od řasenky očekáváte. Závisí to hlavně na tom, jaké vy sama máte řasy. Jsou krátké a potřebují opticky prodloužit? Anebo jsou dlouhé, ale řídké a potřebují opticky zahustit? Podle toho, zda chcete řasenku na délku, na objem, anebo řasy chcete lehce natočit, volte i typ řasenky. Rozdíl je totiž v jejich kartáčku – například úzký a dlouhý je vhodný na prodloužení, hustší a hrubší zase dodá objem. Na trhu jsou i řasenky, které prodlouží řasy a k tomu jim ještě dodají objem.

 

Tip MIMIFORA:

Zkuste dvoufázovou řasenku

Ta totiž dodá výrazně větší objem a délku proti běžným řasenkám. Nanáší se ve dvou vrstvách. Nejdřív průhledná/ bílá báze, která řasy dobře obalí, poté se nanáší černá barva s pigmenty. Navíc o řasy pečuje a chrání je. Nemusí ale vyhovovat všem, proto je opět třeba vyzkoušet je na vlastní kůži.

 

Barva

Nejprodávanější barvou mezi řasenkami je bezesporu černá, ale ne každému vyhovuje. Pro něžné blondýnky a denní nošení je vhodnější hnědá, ale bát se nemusejí ani fialové či švestkové. Tyto odstíny totiž pohled zjemňují. Nevěříte? Vyzkoušejte to a možná se se svou černou řasenkou rychle rozloučíte!

 

Odolnost

Kromě požadovaného efektu a barvy dobře zvažte, jakou odolnost od řasenky čekáte. Pokud se hodně potíte, slzíte či si chodíte zaplavat, pak se vyplatí pořídit si voděodolnou řasenku, která vodě a vlhkosti odolá. Klasická by se vám totiž přesunula úplně jinam, než byste chtěla. Na druhou stranu voděodolné řasenky většinou neudělají takové efekty, jako ty klasické a nejdou odstranit všemi odličovači – jsou potřeba ty na olejové bázi.

 

Tip MIMIFORA:

Velký pozor při výběru řasenky dejte, máte-li citlivé oči. Vybírejte si takové, které jsou určeny přímo pro citlivé oči a naopak se vyhněte voděodolným řasenkám.

 

Text: ino

Foto: Sxc.hu

5 Posledních příspěvků v diskusi

Doposud nebyl připojen žádný komentář. Buďte první!

Vstoupit do diskuse >>

Související články a diskuse