vyhrajte-s-preventanem

jpg3encyklopedie-banner

banner-folgravid3

Tipy
Tipy, jak správně vybrat podprsenku

10. září 2013

Tipy, jak správně vybrat podprsenku

Kategorie: Zdraví a krása, Připojené tagy: ňadra Spodní prádlo obvod košíček podprsenka

preventan-mimiforum-banner

Vybrat správně podprsenku může být pořádná věda. O tom svědčí i fakt, že až 80 % žen nosí špatnou velikost. Přinášíme pár rad, čím se při výběru řídit. 

Téměř 80 % žen nosí špatnou velikost podprsenky! Vybrat správný model, který perfektně padne, totiž může být někdy pořádná věda. Pokud máte větší ňadra, můžete si nevhodnou volbou i ublížit – přetěžujete totiž záda. Ta dostávají pořádně zabrat, a záhy se to může negativně projevit. Jak tedy správně vybírat?

 

zdravi-a-krasa-jak-vybrat-podprsenku-ii-sh-nahled Zjistit správnou velikost

Základní chybou, kterou dělá většina žen je, že volí příliš malý košíček. Naopak obvod vybírá větší, než skutečně potřebuje. Podprsenka pak nejen správně neplní podpůrnou funkci, ale ani nevytvoří ideální vzhled ňader a pěkný výstřih. Máte-li tu možnost, navštivte specializovaný obchod s prádlem a nechejte si s výběrem správné velikosti poradit. Nemáte-li jej po ruce, nebo chcete nakupovat přes internet, pak se důkladně změřte. Poté míry porovnejte s tabulkami, anebo si nechejte podle měr spočítat velikost na kalkulátoru, například zde http://www.spravnapodprsenka.cz/…or-velikosti.

 

MIMIFORUM zjistilo:

Jak se správně změřit

-          Nejdříve měřte obvod hrudníku pod prsy. Měřit je třeba při výdechu a velmi těsně, tedy co nejtěsněji to jde.

-          Druhou mírou, kterou potřebujete znát, je obvod hrudníku přes prsa, a to v nejširším místě – a bez podprsenky. Máte-li povislá prsa, pak můžete míru přes hrudník měřit v podprsence, ale bez výztuže a v předklonu.

 

Podprsenku vyzkoušet

Znáte-li správnou velikost, jste na nejlepší cestě k úspěchu. Aby však podprsenka opravdu skvěle padla, je třeba ji vyzkoušet. Kostice by měly ležet na hrudníku, a to zcela těsně, ale nesmějí tlačit. Zapínání vzadu by mělo být vodorovné s podprsenkou, nikoli o kus výše. Prsa nesmí nikde přetékat. Pokud se vám tvoří efekt »dvojitých prsou«, anebo se vám dělají bochánky v podpaží, je košíček příliš malý. Podívejte se do zrcadla. Jsou-li prsa podepřena správně, musejí být výš, než je spodní hrana kostice.

 

MIMIFORUM zjistilo:

Jak správně oblékat podprsenku

-          Zapněte obvod kolem těla vzadu, anebo vpředu s tím, že pak podprsenku přetočíte. Je-li nová, měla byste jí pohodlně zapnout na nejvolnější obvod. Počítejte s tím, že podprsenka může povolit a měla by jít utáhnout.

-          Mírně se překloňte a uložte ňadra do košíčků. Spravte kostice tak, aby ležely pod nimi, ale prsou se nedotýkaly. Některé tipy doporučují hrudníkem zatřást, aby se prsa správně uložila tam, kam mají.

-          Upravte délku ramínek. Měla by dobře sedět, nesmí vás táhnout, ani být volná. Měla byste být schopná pod ně vložit dva prsty.

-          Přidržte jednu kostici v podpaží a opačnou rukou ňadro posuňte do košíčku – nesmí vám z něj do podpaží po této úpravě přetékat, jinak máte špatnou velikost.


Text: asm

Foto: Shutterstock.com

5 Posledních příspěvků v diskusi

Doposud nebyl připojen žádný komentář. Buďte první!

Vstoupit do diskuse >>

Související články a diskuse