vyhrajte-s-preventanem

jpg3encyklopedie-banner

banner-folgravid3

Tipy
Tipy, jak se správně opalovat

27. června 2017

Tipy, jak se správně opalovat

Kategorie: Téma týdne, Připojené tagy: Spálení opalování rakovina dovolená Slunce

preventan-mimiforum-banner

Opálená kůže vypadá sice sexy, ale s vystavováním slunci se to nesmí přehánět. Zvlášť ne v poledních hodinách. Jak se správně opalovat a snížit případné potíže na minimum?

Být co nejrychleji hnědá, jak čokoláda! Po tom touží většina žen, co se vypravuje k moři. A tak se hned po příjezdu vyloží na slunce, nenatře se, aby opálení šlo rychleji, a na pláži leží přes poledne. Sluneční brýle si nedává, aby neměla kruhy kolem očí. Ženy dělají zkrátka jednu chybu vedle druhé. Odborníci před tím ale varují. Chcete-li se opálit, dělejte to správně a co nejbezpečněji, jinak můžete mít potíže.

 

Nespěchat

Chcete-li se nejen pěkně opálit, ale také toužíte po tom, aby vám opálení co nejdéle vydrželo, nespěchejte a nesnažte se nahnat čokoládovou barvu za dva dny. Opalovat byste se měla pozvolna, každý den chvíli a kůži dostatečně chránit. Nejprve začít krémy s vyšším ochranným faktorem a postupně jej snížit. Na opalování bez natření ale hodně rychle zapomeňte, pokud si nechcete zadělat na spálení a rakovinu kůže. Odborníci doporučují používat ochranné faktory 30 a více.

 

MIMIFORUM zjistilo:

Rakoviny kůže přibývá!

Odborníci potvrzují, že k rakovině kůže jsou mnohem náchylnější lidé, kteří se už někdy spálili. Kůže má totiž dobrou paměť, a tak si pamatuje i spálení v dětství. Počet lidí, u kterých se objeví zhoubný kožní melanom, prudce roste. Během 30 let u nás lékaři zaznamenali 370 % nárůst u mužů a 330 % u žen. Snižuje se i průměrný věk těch, u nichž se melanom objevil. Za rizikovou skupinu je momentálně považována ta mezi 30 a 40 lety, avšak nevyhýbá se ani mladším, ani starším.

 

Neslunit se přes poledne

V době mezi 11. a 15. hodinou je sluneční záření nejintenzivnější a dlouhodobý pobyt na slunci v tuto dobu naší pokožce neprospívá. Dokonce je pro ni přímo nevhodný. Mnoho žen ale proto, aby se co nejrychleji opálilo, vystavuje své tělo slunci právě kolem poledne, i když to odborníci zásadně nedoporučují. Spálení přijde co nevidět a s ním i vyšší riziko vzniku melanomu, který se může objevit až o pár let později.

 

Chránit hlavu a oči tema-tydne-jak-se-spravne-opalovat-ii-sh-nahled

Kromě kvalitní kosmetiky s UV filtrem je třeba dbát i na pokrývku hlavy, protože od slunce hrozí úžeh. Ten může přijít rychleji, než se nadějete a zkomplikovat dovolenou. Zapomenout byste neměla ani sluneční brýle. Odborníci je doporučují všem, včetně dětí od tří let, protože slunce může vážně poškodit zrak. Nechráněné oči jsou totiž ohroženy zánětem rohovky (fotokeratitidou) a v některých případech může hrozit i dočasná ztráta zraku. A hrozí vyšší riziko šedého zákalu.

 

Tipy MIMIFORA:

Co ještě na slunci nedělat

-          Používat parfémy. Pozor na to – parfémy a slunce se nemají rádi, v místě aplikace mohou vzniknout nevzhledné pigmentové skrny či sluneční kopřivka!

-          Natírat se až poté, co vyjdete z vody. Chyba! To, že pod vodou to neopaluje, je nepravdivý mýtus. I když jste celý den v moři, můžete se ošklivě spálit. Až 40 % zážení se dostane do půl metru pod hladinu. Vždy se krémy natírejte před odchodem z pokoje, ideálně půl hodiny. Po koupání aplikaci opakujte.

 

Text: mob

Foto: Shutterstock.com

5 Posledních příspěvků v diskusi

Doposud nebyl připojen žádný komentář. Buďte první!

Vstoupit do diskuse >>

Související články a diskuse