vyhrajte-s-preventanem

jpg3encyklopedie-banner

banner-folgravid3

Tipy
Tipy, jak se chránit před komáry

28. července 2014

Tipy, jak se chránit před komáry

Kategorie: Téma týdne, Připojené tagy: štípance komár repelent dovolená léto

preventan-mimiforum-banner

Znepříjemňují vám komáři dovolenou i příjemné letní večery? Přinášíme osvědčené tipy, včetně domácích receptů, jak se před nimi co nejlépe chránit. 

Charakteristika: DermaX® (doplněk stravy) je přípravek obsahující směs látek – aminokyselin (L-methionin, cystein), rostlinných výtažků (extrakt z natě přesličky rolní), vitaminů a stopových prvků.

  • obsahuje biotin,zinek-přispívají k udržení normálního stavu vlasů
  • obsahuje niacin, biotin, riboflavin-přispívají k udržení normálního stavu pokožky
  • obsahuje zinek-přispívá k normálnímu stavu nehtů
  • obsahuje thiamin, riboflavin, pyridoxin-přispívají k normálnímu energetickému metabolismu

dermax-90-cz-nahled

Komáři dokážou dovolenou i příjemné letní večery doma na terase pořádně znepříjemnit. Pokud patříte mezi ty, na koho komáři opravdu letí, využijte naše tipy a před komáry se chraňte. Štípance totiž umějí nejen pořádně svědit, ale i natéct či vyvolat alergickou reakci.


Tipy MIMIFORA:

Jak se chránit před komáry

- Koupený repelent. Jste-li v místě plném komárů, nezapomínejte na repelent. Čtěte obaly, sledujte množství účinné látky a dobu, po kterou vás má chránit. Doba, po kterou repelenty účinkují, se totiž výrazně liší. Jste-li na dovolené u moře, kupte si repelent místní výroby.

Domácí repelent. Nechce-li se vám za repelent vyhazovat peníze, pak zkuste některou z babských rad a vyrobte si jej sama doma. Spolehlivě prý funguje, když rozkrojíte čerstvou limetku a do ní zapícháte několik hřebíčků. Položíte, kam potřebujete, a komáři se vám vyhnou. Zkusit můžete i repelent v rozprašovači. Do sklenky s rozprašovačem nalijte lžíci vanilkové esence na pečení a zalijte 250 ml vody. Promíchejte a šplíchejte přímo na tělo. Dobrý je i repelent z rozmarýnu. Jeden litr vody přiveďte k varu, odstavte a přidejte jeden sáček rozmarýnu. Louhujte tak dlouho, dokud voda nevychladne. Poté přeceďte a přidejte jednu lžíci vinného octa. Uchovává se v lednici a pro účinek postačí, když tinkturu rozetřete, anebo nastříkáte na tělo před tím, než půjdete ven.

Vhodné oblečení. Správné oblečení, v případě náletu komárů, je s dlouhými rukávy a nohavicemi.


 – Elektrické odpařovače. Pokud vás trápí komáři doma či na dovolené, pak vám mohou pomoct elektrické odpařovače insekticidů, které se dávají do zásuvky. Pro posezení venku či na terase existuje insekticidní spirála.


 – Repeletní náramek. Na trhu existují také repelentní náramky, které by vás měly před komáry chránit. Je však jistější jejich použití kombinovat s repelentem. tema-tydne-tipy-jak-se-chranit-pred-komary-ii-sxc_small

Náramek domácí výroby. Chcete-li náramek bez chemie, který prý skvěle funguje, pak si vyrobte domácí. Postačí vám k tomu gumička do vlasů, na kterou kápnete 2 kapky olejíčku z citronely (pozor, ne z citronu) a 1 kapku z levandule. Dáte na zápěstí jako náramek. Měl by vás před štípanci ochránit. Jakmile přestane vonět, jednoduše přikápnete další kapky.


 – B-komplet. Než odjedete na dovolenou a v jejím průběhu, užívejte B-komplex. Komáry, ale i mouchy a jiný hmyz údajně budete méně přitahovat.


 – Moskytiéry. Pokud jedete do rizikových oblastí, je nezbytné očkování proti žluté zimnici, případné užívání antimalarik a použití moskytiér.

 

Text: mob
Foto: Sxc.hu

5 Posledních příspěvků v diskusi

Doposud nebyl připojen žádný komentář. Buďte první!

Vstoupit do diskuse >>

Související články a diskuse