vyhrajte-s-preventanem

jpg3encyklopedie-banner

banner-folgravid3

Tipy
Tipy, jak s dětmi zakončit prázdniny

31. srpna 2012

Tipy, jak s dětmi zakončit prázdniny

Kategorie: Tipy na výlet, Připojené tagy: akvárium lanový park děti rodina výlet

preventan-mimiforum-banner

Prázdniny končí, a tak je ten správný čas vzít děti na poslední prázdninový výlet. Přinášíme pár tipů na místa, kde se školákům bude rozhodně líbit.

Diskutujte: Kam se s dětmi vydáváte na konci prázdnin nejraději?


Zajímavá místa pro děti najdete v celé republice. A protože rozmary počasí dokážou své, přinášíme pár tipů nejen na venkovní, ale i na krytou zábavu pro celou rodinu.

 

Hopsárium

Kde: České Budějovice

Největší zastřešený zábavní park v Jižních Čechách je přímo ideální pro rodiny s dětmi. Všechny atrakce najdete na ploše 2 100 m2 a o zábavu rozhodně nebude nouze. Užívat si můžete například na osmimetrové věži s prolézačkami, překážkami a skluzavkami, vyzkoušet můžete dopravní hřiště, kde nechybí semafory ani čerpací stanice. Jízda z kopce na kruzích či loď kývající se na vlnách patří k dalším oblíbeným stanovištím.

www.hopsarium.cz

 

Obří akvárium

Kde: Hradec Králové

Více než pět set ryb a tisíce mláďat. To nabízí největší sladkovodní akvárium ve střední a východní Evropě. Kromě toho si můžete užít procházku podvodním tunelem, při které můžete pozorovat život pod hladinou a nechybí ani videoprojekce přírodních krás. Projdete se také deštným pralesem, kde se můžete pokochat krásou rostlin, jako jsou orchideje, bromelie a tillandsie, nebude chybět ani tropické klima, mlha či menší déšť. Každý čtvrtek odpoledne jsou prohlídky zpestřeny potápěčem krmícím ryby z ruky.

www.obriakvarium.cz

 

Stezka v korunách stromů

Kde: Lipno nad Vltavou

Unikátní stezka korunami stromů je dlouhá 372 m, a protože je bezbariérová, je vhodná i pro rodiny s malými dětmi a kočárky. Je první a jediná u nás a je zasazena do smíšeného lesa. Vede do výšky 24 m a na jejím konci všechny čeká 40 m vysoká vyhlídková věž. To ale není zdaleka všechno. Pro všechny návštěvníky je připravený unikátní tobogán, který vede středem vyhlídkové věže a je dlouhý 52 m. Některé soboty pak stezka nabízí i unikátní noční provoz.

www.stezkakorunamistromu.cz

 

tip-na-vylet-konec-prazdnin-s-detmi-i-sh-nahled Muzeum čertů

Kde: Úštěk

Pro všechny děti, které se rády bojí, přinášíme tip na originální výlet – Muzeum čertů, které je jedinečné v celé střední Evropě. Najdete jej v Pikarské věži v Úštěku a kromě spousty čertů a čertic na vás zde čeká i pohyblivý Peklém. Setkáte se i se samotným Luciferem, a když vám z prohlídky vyhládne, můžete se občerstvit ve stylové restauraci Pekelna.

www.certi-muzeum.com

 

Bisport lanový park

Kde: Týnec nad Sázavou

Pokud máte starší děti, které milují adrenalin, a bude vám přát počasí, zajeďte si do lanového parku. Tento se nachází ve Středních Čechách, na břehu řeky Sázavy. Díky tomu může nabídnout unikátní lanovky nad řekou, které oba břehy spojují. Vyzkoušet můžete 15 lanových překážek ve dvou patrech, u kterých se jistě nudit nebudete. Park je určený dětem od 10 let v doprovodu dospělého a od výšky 140 cm.

www.bisport.cz

 

Text: asm

Foto: Czechtourism.cz, Shutterstock.com

 

5 Posledních příspěvků v diskusi

Doposud nebyl připojen žádný komentář. Buďte první!

Vstoupit do diskuse >>

Související články a diskuse