banner-maxicor-miniforum-809x292

jpg3encyklopedie-banner

banner-folgravid3

Tipy
Newsletter

Chcete být informováni o novinkách z mimiforum.cz?
Zadejete zde svoji emailovou adresu.

Tipy, jak rozehřát studené nohy

16. ledna 2018

Tipy, jak rozehřát studené nohy

Kategorie: Zdraví a krása, Připojené tagy: ginkgo biloba studené končetiny nohy pohyb

preventan-mimiforum-banner

Trápí vás neustále studené nohy? Pak je jasné, že se vám končetiny špatně prokrvují. Nemusí jít o nic vážného. Na vině může být jen nedostatek pohybu. A zkusit můžete i další pomocníky – třeba ginkgo bilobu. 

GingiMax

GingiMax® obsahuje 40 mg standardizovaného extraktu z listů Ginkgo biloby (jinan dvoulaločný) obsahujícího min. 24% flavonoidních glykosidů a 6% terpenických laktonů.

gingimax

Doplněk stravy

Více ZDE

Teplá jídla a nápoje, pohyb a ginkgo biloba. To jsou osvědčení pomocníci, kteří zaručeně rozehřejí studené nohy. Problémy se studenými končetinami trápí velké množství lidí. Příčinou je jejich špatné prokrvení, které může jak ukazovat na nemoc či zdravotní problém, tak na zcela banální příčinu – nedostatek pohybu. Proto je právě pohyb prvním pomocníkem, jak nad studenýma nohama vyzrát. Končetiny se lépe prokrví a prohřejí, když jim dopřejete trochu cvičení místo nečinného sezení u televize.

 

Teplá jídla a nápoje

Dalším pomocníkem, kterého oceníte zvlášť v zimě, jsou teplá jídla a nápoje, kterými prohřejete celé tělo – i končetiny. Velmi oblíbený je zázvorový čaj a pálivější pokrmy s chilli. Čínská medicína zase doporučuje například fazole, celozrnnou rýži, tofu, česnek, chřest, žampiony, kapra, maso, datle, kokos, lískové oříšky či pistácie. Podle ní se naopak musíme vyhnout potravinám, které organismus ochlazují, což je zmrzlina, studené nápoje, či syrové ovoce a zelenina. Proto je lépe se těchto potravin, pokud vás studené končetiny trápí, vyvarovat.

 

Pomocník z lékárny – Ginkgo biloba zdravi-a-krasa-tipy-jak-rozehrat-studene-nohy-ii-sxc-nahled

Velmi osvědčeným pomocníkem při problémech se studenýma nohama je jinan dvoulaločný, známý jako ginkgo biloba. Ten rozšiřuje krevní kapiláry, zlepšuje průchodnost cév a podporuje krevní oběh v celém těle, včetně okrajových částí, jako jsou ruce a nohy. Kromě toho zlepšuje také paměť a soustředění, a tak se vám jeho užívání může kladně projevit ve více oblastech. Doplňky stravy s obsahem ginkgo biloby (např. GingiMax) koupíte v lékárně.

 

Tipy MIMIFORA:

Co ještě pomáhá na studené nohy

- Horká koupel, do které přidejte skořicový, rozmarýnový, nebo levandulový olej. Velmi vhodná je také koupel z ovesné slámy.

- Sauna. I ta mívá blahodárný vliv na prohřátí celého těla včetně končetin.

- Skořice. Uvařte si odvar ze skořice, namočte do něj nohy asi na 10 minut, pak je osušte a dejte si ponožky. Nohy se skořicí prokrví a budou teplé.

- Váleček na nudle. Podle babských rad na studené nohy pomáhá domácí masáž válečkem na nudle. Sedíme a válečkem jezdíme po chodidlech aspoň 3 minuty.

- Akupunktura. Pokud nic nezabírá, můžete zkusit akupunkturu, která může pomoct i na případy, v nichž se projevuje špatné prokrvení dolních končetin.

- Krémy. Podle odborníků je důležité kůži rukou a nohou pravidelně promazávat. Kůže by totiž měla být stále vláčná. Bude-li suchá, hůř se brání změnám teplot a je citlivější.

Text: ino

Foto: Sxc.hu

5 Posledních příspěvků v diskusi

Doposud nebyl připojen žádný komentář. Buďte první!

Vstoupit do diskuse >>

Související články a diskuse
Váš email:
Heslo:
Horoskop
Vítáme nová miminka
Dítě Uživatelka Termín
Lukáš
Magda4417.05.2018
Xaverius
Soběslav
stefanZítra
Dítě Uživatelka Termín
Karel
Karla
Karla18.04.2018
Gabriella
kdfin08.02.2018
Saskie
Stela
stefan24.01.2018
Dítě Uživatelka Datum
Martin
jarinka26.06.
Přemysl
jesenka3323.08.
Ondřej
Uzlíček10.08.
Přidat svůj termín »
Vaše příspěvky
Vaše poslední fotopříspěvky
NÁŠ POKLAD
NÁŠ POKLAD
Od uživatele: Aleki
profilová fotka
profilová fotka
Od uživatele: Natálka Kresbová
Miláček Péťa
Miláček Péťa
Od uživatele: Petulinka
Anketa