vyhrajte-s-preventanem

jpg3encyklopedie-banner

banner-folgravid3

Tipy
Tipy, jak přežít podzimní počasí

4. října 2017

Tipy, jak přežít podzimní počasí

Kategorie: Téma týdne, Připojené tagy: počasí Otužování Podzim líbání zdraví

preventan-mimiforum-banner

Jak přežít pošmourné podzimní počasí bez zdraví a nemocí? Třeba tak, že se budete otužovat, líbat a dáte si pravidelně kobylí mléko!

Preventan Clasic

·    Cucavé tablety s ovocnou příchutí.
·    Obsahuje unikátní směs biologicky aktivních látek.
·    1 tableta obsahuje 1 mg účinné látky ProteQuine® (oligopeptidy, aminokyseliny, nukleotidy).
·    Přípravek je vhodný pro děti od 3 let a dospělé.
·    Především k dlouhodobému užívání.

preventan-clasic

Doplněk stravy

Více ZDE

Přežijte podzimní počasí ve zdraví. Otužujte se, jezte zdravě, líbejte se a hlavně si nezapomeňte pravidelně vypít kobylí mléko!

 

Otužovat se

Otužilé tělo se lépe vyrovná s bacily a viry. Jde o skvělou prevencí nemocí z nachlazení, ale je dobré i proti alergiím a dalším chorobám. Otužovat se můžete vzduchem, vodou i pobytem v sauně. Začínat by se ale mělo pozvolna. Třeba cvičením u otevřeného okna, sprchováním studenou vodou, a následně pokračováním v sauně.

 

Jíst zdravě

Zamyslete se nad tím, co jíte. Strava by měla obsahovat dostatek vitaminů, ale také bílkovin, které jsou stavebními kameny protilátek. V jídelníčku proto nesmí chybět ovoce a zelenina, a také mléčné výrobky s obsahem probiotických kultur. Nezapomínejte proto na jogurty, hlavně na kysané mléčné výrobky. 70 % imunitních buněk se totiž nachází ve střevech, a tak je nutné zde žijící přátelské bakterie udržovat v rovnováze. Důležité je také dbát na pitný režim, a to i v chladných dnech, kdy se často podceňuje.

 

Líbat se

Líbání je skvělá příležitost, jak posílit imunitu. S partnerem si při něm totiž vyměníte i velké množství bakterií. Asi 20 % jich je individuálních, a právě ty dokážou imunitní systém aktivovat a donutit vytvářet protilátky. Při jednom dlouhém polibku si s partnerem vzájemně předáte až 40 tisíc parazitů a 250 druhů bakterií. Líbat se proto vyplatí – budete zdravá, ale také šťastná, protože při polibcích se do těla vyplavuje hormon štěstí endorfin.

 

Cvičit

Kromě toho, že díky pravidelnému cvičení shodíte přebytečná kila a uděláte něco pro svou postavu, také posílíte imunitu. K tomu výrazně přispějí třeba procházky na čerstvém vzduchu. Rychlá chůze či nordic walking vás příliš nezatíží, naopak okysličí mozek a vám to bude ještě lépe myslet. Cvičte pravidelně, zdraví i imunitě prospějete.

 

Pít kobylí mléko tema-tydne-jak-prezit-podzimni-pocasi-ii-sxc-nahled

Kobylí mléko obsahuje vitaminy a minerály, a také řadu látek, které posilují obranyschopnost organismu. Jeho proteiny, které jsou svým složením velmi odlišné od kravského, a naopak velmi blízké lidskému mateřskému mléku, mají výrazné bakteriostatické účinky. Kromě imunity povzbuzuje kobylí mléko srdce, svaly a prospívá cévnímu a trávicímu systému. Jako prostředek k posílení organismu je známé už přes tři tisíce let. Například egyptská královna Kleopatra prý svou krásu a sílu udržovala tím, že jej nejen pila, ale dokonce se v něm koupala.

 

Tip MIMIFORA:

3× babská rada na podzimní neduhy

 

– Med a skořice. Trápí-li vás nachlazení, dopřejte si třikrát denně lžíci vlažného medu se čtvrtinou lžičky skořice. Po třech dnech by potíže měly ustoupit.

– Máslo a med. Proti kašli prý působí nápoj, který umícháte z teplého mléka, do nějž přidáte žloutek, lžičku másla a medu. Vše vypijte. Jen pozor na to, aby vás místo kašle nepotkala salmonelóza.

- Odvar z fazolí. Na zánět močových cest můžete zkusit odvar z fazolí. Lžíci nakrájených lusků přelijte 250 ml studené vody a pět minut vařte. Poté pijte třikrát denně.

 

Text: ino

Foto: Shutterstock.com

5 Posledních příspěvků v diskusi

Doposud nebyl připojen žádný komentář. Buďte první!

Vstoupit do diskuse >>

Související články a diskuse