banner-maxicor-miniforum-809x292

jpg3encyklopedie-banner

banner-folgravid3

Tipy
Newsletter

Chcete být informováni o novinkách z mimiforum.cz?
Zadejete zde svoji emailovou adresu.

Tipy, jak přežít podzimní počasí

4. října 2017

Tipy, jak přežít podzimní počasí

Kategorie: Téma týdne, Připojené tagy: počasí Otužování Podzim líbání zdraví

preventan-mimiforum-banner

Jak přežít pošmourné podzimní počasí bez zdraví a nemocí? Třeba tak, že se budete otužovat, líbat a dáte si pravidelně kobylí mléko!

Preventan Clasic

·    Cucavé tablety s ovocnou příchutí.
·    Obsahuje unikátní směs biologicky aktivních látek.
·    1 tableta obsahuje 1 mg účinné látky ProteQuine® (oligopeptidy, aminokyseliny, nukleotidy).
·    Přípravek je vhodný pro děti od 3 let a dospělé.
·    Především k dlouhodobému užívání.

preventan-clasic

Doplněk stravy

Více ZDE

Přežijte podzimní počasí ve zdraví. Otužujte se, jezte zdravě, líbejte se a hlavně si nezapomeňte pravidelně vypít kobylí mléko!

 

Otužovat se

Otužilé tělo se lépe vyrovná s bacily a viry. Jde o skvělou prevencí nemocí z nachlazení, ale je dobré i proti alergiím a dalším chorobám. Otužovat se můžete vzduchem, vodou i pobytem v sauně. Začínat by se ale mělo pozvolna. Třeba cvičením u otevřeného okna, sprchováním studenou vodou, a následně pokračováním v sauně.

 

Jíst zdravě

Zamyslete se nad tím, co jíte. Strava by měla obsahovat dostatek vitaminů, ale také bílkovin, které jsou stavebními kameny protilátek. V jídelníčku proto nesmí chybět ovoce a zelenina, a také mléčné výrobky s obsahem probiotických kultur. Nezapomínejte proto na jogurty, hlavně na kysané mléčné výrobky. 70 % imunitních buněk se totiž nachází ve střevech, a tak je nutné zde žijící přátelské bakterie udržovat v rovnováze. Důležité je také dbát na pitný režim, a to i v chladných dnech, kdy se často podceňuje.

 

Líbat se

Líbání je skvělá příležitost, jak posílit imunitu. S partnerem si při něm totiž vyměníte i velké množství bakterií. Asi 20 % jich je individuálních, a právě ty dokážou imunitní systém aktivovat a donutit vytvářet protilátky. Při jednom dlouhém polibku si s partnerem vzájemně předáte až 40 tisíc parazitů a 250 druhů bakterií. Líbat se proto vyplatí – budete zdravá, ale také šťastná, protože při polibcích se do těla vyplavuje hormon štěstí endorfin.

 

Cvičit

Kromě toho, že díky pravidelnému cvičení shodíte přebytečná kila a uděláte něco pro svou postavu, také posílíte imunitu. K tomu výrazně přispějí třeba procházky na čerstvém vzduchu. Rychlá chůze či nordic walking vás příliš nezatíží, naopak okysličí mozek a vám to bude ještě lépe myslet. Cvičte pravidelně, zdraví i imunitě prospějete.

 

Pít kobylí mléko tema-tydne-jak-prezit-podzimni-pocasi-ii-sxc-nahled

Kobylí mléko obsahuje vitaminy a minerály, a také řadu látek, které posilují obranyschopnost organismu. Jeho proteiny, které jsou svým složením velmi odlišné od kravského, a naopak velmi blízké lidskému mateřskému mléku, mají výrazné bakteriostatické účinky. Kromě imunity povzbuzuje kobylí mléko srdce, svaly a prospívá cévnímu a trávicímu systému. Jako prostředek k posílení organismu je známé už přes tři tisíce let. Například egyptská královna Kleopatra prý svou krásu a sílu udržovala tím, že jej nejen pila, ale dokonce se v něm koupala.

 

Tip MIMIFORA:

3× babská rada na podzimní neduhy

 

– Med a skořice. Trápí-li vás nachlazení, dopřejte si třikrát denně lžíci vlažného medu se čtvrtinou lžičky skořice. Po třech dnech by potíže měly ustoupit.

– Máslo a med. Proti kašli prý působí nápoj, který umícháte z teplého mléka, do nějž přidáte žloutek, lžičku másla a medu. Vše vypijte. Jen pozor na to, aby vás místo kašle nepotkala salmonelóza.

- Odvar z fazolí. Na zánět močových cest můžete zkusit odvar z fazolí. Lžíci nakrájených lusků přelijte 250 ml studené vody a pět minut vařte. Poté pijte třikrát denně.

 

Text: ino

Foto: Shutterstock.com

5 Posledních příspěvků v diskusi

Doposud nebyl připojen žádný komentář. Buďte první!

Vstoupit do diskuse >>

Související články a diskuse
Váš email:
Heslo:
Horoskop
Vítáme nová miminka
Dítě Uživatelka Termín
Lukáš
Magda4417.05.2018
Xaverius
Soběslav
stefanZítra
Dítě Uživatelka Termín
Karel
Karla
Karla18.04.2018
Gabriella
kdfin08.02.2018
Saskie
Stela
stefan24.01.2018
Dítě Uživatelka Datum
Martin
jarinka26.06.
Přemysl
jesenka3323.08.
Ondřej
Uzlíček10.08.
Přidat svůj termín »
Vaše příspěvky
Vaše poslední fotopříspěvky
NÁŠ POKLAD
NÁŠ POKLAD
Od uživatele: Aleki
profilová fotka
profilová fotka
Od uživatele: Natálka Kresbová
Miláček Péťa
Miláček Péťa
Od uživatele: Petulinka
Anketa