vyhrajte-s-preventanem

jpg3encyklopedie-banner

banner-folgravid3

Tipy
Tipy, jak pomoct začlenit dítě do kolektivu

31. října 2017

Tipy, jak pomoct začlenit dítě do kolektivu

Kategorie: Děti a rodina, Připojené tagy: družina učitel kolektiv škola dítě

preventan-mimiforum-banner

Začlenit dítě do kolektivu není vždy jednoduché. Zvlášť, když nepatří mezi extroverty a kamarády si získává těžce. Jak mu pomoct, pokud v kontaktu s vrstevníky nastane problém?

Preventan® Junior obsahuje originální aktivní látku ProteQuine® (aminokyseliny, oligopeptidy, nukleotidy) a inulin. Navíc je obohacen o vitamin C, který přispívá k normální funkci imunitního systému a ke snížení míry únavy a vyčerpání. Inulin je rozpustná vláknina původem z čekanky, která doplňuje tento přípravek o další aktivní složku. Se sladidlem přírodního původu z rostliny stévie sladké. Určeno k dlouhodobému užívání.

preventan-junior-90-tabl-3d-nahled

Každé dítě je jiné, a tak zatímco jedno bez problémů zapadne do jakéhokoli kolektivu a všude má hned kamarády, jiné se drží stranou, a i když nedobrovolně, zůstává stále samo. Kolektiv ho zkrátka přirozeně nepřijímá. I když cesta nebude lehká, je třeba takovému dítěti pomoct. Jinak se bude trápit a bude se cítit odstrčené z prostředí svých vrstevníků.

 

Promluvit s učitelem

Pokud má dítě problém se začleněním do kolektivu v konkrétní třídě školy nebo školky, je nejsnazší a mnohdy dostačující možností promluvit si o potížích s třídním učitelem či učitelkou. Společně můžete přijít na to, proč tomu tak je a pokusit se najít vhodné řešení. Učitel se může pokusit dítě více zapojovat a pomoct k tomu, aby je přijali i ostatní děti.

 

Nevyhýbat se společným akcím

Mnoho dětí, které se v kolektivu necítí, se společným akcím vyhýbá. Nechce chodit do družiny, jet na školu v přírodě, na kroužky, které škola pořádá a kam chodí spolužáci. Jenže to je právě chyba. Aby se dítě mohlo zapojit, nemělo by se společným akcím vyhýbat. Zkuste ho podpořit, zajít s ním, kam to jde. Motivujte ho k tomu, aby mělo o podobné akce zájem.

 

Spřátelit se s rodiči

Nemá-li dítě ve třídě žádného kamaráda, zkuste mu pomoct. Společně si sedněte a vytipujte někoho, s kým by se chtěl přátelit. Poté zkuste navázat kontakt s jeho rodiči. Padnete-li si do noty, můžete společně vyjít ven, nebo se navštívit, popovídat si a děti nechat, aby si spolu hrály v mimoškolním prostředí.

 

Navštívit PPP deti-a-rodina-jak-zaclenit-dite-do-kolektivu-ii-sxc-nahled

Pokud má dítě problémy se začleněním do kolektivu, zkuste se obrátit na Pedagogicko-psychologickou poradnu. Nejen, že odborníci poradí, jak postupovat, ale dítě se může zapojit do programů, skupinek či terapií pro děti, které pořádají. Probíhají většinou formou hry a dítě se naučí, jak se zapojovat a s vrstevníky správně komunikovat.

 

Tip MIMIFORA:

Své dítě podporujte!

Dítě, které má problém se začleněním do kolektivu, potřebuje rodičovskou podporu jako sůl. Co naopak nepotřebuje je kritika, podceňování a shazování ze strany svých nejbližších. O problému s ním mluvte, snažte se najít společné řešení. Netvařte se, že potíže neexistují. Dejte mu najevo, že se na vás se vším může obrátit. Stůjte za ním, nenadávejte mu, když se hned nebude dařit. Je možné, že půjde o běh na dlouhou trať, proto je třeba čas a vytrvalost.

 

Text: asm

Foto: Sxc.hu

5 Posledních příspěvků v diskusi
19:02 18.01.2019 - Zuzka67 -

Školní trička

Super tipy My jsme to dětem taky chtěli trochu usnadnit, když se slučovaly třídy, tak jsme se s ostatními rodiči domluvili a objednali jim jednotná školní trička, konkrétně odtud: www.colorfacto­ry.cz/potisk-tricek/skolni-tricka/ Právě rozdíly v oblékání jsou totiž často důvodem, že dítě nezapadne.

Vstoupit do diskuse >>

Související články a diskuse