vyhrajte-s-preventanem

jpg3encyklopedie-banner

banner-folgravid3

Tipy
Tipy, jak podpořit růst vlasů

5. června 2014

Tipy, jak podpořit růst vlasů

Kategorie: Zdraví a krása, Připojené tagy: konečky růst zdraví vlasy vitaminy

preventan-mimiforum-banner

I když je kvalita vlasů z velké části dána geneticky, jejich růst se můžete snažit podpořit. Třeba pomocí správné stravy či babských rad.

Krásné, husté a dlouhé vlasy. Která žena by si takové nepřála mít! Jenže jen málokterá má to štěstí, že jí nádherná hříva roste od přírody. Jak vlasy podpořit a v jejich růstu jim trochu pomoct?

 

Zastřihujte jen konečky

„Ostříhej se na krátko, aby ti vlasy líp rostly,“ říkaly naše babičky. Jenže to není tak docela pravda. Vlasy rostou od kořínků, a tak jim ostříhání v růstu nepomůže. Co je ale podpořit může, je pravidelné zastřihování konečků. Pokud se totiž vlasy na koncích třepí a nezastřihnou se, dojte k tomu, že se rozdvojí po délce a vlas slábne. Díky tomu i hůře roste.

 

Jíst zdravě se vyplatí

Ještě více důležitý, než zastřihování konečků, je správný jídelníček. Pokud tělo nemá dostatek vitaminů a minerálů, musí se to projevit i na vlasech. Proto jezte stravu bohatou na vitaminy skupiny B, nevynechávejte luštěniny, vajíčka, obilniny, mléčné výrobky apod. Důležitý je také vitamin A, který redukuje nadměrnou funkci mazových žláz a řada minerálů – např. křemík, selen, vápník, zinek, draslík, mangan, jód, hořčík ad. Jídelníček by měl proto být pestrý, vyvážený, s dostatkem ovoce a zeleniny. Chybějící látky mohou do těla dodat také doplňky stravy.

 

Babské rady na rychlejší růst vlasů

Pomoct ke zdravým a rychleji rostoucím vlasům může také správná péče a oblíbené babské rady.

 

Odvar z vanilky a nového koření

Skvělý urychlovač růstu vlasů. Užívá se jak vnitřně, tak jako přeliv na vlasy. Příprava je snadná – smícháte dvě lžíce vanilky a lžíci nového koření, zalijete půl litrem vody a asi deset minut vaříte. Přecedíte. Odvaru byste měla sníst dvě lžíce denně a po umytí jím vlasy též přelít. Chvíli nechat působit a opláchnout studenou vodou.

 

Lopuchový výluh

Je skvělý nejen na rychlejší růst, ale i na mastící se pokožku hlavy či proti lupům. Koupíte jak hotovou vlasovou vodu, tak si můžete připravit vlastní odvar doma, a to následovně: Kořen lopuchu (nejlépe čerstvý) zalijeme alkoholem (např. alpa, vodka) a v uzavřené nádobě dáme na tmavé místo, kde ho necháme minimálně měsíc louhovat. Vtíráme jej do vlasové pokožky.

 

Vlasový zábal zdravi-a-krasa-tipy-jak-podporit-rust-vlasu-ii-sh-nahled

Růst vlasů mohou podpořit i vhodně zvolené zábaly, například zázvorový, anebo kávový. O kofeinu se totiž ví, že je skvělým stimulantem pro růst vlasů, a proto je i součástí některých šamponů. Kávový zábal připravíte podle babských rad tak, že smícháte mletou kávu, tvaroh a olivový olej a vše nanesete na vlasy. Necháte alespoň půl hodiny působit, poté důkladně smyjete.

 

Text: asm

Foto: Shutterstock.com

5 Posledních příspěvků v diskusi

Doposud nebyl připojen žádný komentář. Buďte první!

Vstoupit do diskuse >>

Související články a diskuse