vyhrajte-s-preventanem

jpg3encyklopedie-banner

banner-folgravid3

Tipy
Tipy, jak nejlépe představit dětem nového přítele

22. ledna 2014

Tipy, jak nejlépe představit dětem nového přítele

Kategorie: Sex a vztahy, Připojené tagy: přítel Rozvod láska děti partner

preventan-mimiforum-banner

Máte-li děti z minulého vztahu a najdete-li si nového partnera, nemusí to být hned taková idylka, jak byste si představovala. Děti ho totiž nemusejí tak snadno přijmout. Záleží i na tom, jak jim ho představíte. 

MaxIQ

• Omega-3 vhodné i pro děti.
• Min. 85% omega-3 nenasycených mastných kyselin.
• Malé tobolky pro snadné polykání.
• Příjemné užívání – bez rybí chuti.
• Bez barviv, sladidel, konzervačních látek.

maxiq-nahled

Doplněk stravy

Více ZDE!

Najít si nového partnera, když už máte děti z předchozího vztahu, nemusí být vůbec jednoduché. Ne každé jej totiž přijme dobře, naopak často nastávají problémy – a zvlášť s většími dětmi. Jak nového přítele nejlépe představit a co dělat, aby se problémům pokud možno předešlo?

 

Představte je mimo domov

Pozvat nového partnera, kterého chcete dětem poprvé představit, domů, není nejlepší nápad. Děti by se s ním měly nejprve seznámit na neutrální půdě, ne získat pocit, že jim do života přichází nový vetřelec – a vypadá to s ním vážně. Pozvěte všechny do cukrárny nebo na malý výlet třeba do zoo, nevoďte si ho rovnou do bytu. Dejte dětem čas, aby partnera mohly přijmout.

 

Nabízejte společné aktivity

Pokud už jste partnera dětem představila a potřebujete, aby si na sebe zvykli, vymyslete co nejvíce věcí, které můžete dělat spolu. Dětem je nabízejte, ale pozor, nenuťte je. Když nebudou chtít, nelamte to přes koleno a vytrvale jim předkládejte další možnosti. Vydržte, netlačte na děti, dejte jim šanci, aby nového partnera poznaly a zvykly si na myšlenku, že nechcete být sama. Buďte trpělivá, úspěch se časem dostaví, jen to může déle trvat.

 

S dětmi mluvte otevřeně

O věcech, které se týkají vašeho nového vztahu, s dětmi otevřeně mluvte. Nedělejte za jejich zády kousky, kterých si podle vás nevšimne – například tajné přespání přítele. Dopředu dětem řekněte, že u vás bude spát – a hotovo. Netvařte se, že jdete za kamarádkou a přitom půjdete na rande. Děti vycítí, že jim lžete a proti novému partnerovi se postaví ještě víc.

 

Nechejte je o samotě

Není třeba, aby sbližování dítěte s partnerem bylo výhradně v režii matky. Mnohdy je lepší nechat vzájemné sbližování na nich. Nebojte se a nechejte je chvílemi o samotě. Jakmile objeví společný zájem, je první kromě na cestě k úspěchu.

 

Dejte dětem jistotu

Vedle nového partnera se dítě často cítí nejisté. Neví, co od něj může čekat a jaké je vlastně jeho postavení v rodině. Právě proto by mu maminka měla jasně vysvětlit, že jeho pozice ohrožena není, že ona i nový partner jsou tu proto, aby mu kdykoli pomohli a vyšli vstříc, když bude třeba.

 

sex-a-vztahy-jak-predstavit-detem-noveho-partnera-ii-sh-nahled Tip MIMIFORA

Nebojte se odborníka!

Pokud přes veškerou snahu o spřátelení dítě nového partnera bojkotuje a trvá to již dlouho, poraďte se s odborníkem. Ten může zjistit, kde vězí problém, a proč dítě nového člena domácnosti tak tvrdošíjně odmítá. Poradí, jak jednat a postupovat, abyste měli opět klidný a spokojený domov.

 

Text: asm

Foto: Shutterstock.com

5 Posledních příspěvků v diskusi

Doposud nebyl připojen žádný komentář. Buďte první!

Vstoupit do diskuse >>

Související články a diskuse