vyhrajte-s-preventanem

jpg3encyklopedie-banner

banner-folgravid3

Tipy
Tipy, jak na velký jarní úklid

12. dubna 2018

Tipy, jak na velký jarní úklid

Kategorie: Téma týdne, Připojené tagy: Pára soda ocet úklid jaro domácnost

preventan-mimiforum-banner

Plánujete na jaře očistit nejen tělo, ale i vaši domácnost? Pak přinášíme několik praktických tipů, které by se vám na velký jarní úklid mohly hodit.

Jaro je ideálním obdobím nejen k očistě organismu, ale i k úklidu domácnosti. Jak co nejlépe zvládnout velký jarní úklid? Přinášíme vám několik tipů, které doma rozhodně využijete.

 

Zkuste ocet

Je levný, přitom ho v domácnosti maximálně využijete. Dokáže odstranit vodní kámen, a tak své využití nachází při čištění konvic, kávovarů, ale i praček. Když do prázdné pračky nalijete jednu až tři láhve octa a zapnete na nejvyšší teplotu, bude po projetí celým cyklem vyvářky opět jako nová. Ocet je ale také výborným lapačem pachů. Umí absorbovat nelibou vůni cigaret – stačí prý nechat otevřenou nádobu v zakouřené místnosti. Odstraní pachy z lednice či myčky – jednoduše je vytřete octovou vodou.

 

Tip MIMIFORA:

Jak na bílé záclony?

Silonové záclony budou zase sněhobílé, když je po vyprání a vymáchání ještě jednou vymácháme ve vodě, do níž přidáme kávovou lžičku inkoustu. Tento trochu neobvyklý postup stojí za vyzkoušení. I když to nevypadá, funguje.

 

Pomůže jedlá soda

Levný a univerzální pomocník. Umí pohltit vlhkost a pachy z pračky – stačí ji trochu nasypat do prázdné pračky před zavřením, a když přidáte půl hrnečku do praní, pomáhá rozpustit špínu a skvrny. Nejvíce ji ale oceníte právě jako lapač pachů. Nasypte ji na dno myčky a nevábná vůně brzy zmizí. Přisypte ji na vlhkou houbičku a vytřete ledničku, anebo mikrovlnou troubu, které vám příliš nevoní. A pokud se nemůžete zbavit pachu z krájecího prkénka, opět je posypte sodou a důkladně vydrhněte.

 

Úklid parou tema-tydne-tipy-jak-na-velky-jarni-uklid-ii-sh-nahled

Praktickým pomocníkem v domácnosti je také horká pára. Parní čistič se vyplatí mít po ruce, udělá totiž dobrou službu. Třeba tehdy, trápí-li vás zašedlé spáry mezi dlaždičkami. Navíc teploty nad 80° C zahubí všechny bakterie, které v domácnosti můžete najít. Dezinfekce stostupňovou párou je dokonce i rychlá. Pára je připravena za pár minut od zapnutí parního čističe. Páru ale v domácnosti využijete mnohem více. Odstraní starou špínu, vodní kámen, mastnotu i skvrny od jídla.

 

Tipy MIMIFORA:

3× tip, jak mýt podlahy

-          Vždy až nakonec úklidu. To je základní pravidlo. Uklízet bychom měli začít odshora a podlaha by na řadu měla přijít jako poslední. To samé platí i o vysávání.

-          Nejprve zameťte. Než začnete s mytím podlah, nejdříve zameťte prach a nečistoty. Pokud máte vysavač, je lepší vysát, protože tak nejlépe odstraníte usazený prach. Vždy však závisí na konkrétním druhu podlahy.

-          Na řadu přijde mop.  Jakmile máte zameteno, přijde na řadu mop. Na podlahy v domácnosti je ideální plochý, kterým jde práce rychleji od ruky. Navíc potah z mikrovlákna pojme i tu nejjemnější špínu. Vždy je důležité mop dobře vyždímat. To často závisí na materiálu podlahy, protože dřevěné povrchy či parkety je třeba umývat mopem sušším, jinak na nich zůstanou nevzhledné šmouhy a kapky.

Text: ino

Foto: Shutterstock.com

5 Posledních příspěvků v diskusi

Doposud nebyl připojen žádný komentář. Buďte první!

Vstoupit do diskuse >>

Související články a diskuse