banner-maxicor-miniforum-809x292

jpg3encyklopedie-banner

banner-folgravid3

Tipy
Newsletter

Chcete být informováni o novinkách z mimiforum.cz?
Zadejete zde svoji emailovou adresu.

Tipy, jak na velký jarní úklid

12. dubna 2018

Tipy, jak na velký jarní úklid

Kategorie: Téma týdne, Připojené tagy: Pára soda ocet úklid jaro domácnost

preventan-mimiforum-banner

Plánujete na jaře očistit nejen tělo, ale i vaši domácnost? Pak přinášíme několik praktických tipů, které by se vám na velký jarní úklid mohly hodit.

Jaro je ideálním obdobím nejen k očistě organismu, ale i k úklidu domácnosti. Jak co nejlépe zvládnout velký jarní úklid? Přinášíme vám několik tipů, které doma rozhodně využijete.

 

Zkuste ocet

Je levný, přitom ho v domácnosti maximálně využijete. Dokáže odstranit vodní kámen, a tak své využití nachází při čištění konvic, kávovarů, ale i praček. Když do prázdné pračky nalijete jednu až tři láhve octa a zapnete na nejvyšší teplotu, bude po projetí celým cyklem vyvářky opět jako nová. Ocet je ale také výborným lapačem pachů. Umí absorbovat nelibou vůni cigaret – stačí prý nechat otevřenou nádobu v zakouřené místnosti. Odstraní pachy z lednice či myčky – jednoduše je vytřete octovou vodou.

 

Tip MIMIFORA:

Jak na bílé záclony?

Silonové záclony budou zase sněhobílé, když je po vyprání a vymáchání ještě jednou vymácháme ve vodě, do níž přidáme kávovou lžičku inkoustu. Tento trochu neobvyklý postup stojí za vyzkoušení. I když to nevypadá, funguje.

 

Pomůže jedlá soda

Levný a univerzální pomocník. Umí pohltit vlhkost a pachy z pračky – stačí ji trochu nasypat do prázdné pračky před zavřením, a když přidáte půl hrnečku do praní, pomáhá rozpustit špínu a skvrny. Nejvíce ji ale oceníte právě jako lapač pachů. Nasypte ji na dno myčky a nevábná vůně brzy zmizí. Přisypte ji na vlhkou houbičku a vytřete ledničku, anebo mikrovlnou troubu, které vám příliš nevoní. A pokud se nemůžete zbavit pachu z krájecího prkénka, opět je posypte sodou a důkladně vydrhněte.

 

Úklid parou tema-tydne-tipy-jak-na-velky-jarni-uklid-ii-sh-nahled

Praktickým pomocníkem v domácnosti je také horká pára. Parní čistič se vyplatí mít po ruce, udělá totiž dobrou službu. Třeba tehdy, trápí-li vás zašedlé spáry mezi dlaždičkami. Navíc teploty nad 80° C zahubí všechny bakterie, které v domácnosti můžete najít. Dezinfekce stostupňovou párou je dokonce i rychlá. Pára je připravena za pár minut od zapnutí parního čističe. Páru ale v domácnosti využijete mnohem více. Odstraní starou špínu, vodní kámen, mastnotu i skvrny od jídla.

 

Tipy MIMIFORA:

3× tip, jak mýt podlahy

-          Vždy až nakonec úklidu. To je základní pravidlo. Uklízet bychom měli začít odshora a podlaha by na řadu měla přijít jako poslední. To samé platí i o vysávání.

-          Nejprve zameťte. Než začnete s mytím podlah, nejdříve zameťte prach a nečistoty. Pokud máte vysavač, je lepší vysát, protože tak nejlépe odstraníte usazený prach. Vždy však závisí na konkrétním druhu podlahy.

-          Na řadu přijde mop.  Jakmile máte zameteno, přijde na řadu mop. Na podlahy v domácnosti je ideální plochý, kterým jde práce rychleji od ruky. Navíc potah z mikrovlákna pojme i tu nejjemnější špínu. Vždy je důležité mop dobře vyždímat. To často závisí na materiálu podlahy, protože dřevěné povrchy či parkety je třeba umývat mopem sušším, jinak na nich zůstanou nevzhledné šmouhy a kapky.

Text: ino

Foto: Shutterstock.com

5 Posledních příspěvků v diskusi

Doposud nebyl připojen žádný komentář. Buďte první!

Vstoupit do diskuse >>

Související články a diskuse
Váš email:
Heslo:
Horoskop
Vítáme nová miminka
Dítě Uživatelka Termín
Lukáš
Magda4417.05.2018
Xaverius
Soběslav
stefanZítra
Dítě Uživatelka Termín
Karel
Karla
Karla18.04.2018
Gabriella
kdfin08.02.2018
Saskie
Stela
stefan24.01.2018
Dítě Uživatelka Datum
Martin
jarinka26.06.
Přemysl
jesenka3323.08.
Ondřej
Uzlíček10.08.
Přidat svůj termín »
Vaše příspěvky
Vaše poslední fotopříspěvky
NÁŠ POKLAD
NÁŠ POKLAD
Od uživatele: Aleki
profilová fotka
profilová fotka
Od uživatele: Natálka Kresbová
Miláček Péťa
Miláček Péťa
Od uživatele: Petulinka
Anketa