vyhrajte-s-preventanem

jpg3encyklopedie-banner

banner-folgravid3

Tipy
Tipy, jak na oteklé oči

13. března 2018

Tipy, jak na oteklé oči

Kategorie: Zdraví a krása, Připojené tagy: otok babská rada únava lékař oči stres

preventan-mimiforum-banner

Když se náhodně probudíte s oteklýma očima a potřebujete, aby otok co nejrychleji zmizel, můžete si pomoct babskými radami. Jde-li však o dlouhodobější problém, je lepší vyhledat lékaře. 

OcuMax Lutein 4 Farmax

·    Obsahuje přírodní karotenoidy (lutein, zeaxanti) a bylinné extrakty (borůvka, světlík).
·    Vysoký obsah luteinu – 15mg, tj. čistého 12 mg.
·    Vhodný k dlouhodobému užívání.

ocumax-lutein-4-farmax-nahled

Doplněk stravy

 

Více ZDE

Pokud se ráno probouzíte s oteklýma očima, může to mít řadu příčin. Svou roli může hrát stres, únava a nevyspání, pláč apod. V tom případě mohou k tomu, abychom mohly ráno vůbec vyrazit mezi lidi, pomoct babské rady. Jde-li však o dlouhodobý problém, vyrazte raději k lékaři. Může to totiž ukazovat na potíže s ledvinami, štítnou žlázou, záněty očí či uší, anebo na alergii. V každém případě je lepší zjistit, co za problémy vězí.

 

Ledové lžíce

Vezměte dvě polévkové lžíce a vložte je asi na pět minut do mrazáku. Pak je při tiskněte minimálně na minutu na zavřená oční víčka. V případě potřeby opakujte.

 

Šalvěj

Zkusit můžete i šalvějový obklad. Šalvěj spaříme, necháme luhovat, přecedíme a na tampony naneseme a přiložíme na zavřené oči. Chvíli necháme působit.

 

Obklad z čaje a mléka

Zkuste domácí obklad. Smíchejte 1/2 lžíce černého čaje (odvaru) a 1/2 lžíce mléka. Do připravené směsi namočte vatové tampony a přiložte na oči. Nechejte působit 10 minut a v klidu odpočívejte. Potom oči opatrně otřete papírovým kapesníkem či odličovacím ubrouskem.

 

Káva s bílkem

Jde sice o netradiční radu, ale zabírá. Za vyzkoušení rozhodně stojí. Ušlehejte vaječný bílek a přimíchejte do něj trošku kávové sedliny. Naneste na problematická místa a nechte chvíli působit. Potom obličej důkladně omyjte, ale dbejte na to, abyste jemnou pleť kolem očí příliš nedřela ručníkem.

 

zdravi-a-krasa-tipy-jak-na-otekle-oci-ii-sxc-nahled Tipy MIMIFORA:

Co ještě pomáhá na oteklé oči

 

-          Odličujte se! Spoustu problémů si můžete způsobit tím, že se večer pravidelně neodličujete a o citlivou kůži kolem očí nepečujete. Oči pak vypadají oteklé a unavené.

 

-          Méně solte! Oči mohou vypadat oteklé i díky přemíře soli, protože ta může způsobovat zadržování tekutin v těle. Proto méně solte, naopak dodržujte pitný režim.

 

-          Zkuste zeleninu! Zelenina by se měla stát nejen pravidelnou součástí jídelníčku, ale může pomoct i ve chvíli, kdy jsou oči již oteklé. Při potížích na ně přiložte nastrouhaný brambor zabalený v čistém kapesníku. Nechejte chvíli působit. Anebo můžete zkusit plátky čerstvé okurky. V obou případech brzy poznáte rozdíl.   

 

Text: ino

Foto: Scx.hu

5 Posledních příspěvků v diskusi
17:31 16.04.2018 - Kami -

Otoky

Na oteklé oči jsem vyzkoušela snad vše, nejvíce mi zabraly náplasti se slunečnicemi od Puredermu.

Vstoupit do diskuse >>

Související články a diskuse