vyhrajte-s-preventanem

jpg3encyklopedie-banner

banner-folgravid3

Tipy
Tipy, jak mít v novém roce spokojený vztah

4. ledna 2018

Tipy, jak mít v novém roce spokojený vztah

Kategorie: Sex a vztahy, Připojené tagy: zamilovanost komunikace láska vztah partner

preventan-mimiforum-banner

Jak mít v novém roce spokojený, klidný a vyrovnaný vztah? Třeba díky několika jednoduchým trikům, které dodržíte!

Udržet vztah šťastný a spokojený není vůbec lehké. Zvlášť, když po nějaké době zamilovanost vyprchá a spadnou vám růžové brýle. Jak mít vztah klidný a vyrovnaný? Pomocí jednoduchých pravidel!

 

Buďte realistka

Nemějte od vztahu přehnaná a nereálná očekávání. Neexistuje totiž vztah, ve kterém by bylo neustále slunečno, a nikdy se neprohnal mráček. Je úplně normální, že po nějaké době láska vyprchá a vám spadnou růžové brýle. Počítejte s tím, nebudete nepříjemně překvapená, když se budete na vztah od začátku dívat reálně.

 

Pracujte na vztahu

Pokud se oba nebudete alespoň trochu snažit, přestane vztah po nějaké době fungovat. Aby k tomu nedošlo, průběžně na něm pracujte. Pokud to začne skřípat a objeví se nedorozumění, řešte to hned, nezametejte problémy pod koberec. Na dobrém vztahu je třeba pracovat, mějte to na paměti a nenechávejte vše jen volně plynout. Některé věci je třeba vzít do svých rukou.

 

Buďte spolu. A sami! sex-a-vztahy-tipy-jak-mit-spokojeny-vztah-ii-sxc-nahled

Budete-li mít tolik práce, že si nenajdete čas alespoň někdy být spolu, půjde vztah brzy ke dnu. I když nevíte, co dřív, je důležité najít si pravidelný čas jen pro vás dva. Domluvte si hlídání a vyrazte někam, jako na začátku vztahu. Kde se vám líbilo a byli jste spokojení.  Společně strávené chvíle vám nikdo nevezme a jsou důležitější, než myslíte.

 

Mějte čas pro sebe

Důležité je nejen trávit čas spolu, ale také mít chvíli každý sám pro sebe. Doma byste měli mít každý svůj kout, kde se můžete »schovat« a nikdo vás nebude rušit. Nebraňte se ani vlastním koníčkům, neobětovávejte se pro partnera. V budoucnu by se vám to mohlo vymstít. Naopak udržet si svůj zájem je důležitější, než si myslíte.

 

Nečekejte, že se partner změní

Změní se, »převychovám« ho. Myslí si nejedna žena, která se vrhá do vztahu s novým partnerem. Čekat, že člověka změníte, je ale nereálné a zcela se vám to nikdy nepodaří. Proto se musíte naučit žít s tím, jaký je a najít cestu, jak se s ním sžít a nejlépe s ním komunikovat. Zamyslete se nad tím, co vás na něm přitahuje, co se vám líbí. Naopak popřemýšlejte, jak společně zvládnout to, co vám vadí.

 

Mluvte spolu

Nedostatek komunikace bývá velkým problémem řady vztahů. Přitom jde o základ, na kterém vztah stojí. Naučte se s partnerem mluvit, ale také ho vyslechnout, když něco potřebuje. Neskákejte si do řeči, nedělejte předčasná rozhodnutí. Nechejte se vzájemně domluvit, diskutujte o věcech, které vás trápí. Nezavírejte se před problémy, řešte je, dokud je čas.

 

Text: ino

Foto: Sxc.hu

5 Posledních příspěvků v diskusi

Doposud nebyl připojen žádný komentář. Buďte první!

Vstoupit do diskuse >>

Související články a diskuse