vyhrajte-s-preventanem

jpg3encyklopedie-banner

banner-folgravid3

Tipy
Tipy expertů: Nejhorší diety!

24. září 2016

Tipy expertů: Nejhorší diety!

Kategorie: Dieta, Připojené tagy: štíhlá linie výživa jídelníček hubnutí dieta

preventan-mimiforum-banner

Jednostranné či detoxikační diety patří podle expertů na výživu k těm nejhorším, do kterých se můžete pustit. Stejně jako ty, které slibují zázračně rychlé hubnutí. 

Diskutujte: Jaký je podle vás ten nejlepší a nejhorší tip na dietu?


Jezte, co chcete, kolik chcete a kdy chcete. A kila půjdou dolů! Už jste o tom slyšela? I takovéto rady totiž mnohdy vyjdou z úst dietních expertů. Existuje řada návodů, po kterých zaručeně zhubnete. Bohužel však jenom dočasně. Jakmile se vrátíte k normální stravě, nenechá na sebe jo-jo efekt dlouho čekat. Navíc si některými drastickými dietami můžete způsobit vážné zdravotní problémy.

1. Jednostranné diety

Pokud se dieta zaměřuje jen na nějakou potravinu, anebo skupinu potravin a ostatní zcela vylučuje, držte se od ní dál. Jednak ji dlouho držet nevydržíte a navíc budete mít velké chutě na to, co si právě nemůžete dát. Jakmile s hubnutím skončíte, rychle to doženete. Kila budou zpátky dřív, než se nadějete. Navíc si můžete prudce zhoršit svůj zdravotní stav, protože tělu budou chybět důležité živiny.

2. Detoxikační diety

Často se o nich říká, že jsou prospěšné, protože tělo čistí. Odstraňují z něj škodliviny, odpadní látky a toxiny, které mohou stát za zdravotními potížemi, únavou a tloustnutím. Jenže velká část odborníků naopak před detoxikačními dietami přímo varuje. Je totiž přesvědčena, že potřeba nejsou, protože tělo se škodlivinami trvale nezanáší. Lidský organismus je dobře vybavený na to, aby si s nimi poradil sám – o to se postarají jak játra, tak ledviny, střeva, ale i plíce a kůže. Proto je řada expertů přesvědčena, že tyto diety paradoxně škodí a mohou jen zhoršit zdravotní stav. Přímo nevhodné jsou pro diabetiky a těhotné ženy.

3. Zázračné nápoje a pilulky dieta-nejhorsi-tipy-expertu-ii-sh-nahled

O některých potravinách, anebo výtažcích, se často mluví jako o zázraku na hubnutí. Reklamy lákají na koktejly či nápoje, které nahradí jídlo, kouzelné pilulky, po kterých hned zhubnete dvacet kilo a mnohé další. Většinou však jde jen o tahání peněz z kapes lidí. Odborníci jsou totiž přesvědčeni, že zhubnout můžete jen díky zdravé, vyvážené a pravidelné stravě spojené s dostatkem pohybu. Žádné drahé hubnoucí směsi trvalý efekt mít nebudou a zeštíhlí leda tak vaši peněženku.

4. Rychlé a nízkokalorické diety

Diety na několik dní, při kterých radikálně snížíte příjem kalorií, sice efekt mají, ale jen velmi krátkodobý. Shodíte dvě kila, párkrát se najíte – a jsou zase zpět. Navíc si tělo vystresované předchozím náhlým hubnutím začne dělat zásoby na horší časy – a vy ještě přiberete. Na všechny diety, které slibují rychlý úbytek váhy, bychom proto měli zapomenout. Také je třeba vědět, že to, co na chvíli shodíte, není většinou tuk, ale svaly. A to vám na štíhlé postavě nepřidá.

5. Diety, které zní příliš lákavě

Zní to příliš lákavě a snadno, než aby to byla pravda? Pak jděte o dům dál. S největší pravděpodobností takové hubnutí své ovoce nepřinese. Kdyby to totiž šlo bez práce, byli by štíhlí všichni a nepotýkali by se s obezitou. A tak všechny rádoby zázračné diety raději vyměňte za zdravý a správně složený jídelníček. Neexperimentujte s hubnoucími kúrami, protože vás to bude stát čas, sílu, zdraví i peníze, raději si nechejte poradit od výživového poradce, co je pro vás nejlepší. Hubnutí by vás nemělo stresovat, ale měla byste z něj mít dobrý pocit.


Text: lju

Foto: Shutterstock.com

5 Posledních příspěvků v diskusi

Doposud nebyl připojen žádný komentář. Buďte první!

Vstoupit do diskuse >>

Související články a diskuse