vyhrajte-s-preventanem

jpg3encyklopedie-banner

banner-folgravid3

Tipy
Tipy, co dělat s malým dětským oblečením

10. dubna 2014

Tipy, co dělat s malým dětským oblečením

Kategorie: Děti a rodina, Připojené tagy: aukce prodej oblečení internet děti

preventan-mimiforum-banner

Děti rychle rostou a oblečení je jim malé dřív, než se nadějete. Co s ním ale dělat, pokud je zánovní a nebylo nejlevnější?

Děti rostou jako z vody a tak je jim třeba velmi často obměňovat šatník. Zvlášť menším dětem některé velikosti nevydrží příliš dlouho, protože se z nich prostě vytáhnou. Jenže maminky, které kupují nové a značkové kousky, pak musí vyřešit co s nimi – do kontejneru na textil se totiž zánovní modely opravdu nehodí. Co tedy dělat s malým dětským oblečením?


1. Prodat

Ideální varianta hlavně pro maminky, které kupují dětem nové a značkové věci. Co je malé, prodají a utržené peníze použijí na nové kousky šatníku. Pokud nákupy oblečení patří mezi jejich vášně a děti doma mají plné skříně, pak i nošené oblečení bývá v perfektním stavu. Pro ty, které kupují nošené oblečení po jiných dětech, jsou tu také výhody – je levnější a navíc mají možnost sehnat kousky i ze starších kolekcí, které byly vyprodané či se těžko shánějí.

 

Kde prodávat: Na řadě serverů, mezi ty nejoblíbenější patří Aukro, Mimibazar, Modrý koník. Také některé second-handy vykupují oblečení, nebo je dají do komisního prodeje. Možností jsou i burzy s oblečením, ale zde je třeba počítat, že musíte prodávat za nižší ceny.

 

2. Vložit do aukce deti-a-rodina-co-delat-s-malym-detskym-oblecenim-ii-sh-nahled

Jde také o prodej, ale za cenu, kterou si neurčíte vy, ale kupující. Pozor ale na to, abyste příliš neprodělala. Chcete-li za zboží dostat určitou minimální cenu, dejte ji jako vyvolávací a věci raději nedávejte od koruny. Mohlo by se totiž stát, že zrovna na tuto aukci nikdo přihazovat nebude a váš ne zrovna levný kousek oblečení se prodá jen za korunu.

 

Kam vložit do aukce: Zkusit můžete Aukro, nebo Mimiaukci.

 

3. Darovat známým/ kamarádkám

Máte-li někoho v rodině či mezi známými, kdo má menší dítko než vy, můžete využít i této možnosti. Třeba jen pro kousky, které byste dál neprodávala – například určené na doma, do školky, na donošení. Máte-li dražší věci, vyplatí se je raději prodat dál a za utržené peníze pořídit nové kousky.

 

4. Dát potřebným

Nejen charita, ale i dětské domovy, kojenecké ústavy apod. mají často zájem o oblečení po dětech. Chcete-li oblečení darovat, zkuste zapátrat v okolí, určitě se najde někdo potřebný, komu poslouží a udělá radost.

 

5. Nechat pro panenky

To platí samozřejmě pro malé kojenecké oblečky. Máte-li holčičku, pak malé dětské oblečení můžete schovávat právě na pozdější dobu, kdy si začne hrát s většími panenkami. Odpadnou vám pak starosti shánění oblečků.

 

6. Nechat pro mladšího sourozence

Máte-li, anebo plánujete, další dítě, pak je samozřejmě další možnost – nechat oblečky pro mladšího sourozence, anebo alespoň některé. I když se může tato varianta jevit jako ideální, nemusí to tak být. Bude-li druhé dítě opačného pohlaví, pak většinu oblečení asi vůbec nosit nebude, nemáte-li vše neutrální. Anebo mohou velikosti, které jedno dítě nosilo v létě vyjít druhému na zimu, a to je jen těžko oblečete do kraťasů apod. Proto než se pro tuto možnost rozhodnete, dobře zvažte, zda se vám to vyplatí.

 

Text: ino

Foto: Shuttestock.com

5 Posledních příspěvků v diskusi
22:33 29.01.2018 - Daniela -

Bez nadpisu

Díky za tipy, to mně se většinou nechce čekat, než si to staré oblečení někdo koupí, takže ho radši někomu dám nebo ho hodím do jednoho z těch charitativních kontejnerů. Většinou stejně nakupuji na onlinesekac.cz , kde jsou dost nízké ceny, takže mi to pak není ani tak líto. 

Vstoupit do diskuse >>

Související články a diskuse