vyhrajte-s-preventanem

jpg3encyklopedie-banner

banner-folgravid3

Tipy
Tip na výlet: Do dinoparku za dinosaury

30. června 2011

Tip na výlet: Do dinoparku za dinosaury

Kategorie: Tipy na výlet, Připojené tagy: tip tipy dinosauři dinopark výlety

preventan-mimiforum-banner

Zbožňují vaše děti dinosaury? Pak neváhejte a vydejte se s nimi do některého ze specializovaných parků, které nabízí desítku modelů v životní velikosti a spoustu další zábavy.   

Vitamin C

Vitamín C

Abyste výlety s dětmi zvládli bez úhony, nezapomeňte posílit imunitu. Pomoct vám k tomu může vitamin C s postupným uvolňováním. Vitamin C je nezbytný k životu. Lidský organismus si ho nedokáže vytvořit sám, a proto ho musí přijímat z jiných zdrojů. Užitím tobolek s mikropeletami je zajištěno jeho postupné uvolňování po celý den, a tím je zabezpečena stálá a potřebná hladina vitaminu C v našem těle. Kromě posílení imunity se vitamin C podílí na odbourávání cholesterolu v játrech, vývoji kostí, zubů a chrupavek. Podporuje růst, udržuje dobrý stav vaziva a elasticitu kůže, zpevňuje cévní stěny a vstřebávání železa. Podílí se i na antioxidační ochraně buněk.

Doporučená cena: 98 Kč

 

Dinosaury měli a mít budou rádi hlavně kluci a jejich oblibu jen tak něco nepřekoná. I když jim konkurují nejrůznější Gormiti, dinosauři jsou stálicí, jejichž popularita nepoklesne. Pokud máte doma malého »dinomaniaka«, rozhodně se s ním vydejte do jednoho ze speciálních parků, které u nás najdete.

Dinopark Praha

Kde se nachází: na střeše Galerie Harfa v Praze

Co zde najdete: Nejnovější Dinopark u nás je v provozu teprve krátce (své brány otevřel v letošním roce), ale už se těší velké popularitě, hlavně u dětí mezi 5 a 15 lety. Na střeše pražského obchodního centra jsou k vidění modely dinosaurů v životních velikostech zasazené do prostředí, jaké bylo typické pro naši planetu před 200 miliony let. Některé modely jsou statické, jiné pohyblivé. Najdete zde však i spoustu dalších atrakcí – dětské paleontologické hřiště, naučnou stezku i hřiště pro nejmenší. Součástí Dinoparku je i unikátní 4D kino, které najdete ve druhém podlaží Galerie Harfa. Při vstupu dostanete 3D polarizační brýle, díky kterým můžete film vnímat plasticky s iluzí trojrozměrné projekce. Dobrou zprávou je, že vstupné do kina je v ceně vstupu do Dinoparku (stejně jako u ostatních parků).

Vstupné: 150 Kč dospělí, 100 Kč děti od 3 let, do 3 let zdarma.

Dinopark Plzeň

Kde se nachází: vedle Zoo v Plzni

Co zde najdete: Plzeňský Dinopark své služby nabízí od roku 2003, rozkládá se na ploše tří hektarů a má tu výhodu, že ho můžete spojit s návštěvou zdejší zoologické zahrady (za zvýhodněné vstupné). Na malé i velké návštěvníky tu čekají modely dinosaurů, z nichž největší je Apatosaurus s délkou 23 metrů a výškou 8 metrů. Součástí parku je i 3D kino, nejrůznější atrakce a hřiště pro děti. Všechno je tu tematické, a tak se můžete občerstvit u DinoGrilu, dát si Dino zmrzlinu a nechat si udělat Dino tetování.

Vstupné: 90 Kč dospělí (190 Kč vč. návštěvy zoo), 90 Kč děti od 3 let (130 Kč vč. zoo).

 

tip-na-vylet-dinoparky-2-dinopark-cz-nahled

Dinopark Vyškov

Kde se nachází: Vyškov

Co zde najdete: Podobně jako v Plzni je i vyškovský Dinopark spojen s návštěvou zoologické zahrady, a tak si děti mohou prohlédnout jak zvířata současná, tak dávno vyhynulá. Navíc se projedou i speciálním vláčkem, Dinoexpresem, který je dopraví ze Zooparku v centru města právě do světa dinosaurů (jiný vstup ani není možný). Součástí Dinoparku je opět 3D kino, ale i hvězdárna a samozřejmě hřiště, včetně paleontologického. Najdete zde třicet modelů zvířat, z nichž tři jsou pohyblivé. Největším exemplářem je sedm metrů vysoký Brachiosaurus.

Vstupné: 150 Kč dospělí vč. vstupu do zoo, 100 Kč děti od 3 let.

 

tip-na-vylet-dinoparky-1-nahled

Dinopark Ostrava

Kde se nachází: Ostrava-Doubrava

Co zde najdete: Největší Dinopark u nás najdete v Ostravě. Byl otevřený v roce 2009 a na ploše dvaceti hektarů nabízí přes třicet scén s více než sedmdesáti modely zvířat. Součástí ostravského Dinoparku je i malý pavilón Cesta do minulosti Země, v němž najdete skutečné artefakty od dob starohor, například třetihorního škorpióna nebo otisk křídel pravěkých vážek. Samozřejmostí je 3D kino a hřiště pro děti. V parku se můžete projet vláčkem, který vás zaveze do míst, která pěšky nejsou přístupná, a vy na nich uvidíte další modely dinosaurů.

Vstupné: 150 Kč dospělí, 80 Kč děti od 3 let.

 

tip-na-vylet-dinoparky-4-dinopark-cz-nahled

Prehistoric Park Chvalovice

Kde se nachází: Chvalovice, 10 km od Znojma

Co zde najdete: Padesát dinosaurů v životní velikosti – to na ploše 1400 metrů čtverečních nabízí Prehistoric Park v Chvalovicích. Vrátíte se zpět o 225 milionů let a můžete se kochat pohledem na obživlé modely, které pohybují končetinami i ocasem, pohybují očima a vydávají zvuky jako živí.

Vstupné: 125 Kč dospělí, 75 Kč děti od 3 let.

Text: ino

Foto: Ingimage.com, Dinopark.cz

5 Posledních příspěvků v diskusi
11:52 29.07.2011 - Miriam -

Dinos

Na Harfě je to moc super, dáý se tam nakupovat a děti si hrají na střeše.

Vstoupit do diskuse >>

Související články a diskuse