vyhrajte-s-preventanem

jpg3encyklopedie-banner

banner-folgravid3

Tipy
Tibetská houba – elixír mládí?

21. května 2013

Tibetská houba – elixír mládí?

Kategorie: Zdraví a krása, Připojené tagy: kefír Tibetská houba nápoj mládí zdraví

preventan-mimiforum-banner

Dopřejte si denně šálek z kefíru, a budete stále mladá a krásná. Zpomaluje totiž stárnutí. Nejde však o obyčejný kefír. Nápoj si musíte připravit z tibetské houby. 

MaxiCor

· Doplněk stravy.
· MaxiCor® obsahuje v tobolce min. 90% omega – 3 nenasycené mastné kyseliny
· Obsahuje omega-3 nenasycené mastné kyseliny (ve formě etylesterů) vyrobených čištěním oleje získaných z vybraných druhů mořských ryb.
· Nejdůležitější zástupci:kyselina eikosapentaenová (EPA) 225mg, kyselina dokosahexaenová (DHA) 170 mg. EPA + DHA přispívají k normální činnosti srdce. Příznivého účinku se dosáhne při přijetí 250 mg EPA a DHA denně.

maxicor-novy

Doplněk stravy

Více ZDE

Nesnášíte kefír a kysané mléčné nápoje? Pak tibetská houba nebude nic pro vás. Pokud ale naopak patříte k těm, které kefír milují a ještě chtějí něco udělat pro své zdraví, je přímo ideální variantou. Na pohled nepříliš pohledné bělavé hrudky nejsou ničím jiným než kolonií mikroorganismů, které snadno přemění mléko v kefír. Ovšem ne jen tak v ledajaký. Ale v takový, který zpomaluje stárnutí a pomáhá proti mnoha zdravotním problémům.


MIMIFORUM zjistilo:
Tibetská houba – na toto pomáhá!

-    Zpomaluje stárnutí, proto se o ní mluví jako o elixíru mládí.
-    Příznivě působí na žaludek, střeva, dvanácterník a hojí vředy.
-    Uzdravuje žlučník, čistí žlučovody a rozkládá žlučové kameny
-    Pomáhá při chorobách srdce a bojuje s vyšší hladinou cholesterolu.
-    Pomáhá při potížích s ledvinami a močovými cestami, ale i s játry, slinivkou a slezinou.
-    Hojí záněty v těle.
-    Dodává tělu energii.
-    Je skvělá proti stresu, brání únavě.
-    Pomáhá brzdit vývoj metastáz a rakovinného bujení.
-    Je výborná proti kvasinkám, ale kožním nemocem či ekzémům. Ty lze kefírem i potírat.


Jak připravit kefír zdravi-a-krasa-tibetska-houba-ii-sh-nahled

Zdravý nápoj z tibetské houby si snadno připravíte sama. Na půl litru mléka budete potřebovat 1–2 lžíce kefírových houbiček. Do sklenice nalijete mléko, přidáte houbičky a 24 hodin necháte fermentovat při pokojové teplotě. Občas promícháte. Kefír by neměl přijít do styku s kovem, a tak nepoužívejte žádné kovové nástroje, ani cedník. Jinak ztrácí své účinky. Hotový kefír přecedíte a konzumujete, nebo uchováte v lednici. Houbičky použijete na další přípravu. Nápoj můžete pít denně, anebo si udělat kúru – pít jej dvacet dnů před spaním, a pak udělat desetidenní pauzu.


Zajímavosti MIMIFORA:
Co nevíte o tibetské houbě

-    Podle pověstí vypěstovali tuto houbu tibetští mniši, od kterých si ji odvezl cestovatel, kterého vyléčila. Ten ji jako dárek věnoval kavkazskému knížeti. Její stáří se odhaduje na 5 000 let.
-    Některé zdroje uvádějí, že kefír daroval pravoslavným kněžím Alláhův prorok Mohamed. Věřilo se, že pokud se tohoto pokladu zmocní cizinec, ztratí svoji moc a sílu. Houba byla proto dlouhá léta pečlivě střežena.
-    Obyvatelé Kavkazu používali kefír pro uchování kozího, koňského nebo kravského mléka v kožených vacích, a díky němu se dožívali extrémně vysokého věku.
-    Někteří zaměňují tibetskou houbu s kombuchou, to je ale omyl. Obě sice umějí vyrobit zdraví prospěšný nápoj, ale zatímco tibetská houba se vkládá do mléka, kombucha do slazeného čaje.
-    Nápoj zabraňuje shromažďování a hnití potravy ve střevech, odkyseluje organismus, pomáhá rozložit těžce stravitelné látky.

Text: lju
Foto: Shutterstock.com

5 Posledních příspěvků v diskusi

Doposud nebyl připojen žádný komentář. Buďte první!

Vstoupit do diskuse >>

Související články a diskuse