vyhrajte-s-preventanem

jpg3encyklopedie-banner

banner-folgravid3

Tipy
Termální lázně II: Slovensko a Maďarsko

21. listopadu 2014

Termální lázně II: Slovensko a Maďarsko

Kategorie: Tipy na výlet, Připojené tagy: koupel Maďarsko termály Slovensko lázně

preventan-mimiforum-banner

Rozhodli jste se prohřát si tělo v termálech? Pak vyrazte na Slovensko, nebo do Maďarska, kde lázně nabízí unikátní termální vodu s léčivými účinky. 

Preventan Clasic

·    Cucavé tablety s ovocnou příchutí.
·    Obsahuje unikátní směs biologicky aktivních látek.
·    1 tableta obsahuje 1 mg účinné látky ProteQuine® (oligopeptidy, aminokyseliny, nukleotidy).
·    Přípravek je vhodný pro děti od 3 let a dospělé.
·    Především k dlouhodobému užívání.

preventan-clasic

Doplněk stravy

Více ZDE

Maďarsko je svými termály vyhlášené a mnozí za nimi míří právě tam. Kvalitní termální vodu nabízí ale i Slovensko, kam to máme nejen blíž, ale odpadá zde i jazyková bariéra. Kam se vypravit?

 

Podhajská (Slovensko)

Velmi populární lázně u našich sousedů. Nabízí totiž unikátní složení termální vody, které velmi připomíná tu z Mrtvého moře. Tato třetihorní mořská voda má vysoký obsah některých prvků a minerálů, a díky tomu má stálejší a hlubší regenerační efekt než voda z Mrtvého moře. Ve složení se ale liší v tom, že obsahuje 10× méně soli. Obsahuje kyselinu boritou a křemičitou, hořčík, zinek, jód, lithium, vápník, chróm, draslík, bróm, fluor, stroncium, rubidium, titan, železo, měď, mořskou sůl a další prvky a minerály. Má ověřený pozitivní efekt při ekzémech, vyrážkách a kožních onemocněních, vyhledávaná je při chorobách dýchacího ústrojí a pohybového aparátu.

 

Trenčianské Teplice (Slovensko)

Západoslovenské lázně Trenčianské Teplice leží v nadmořské výšce 272 m n. m. v malebném a tichém údolí, uprostřed listnatých a jehličnatých lesů Strážovských vrchů. Lázně s pěti prameny mají velmi bohatou historii, sahající až ke starým Římanům, obývajícím Trenčín. Od 13. do 19. století patřily lázně vždy k Trenčínskému hradu. V lázních vyhlášených sirnatou termální vodou se léčí poruchy pohybového ústrojí, nervové choroby, ale i kožní onemocnění. Lázně jsou skvělé i na krátké wellness pobyty a relaxaci. Nachází se v krásné krajině, a tak nabízejí i možnosti procházek na čerstvém vzduchu.

 

Léčebné lázně Harkány (Maďarsko)

Jedny z nejvyhledávanějších termálních lázní v Maďarsku jsou unikátní v tom, že zdejší voda, která vyvěrá o teplotě 620C, jako jediná na světě obsahuje síru rozpuštěnou formou plynu. Bylo prokázáno, že je mnohem účinnější, protože se síra v plynné formě 150× rychleji vstřebává do lidského organismu, čímž se zrychluje látková výměna uvnitř tkáně. Termální sirné prameny jsou bohaté na účinné látky, jsou bohaté na síru, obsahují značné množství fluoru a kyseliny metakřemičné. Oblíbené jsou při nemocech pohybového aparátu (např. záněty kloubů), léčí se zde lupénka, gynekologické potíže i některé druhy neplodnosti.

 

Rába Quelle v Györu (Maďarsko) tip-na-vylet-termalni-lazne-ii-sxc-nahled

Maďarsko je svými termály vyhlášené. Nabízí řadu lázní, kde se můžete prohřívat v teplé vodě, a zároveň si užívat atrakcí. Jedněmi z nich je Rába Quelle v Györu. Voda ve velkém termálním bazénu má kolem 360C, v malém léčebném bazénu, kde můžete relaxovat a pozorovat simulaci hvězdné oblohy dokonce o dva stupně víc. Velké oblibě se těší i venkovní bazén s obrovským tobogánem. Ty jsou v lázních celkem dva, a to o délce 38 a 64 m. Voda je vhodná pro léčení nemocí svalů, dýchacích potíží a ženských nemocí, a pokud se budete chtít občerstvit uprostřed relaxace, pak vás jistě potěší bar přímo uprostřed bazénu. Z vody tedy vůbec nemusíte vycházet.

 

Text: asm

Foto: Sxc.hu

5 Posledních příspěvků v diskusi

Doposud nebyl připojen žádný komentář. Buďte první!

Vstoupit do diskuse >>

Související články a diskuse