vyhrajte-s-preventanem

jpg3encyklopedie-banner

banner-folgravid3

Tipy
Tanorexie – posedlost po opálené kůži

27. listopadu 2012

Tanorexie – posedlost po opálené kůži

Kategorie: Zdraví a krása, Připojené tagy: tanorexie solárium Opálení rakovina Slunce kůže

preventan-mimiforum-banner

Podobně jako na drogách či na alkoholu se dá vypěstovat závislost i na opálené kůži. Posedlost po hnědém odstínu se může stát dokonce psychickou chorobou. 

NeoAmin

NeoAmin je přípravek určený ženám, které chtějí pečovat o svou pleť s cílem udržet si ji krásnou, mladistvou a svěží. Svým složením, obsahem účinné látky N-acetylglukosamin, podporuje přirozenou tvorbu kyseliny hyaluronové. Ta je jednou z klíčových složek lidské kůže, kde plní řadu důležitých funkcí: má mimořádnou schopnost vázat na sebe vodu a zajistit tak pokožce vlhkost, podporuje přirozenou tvorbu nových kolagenových a elastických vláken, tím posiluje pevnost a pružnost pokožky. Je významným antioxidantem, čímž redukuje nežádoucí účinky volných radikálů, které nesou zodpovědnost za stárnutí kůže. S věkem klesá schopnost lidského těla přirozeně vytvářet N-acetylglukosamin jako základní jednotky kyseliny hyaluronové, a tím se snižuje i kvalita pleti. Dochází k její dehydrataci (úbytku vody), ztrátě elasticity a vzniku prvních vrásek. Neoamin podporuje přirozenou tvorbu kyseliny hyaluronové, dodá pleti hydrataci a svěží vzhled a zpomalí její stárnutí.

neoamin-sleva

Doplněk stravy

Sleva: 699 Kč

Venku je zima a slunce v nedohlednu. Přesto jsou ženy, které prostě musejí být opálené. Pokud jejich hnědá pokožka bledne, připadají si ošklivé, nepřitažlivé a propadají depresím. A tak se pro ně návštěva solária stává nepostradatelnou záležitostí. Hnědá opálená kůže je sice pěkná, ale nic se nesmí přehánět. Pokud se z honby za bronzovým odstínem stane závislost, mluví lékaři o psychické chorobě – tanorexii.          

Strach z bledé kůže

Posedlost po opálené kůži. Tak by se dala tanorexie stručně charakterizovat. Nemoc, o které se dlouho nemluví, je typická pro dívky a ženy, u mužů se objevuje jen zřídka. Odborníci o ní hovoří jako o fobii z bledé pokožky a řadí ji vedle anorexie, chorobného strachu z tloušťky. Právě s tou jde tanorexie často ruku v ruce.

MIMIFORUM zjistilo:

  • Rakovinou kůže ročně onemocní až 1 500 Čechů.

  • Zhruba 300 lidí ročně u nás na rakovinu kůže zemře.

  • Až 50 % nebezpečného záření člověk získá do 18 let.

  • U žen od 30 let výše zvyšuje nadměrné opalování riziko rakoviny kůže o 75 %.

Droga vedoucí k rakovině

Pro ženy, které tanorexií trpí, je opalování něco jako droga. Nedovedou si představit ho vynechat, jejich barva kůže jim stále připadá příliš světlá, i když jsou krásně snědí. Proto stále prodlužují dobu strávenou v soláriích, či v létě na slunci. To však může vést jen k tomu, že si zadělají na rychlou tvorbu vrásek a v horším případě na rakovinu kůže.

MIMIFORUM zjistilo:

Hlavní příznaky tanorexie          

  • Neustálá starost o barvu své kůže.

  • Nespokojenost se světlým vzhledem pokožky.

  • Nadměrné a prakticky neustálé opalování na slunci či v soláriu.

  • Velká úzkost v blízkosti více opáleného člověka.

Nebezpečné injekce

zdravi-a-krasa-tanorexie-ii-sh_small

V zahraničí se objevil nejeden případ, kdy lidé chorobně posedlí opálením, kombinovali neustálé návštěvy solária se speciálními injekcemi Melanotanu, které jim mají zaručit ještě intenzivnější opálení. Ty totiž podporují tvorbu melaninu, pigmentu, kterému vděčíme za hnědou barvu kůže. Říká se jim také »Barbie sérum«, avšak jsou nelegální. Mají totiž množství vedlejších účinků, a tak se oficiálně prodávat nemohou. Ani to však neodradí ty, kdo touží po nadměrném opálení. Takové zahrání se zdravím však může být životu nebezpečné a následky na sebe nenechají dlouho čekat. Proto je v případě tanorexie víc než důležité vyhleat odbornou pomoc a začít se léčit.

 

Text: ino

Foto:  Shutterstock.com

5 Posledních příspěvků v diskusi

Doposud nebyl připojen žádný komentář. Buďte první!

Vstoupit do diskuse >>

Související články a diskuse