vyhrajte-s-preventanem

jpg3encyklopedie-banner

banner-folgravid3

Tipy
Takto nám škodí mokré plavky!

24. června 2014

Takto nám škodí mokré plavky!

Kategorie: Zdraví a krása, Připojené tagy: plavky mykóza koupání kvasinky zánět voda

preventan-mimiforum-banner

Vaginální mykózy i záněty močových cest. Tyto potíže nám mohou pořádně znepříjemnit dovolenou. Přitom viníkovi se dá bránit – často jím bývají mokré plavky. 

UroMax Rapid

·    Doplněk stravy.
·    Unikátní trojkombinace přírodních látek (kanadská brusinka, medvědice lékařská, D-manóza).
·    Patentovaný extrakt z kanadských brusinek – PACranTM.

uromax-rapid

Doplněk stravy

Více ZDE!

Dovolená u moře, koupání u rybníka, hodiny strávené u bazénu. To vše k létu prostě patří. Je jasné, že jakmile se namočíte, máte rázem mokré plavky. Na tom není nic divného, říkáte si. Jenomže – pobyt v mokrých plavkách může dovolenou pořádně znepříjemnit. V teplém vlhku, které v nich vznikne, se ideální daří kvasinkám. A tak není divu, že si spousta žen z dovolených přiváží místo radostných vzpomínek kvasinkové infekce či vaginální mykózy. A mokré plavky nahrávají i vzniku zánětu močových cest.

 

Vaginální mykóza

75 % žen se s ní setkalo, polovinu potom postihuje opakovaně. A 5 % žen trápí dokonce chronicky.  Jednou z příčin vaginální mykózy je právě pobyt v mokrých plavkách. Teplé vlhké prostředí je totiž přímo idelní k tomu, aby se v něm pomnožily kvasinky, například ty z rodu Candida. Vaginální mykóza je tu dřív, než se nadějete. Přitom prevence je snadná – hned po vykoupání si převlečte suché plavky.

 

Tip MIMIFORA:

Jak se pozná vaginální mykoza

-          Hlavním příznakem je nepříjemné svědění v intimních partiích.

-          Dalším příznakem je výtok. Většinou bývá bílý, tvarohový, jakoby hrudkovitý.

-          Mykóza se rovněž projevuje otokem a silným prokrvením rodidel a potíží může být ještě více. Při horším průběhu si ženy stěžují pálení při močení, bolest a tlak v podbřišku a bolest při pohlavním styku.

 

Zánět močových cest

Další nepříjemný problém, který trápí hlavně ženy a rád se jim vrací. Za tím totiž může stát prochlazení, a toho od mokrých plavek dočkáte velmi rychle. Odborníci někdy mluví o tzv. syndromu mokrých plavek. Ve většině případů stojí za infekcí bakterie E. Coli. Patří mezi běžnou součást stolice, ale díky stavbě ženského těla se velmi snadno dostanou k močové trubici – a potíže jsou tu.

 

MIMIFORUM zjistilo:

Jak se pozná zánět močových cest

-          Hlavním příznakem je pálení, řezání, bolest při močení.

-          Typické je neustálé nutkání, které vás nutí jít často »na malou«, i když z vás vyjde jen trocha moči, která mívá tmavší barvu. Bývá zakalená a může zapáchat.

-          Může se objevit zvýšená teplota a bolest či křeče v podbřišku.

 

Plavky si převlékejte zdravi-a-krasa-takto-nam-skodi-mokre-plavky-ii-sh-nahled

Abyste předešla problémům, které mokré plavky mohou způsobit, doporučuje se je po koupání převléknout. Řešením může být, pokud si pořídíte dvoje stejné plavkové kalhotky, které přehazujete a jedny vždy necháte na slunci schnout. Zvlášť, pokud na mykózy či záněty trpíte, nepodceňujte to. Přece si kvůli tomu nenecháte zkazit dovolenou!

 

Text: ino

Foto: Shutterstock.com

5 Posledních příspěvků v diskusi
10:30 12.10.2015 - Xena -

Vaginální mykóza

Drobná oprava: Pokud máte potíže nebo se Vám potíže zhorší když nosíte mokré plavky či když se tam dole příliš potíte a je tam vlhko, nebo se Vám zhorší symptomy po použití přípravků jako jsou LaktoFeel, který Vám tam udělá přes večer mokro, nebo se Vám symptomy zhorší při nebo po menstruaci, když to tam díky vložky a vlhka méně dýchá, ikdyž jí měníte často, či Vám jakkoliv divně páchne menstruační krev.. MÁTE NEDIAGNOSTIKOVANOU A TÍM NELÉČENOU ČI DIAGNOSTIKOVANOU ALE NEDOLÉČENOU VAGINÁLNÍ INFEKCI… Zbytek stejný 
10:27 12.10.2015 - Xena -

Vaginální mykóza

Dobrý den, vyrůstala jsem v mokrých plavkách v zahraničí, v Londýně, na Kypru, v Austrálii a jinde. Nikdy jsem z nich neměla vaginální mykózu. Až ve svých 23 let jsem přiletela do Čech a uslyšela tuhle absurdní hovadinu… a pak jsem to na území ČR zažila. Kořen problému nejsou vůbec mokrý plavky či voňavé krémy ani voňavé mýdlo ale nediagnostikovaná a tím neléčená či nedoléčená vaginální infekce, např. i takový malý potvory jako jsou ureaplasmata. Pokud máte vaginální infekci a pak nosíte mokré plavky či se tam dole příliš potíte a je tam vlhko, nebo se Vám zhorší symptomy po použití přípravků jako jsou LaktoFeel, který Vám tam udělá přes večer morko, nebo se Vám symptomy zhorší při nebo po menstruaci, když to tam díky vložky a vlhka méně dýchá, ikdyž jí měníte často, či Vám jakkoliv divně páchne menstruační krev.. MÁTE NEDIAGNOSTIKOVANOU A TÍM NELÉČENOU ČI DIAGNOSTIKOVANOU ALE NEDOLÉČENOU VAGINÁLNÍ INFEKCI. Zajděte se okamžitě otestovat a nenechte se gynekoložkou rychle odbavit řečma ‚je to jen kandída‘ nebo ‚testovali jsme Vás na všechy pohlavní nemoce‘. Hovno. Ptejte se přesně, na který nemoce testovala. Ptejte se na výpis testování. Ptejte se také jestli testovala na ureaplasmata. Mají se léčit. Dají se velmi efektivně léčit antibiotiky. Uvidíte, jak se Vám uleví, mokré plavky Vám nebudou dělat potíže, nebude Vám páchnout menstruační krev a vůbec Vám to tam páchnout nebude.

Vstoupit do diskuse >>

Související články a diskuse