vyhrajte-s-preventanem

jpg3encyklopedie-banner

banner-folgravid3

Tipy
Tajuplné podzimní výlety

3. října 2017

Tajuplné podzimní výlety

Kategorie: Tipy na výlet, Připojené tagy: záhada hřbitov Podzim les výlet

preventan-mimiforum-banner

Láká vás tajemno a nadpřirozeno? Když se podzimní počasí pokazí a začne vládnout chlad, pošmourno a mlhy, je ideální čas vydat se na tajuplnou výpravu na záhadná místa. 

Máte rádi tajemno, milujete záhady? Vypravte se na poněkud neobvyklý podzimní výlet. Třeba do míst, kde údajně pracují nadpřirozené síly na sto procent.

 

Branišovský les

Plný tajemství a záhad je tzv. Branišovský les (či Les Bor), který se nachází jihozápadně od Českých Budějovic. Říká se, že lidé, kteří sem zavítají, slyší tajemné hlasy a zvuky, zahlédnou podivné postavy, a dokonce se tu objevuje i obávaný přízrak s rudýma očima či černý rytíř. Povídá se také, že v okolí tohoto lesa se nacházejí brány do jiných světů, a podle toho to také vypadá. Záhadná atmosféra vás zde pronásleduje a jen málokdo se sem rád a vícekrát vrací. A někteří z něj ani nevyjdou – nachází se tu totiž strom oběšenců, kde nemálo lidí ukončilo život.

 

Bohnický hřbitov bláznů

Mluví se o něm jako o nejzáhadnějším místě u nás, a pokud chcete zažít strach a pocítit tajemné síly, vydejte se právě sem. Říká se mu také Hřbitov bláznů a údajně jde o místo s největší koncentrací negativní energie v Praze. Jde o místo, kde jsou k věčnému odpočinku uloženi vrazi a násilníci, a tak lidé, kteří sem zavítají, prý běžně cítí tlak na hrudi či krku. Celkem je na 4 200 m2 uloženo přes pět tisíc těl. Většina z nich jsou bývalí pacienti z bohnické léčebny.

 

Popravčí louka

Máte rádi záhady a bojíte se rádi? Pak se vypravte na louku kousek od Mariánských Lázní, v blízkosti obce Prameny, které nikdo neřekne jinak než Popravčí. Vypráví se, že zde na člověka padá stísněný pocit, a může tu i omdlít. Údajně se tu zjevují přízraky, jsou slyšet hlasy a smích. Název louky sahá až do 16. století a nese jej proto, že právě na tomto místě zabila matka své dítě. Tragických událostí se zde ale odehrálo víc, a louka je dodnes předmětem zkoumání odborníků na záhady. Svědci se často shodují na tom, že se jim na místě zjevoval záhadný vůz, slyšeli zde hlasy a provázel je velmi nepříjemný pocit.

 

Les Pánova březina tip-na-vylet-tajuplne-podzimni-vylety-ii-sxc-nahled

Tajemný les pouhých 5 km jihozápadně od Prahy, kde se odehrálo několik tragických událostí, které zde zanechaly stopy. Za Třicetileté války údajně schovala zlatý kalich kněžna Ležárka, kterou pronásledovali žoldáci. Dopadli ji a mučili, poklad však nenalezli. Podle pověsti jej tu dodnes hlídá tajemný černý pes. To ale není všechno – sebevraždu zde spáchali mladí milenci, kteří se v mrazu schválně svlékli a umrzli, protože nedostali požehnání k sňatku. O řadu let později se zde – opět z nenaplněné lásky – zastřelil další mladík. Říká se, že duchové a podivná zjevení se v lese vyskytují dodnes. Svědkové zde údajně zahlédli mladou blonďatou dívku v šedých šatech, která měla skvrny místo úst a očí a vypadala, jako z oblaku cigaretového kouře.

 

Text: asm

5 Posledních příspěvků v diskusi

Doposud nebyl připojen žádný komentář. Buďte první!

Vstoupit do diskuse >>

Související články a diskuse