vyhrajte-s-preventanem

jpg3encyklopedie-banner

banner-folgravid3

Tipy
Tajemství zelené kávy: Proč se po ní hubne?

7. května 2014

Tajemství zelené kávy: Proč se po ní hubne?

Kategorie: Dieta, Připojené tagy: Zelená káva cukr tuk hubnutí dieta

preventan-mimiforum-banner

O zelené kávě mnozí říkají, že je hubnoucím zázrakem? Je to ale skutečně tak a co dělat, když se pro zelenou kávu rozhodnete? 

Mluví se o ní jako o zázraku na hubnutí. Prodejci s tabletami s obsahem zelené kávy slibují velké váhové úbytky za krátký čas skoro bez práce, a tak není divu, že se jim ženy – zájemkyně o hubnutí – jen hrnou. Jenže internetové diskuze žen, které ji vyzkoušely, často tak nadšené nejsou. Jaké je tajemství zelené kávy a proč se po ní hubne?

 

Jak působí zelená káva

Pod označením zelená káva se skrývají kávová zrna, která neprošla pražením. Právě proto se v nich zachoval vyšší podíl kyseliny chlorogenové. Jde o látku, která působí pokles hladiny krevního cukru. A právě to tělo kompenzuje odbouráváním tuků. Zpomaluje uvolňování cukru v krevním oběhu. To vede k tomu, že se omezí ukládání cukru, a tím pádem i omezení ukládaní tuku v těle. Cukry jsou totiž zpracovávány v tuky. Kromě toho nutí tělo ke spalování glukózy, a tím zároveň ke spalování tuku. Výsledkem je omezení ukládání tuku a rychlejší spalování, a to zcela přírodním způsobem.

 

Pozor na to, co kupujete dieta-tajemstvi-zelene-kavy-ii-sxc-nahled

Pokud se rozhodnete zelenou kávu vyzkoušet, velmi pečlivě vybírejte. Neplatí, že nejvyšší cena znamená nejvyšší kvalitu, a ani naopak. Především dejte pozor na složení, protože označení výrobců mohou klamat. Je důležité znát množství obsaženého suchého práškového extraktu v jedné tobolce, nikoli tekutého, anebo dokonce množství kávových zrn. Tato hodnota se velmi liší, protože ve skutečnosti mají přípravky od různých výrobců množství suchého výtažku od 25 až do 400 mg.

 

Tipy MIMIFORA:

5 rad, co dělat, když jíte zelenou kávu

 

-          Hýbejte se. Zvyšte fyzickou aktivitu, tedy spotřebu energie. Díky chlorgenovým kyselinám vaše tělo získá z potravy méně glukózy a své zvýšené energetické nároky bude vykrývat odbouráváním tukových rezerv.

 

-          Dodržujte užívání 30 minut před jídlem. Správné načasování je velmi důležité, neboť podle vědeckých studií chlorogenové kyseliny ze zelené kávy působí v tenkém střevě, kde snižují vstřebávání glukózy. Z tohoto důvodu se musí dostat do tenkého střeva ještě před tím, než se tam dostane potrava.

 

-          Stravujte se racionálně a upřednostněte nízkoenergetickou stravu. To, že jíte přípravek se zelenou kávou, neznamená, že můžete víc jíst. Právě naopak.

 

-          Nečekejte zázraky hned. Koupě jednoho balení a jeho krátkodobé užívání může být zcela neúčinné. Je třeba vydržet alespoň tři měsíce, a pak zhodnotit výsledky.

 

-          Dodržujte pitný režim. Zelená káva totiž odvodňuje, a tak abyste neměla nedostatek tekutin, je víc než důležité dodržovat pitný režim.

 

Text: asm

Foto: Sxc.hu

 

5 Posledních příspěvků v diskusi

Doposud nebyl připojen žádný komentář. Buďte první!

Vstoupit do diskuse >>

Související články a diskuse