vyhrajte-s-preventanem

jpg3encyklopedie-banner

banner-folgravid3

Tipy
Tajemství vrásek: Nejčastější otázky a odpovědi

7. dubna 2016

Tajemství vrásek: Nejčastější otázky a odpovědi

Kategorie: Zdraví a krása, Připojené tagy: kyselina hyaluronová laser botox vrásky zdraví krása

preventan-mimiforum-banner

Vrásky patří k hlavním známkám stárnutí, a především u žen jsou velmi nepopulární. Zjistili jsme o nich vše, co by vás mohlo zajímat, a přinášíme odpovědi na nejčastější otázky čtenářek. 

NeoAmin

NeoAmin je přípravek určený ženám, které chtějí pečovat o svou pleť s cílem udržet si ji krásnou, mladistvou a svěží. Svým složením, obsahem účinné látky N-acetylglukosamin, podporuje přirozenou tvorbu kyseliny hyaluronové. Ta je jednou z klíčových složek lidské kůže, kde plní řadu důležitých funkcí: má mimořádnou schopnost vázat na sebe vodu a zajistit tak pokožce vlhkost, podporuje přirozenou tvorbu nových kolagenových a elastických vláken, tím posiluje pevnost a pružnost pokožky. Je významným antioxidantem, čímž redukuje nežádoucí účinky volných radikálů, které nesou zodpovědnost za stárnutí kůže. S věkem klesá schopnost lidského těla přirozeně vytvářet N-acetylglukosamin jako základní jednotky kyseliny hyaluronové, a tím se snižuje i kvalita pleti. Dochází k její dehydrataci (úbytku vody), ztrátě elasticity a vzniku prvních vrásek. Neoamin podporuje přirozenou tvorbu kyseliny hyaluronové, dodá pleti hydrataci a svěží vzhled a zpomalí její stárnutí. Nyní za akční cenu a s dárkem navíc!

neoamin-sleva

Doplněk stravy

Více ZDE

Diskutujte: Jak bojujete proti vráskám?


Jak vznikají vrásky? zdravi-a-krasa-tajemstvi-vrasek-ii-sh

Vrásky vznikají ve škáře, hlubší vrstvě pokožky, která je tvořena ze sítě kolagenu a elastinu. Vlivem stárnutí zde dochází ke změnám ve stavbě pojivových vláken, navíc se pokožka ztenčuje. Ztrácí pevnost, pružnost, i hydrataci. To se navenek projevuje právě vznikem vrásek.

Máme vrásky geneticky dané, anebo na ně mají vliv i jiné faktory?

Genetika hraje v tomto případě velkou roli. Pokud měla vaše maminka a babička vrásčitou pleť, s největší pravděpodobností se jí také nevyhnete. Existuje ale řada dalších faktorů, které ke vzniku vrásek přispívají. Je to sluneční záření, kouření a smog, ale i nezdravý životní styl, držení drastických diet, náhlý úbytek na váze. Nepříznivou roli hraje také stres, anebo výrazné používání mimiky v obličeji. V těchto případech vznikají vrásky dříve.

Proč ženy mívají vrásky dřív, než muži?

Je to velmi individuální a záleží na konkrétních jedincích. Obecně lze ale říct, že do jisté míry za vším stojí hormony. Ženský estrogen kůži zjemní, naopak mužský testosteron ji zesiluje. Díky tomu bývá pleť odolnější, a to i proti vzniku vrásek. Navíc se společnost na vrásky u obou pohlaví dívá jinak. U žen jsou považovány za známku stárnutí, kdežto u mužů za projev zkušenosti a moudrosti.

Co je to facelifting?

Jde o plastickou operaci obličeje, jejímž cílem je pleť omladit a vyhladit vrásky. Odstraňuje se přebytečná kůže, podkožní tuk a posiluje vazivový aparát. Je vhodný u žen, které mají více povolenou kůži v oblasti obličeje a krku. Také na něm je možné kůži vypnout – v tom případě se zákrok označuje jako neck-lift. Provádí se v celkové anestezii a nejčastěji u žen mezi 40. a 60. rokem. Pokud se operace bojíte, existuje ještě jiná metoda, které se říká facelift bez skalpelu. Při ní se kůže zpevňuje a vyhlazuje pomocí speciálních nití.

Jaká je výhoda injekcí s botoxem?

Známé botoxové injekce mají tu výhodu, že na ně nepotřebujete narkózu. Používají se nejvíce u vrásek na čele, ale lze je využít i u kořene nosu, u očních koutků a na krku. Bohužel efekt je jen dočasný a trvá zhruba tři měsíce, pak je třeba injekce opakovat. Protože dojde ke ztuhnutí celé oblasti, může působit nepřirozeně, když v dané části dojde ke ztrátě mimiky. Je dobré také vědět, že botulotoxin je vlastně jed, a nazývá se také klobásový. Jde o látku produkovanou bakterií Clostridium botulinum.

Jde vrásky vyhladit pomocí nějakých výplňových materiálů?

Ano, mezi ty nejpoužívanější patří kyselina hyaluronová. Stejně jako botox se aplikuje injekcí a pracuje tak, že vyplní prostor mezi kolagenními vlákny, tkáň v místě se zvětší a nadzvedne, a díky tomu se vrásky vyhladí. Výhodou je, že jde o látku tělu vlastní, a tak se velmi dobře vstřebává. Zákrok se provádí v místním znecitlivění a je vhodný i pro hlubší vrásky. Mezi další používané výplňové materiály patří injekce s kolagenem.

Co znamená, když mi lékař doporučil endoskopický browlifting?

Vrásky v oblasti celého obličeje dokáže vyhladit také další operace – endoskopický browlifting. Jde o zákrok v celkové anestezii, při kterém se endoskop zavede pod kůži a pod dohledem kamery dochází k vyhlazení vrásek, narušení mimických svalů, které je mají na svědomí a k natažení kůže. Výhodou je, že jizvičky zůstanou skryté pod vlasy, a tak jsou v podstatě neviditelné, stejně jako dlouhodobý efekt celého zákroku.

Slyšela jsem, že vrásky lze vyhladit i laserem. Je to pravda?

Ano, je. Tato metoda se označuje jako laserový resurfacing a lze jí odstranit vrásky na celém obličeji. Působením laseru jsou zničeny svrchní vrstvy pokožky a nahrazeny novými. Je třeba ale počítat s delší rekonvalescencí. Až půl roku poté může být obličej lehce zarudlý a rok je potřeba jej chránit před intenzivním sluncem. Zakázány jsou i návštěvy solária.

 

Text: ino

Foto: Shutterstock.com

 

Navštivte nás na Facebooku a podělte se s námi o zajímavosti z Vašeho života!

5 Posledních příspěvků v diskusi
10:24 08.04.2016 - Zita -

vrásky

Neblázněte…Vrásky jsou sexy, je vidět, že jste něco prožily, dámy.Násilné zbavování se jich, je víc jak směšné a trapné…

Vstoupit do diskuse >>

Související články a diskuse