banner-maxicor-miniforum-809x292

jpg3encyklopedie-banner

banner-folgravid3

Tipy
Newsletter

Chcete být informováni o novinkách z mimiforum.cz?
Zadejete zde svoji emailovou adresu.

Tajemství vrásek: Nejčastější otázky a odpovědi

7. dubna 2016

Tajemství vrásek: Nejčastější otázky a odpovědi

Kategorie: Zdraví a krása, Připojené tagy: kyselina hyaluronová laser botox vrásky zdraví krása

preventan-mimiforum-banner

Vrásky patří k hlavním známkám stárnutí, a především u žen jsou velmi nepopulární. Zjistili jsme o nich vše, co by vás mohlo zajímat, a přinášíme odpovědi na nejčastější otázky čtenářek. 

NeoAmin

NeoAmin je přípravek určený ženám, které chtějí pečovat o svou pleť s cílem udržet si ji krásnou, mladistvou a svěží. Svým složením, obsahem účinné látky N-acetylglukosamin, podporuje přirozenou tvorbu kyseliny hyaluronové. Ta je jednou z klíčových složek lidské kůže, kde plní řadu důležitých funkcí: má mimořádnou schopnost vázat na sebe vodu a zajistit tak pokožce vlhkost, podporuje přirozenou tvorbu nových kolagenových a elastických vláken, tím posiluje pevnost a pružnost pokožky. Je významným antioxidantem, čímž redukuje nežádoucí účinky volných radikálů, které nesou zodpovědnost za stárnutí kůže. S věkem klesá schopnost lidského těla přirozeně vytvářet N-acetylglukosamin jako základní jednotky kyseliny hyaluronové, a tím se snižuje i kvalita pleti. Dochází k její dehydrataci (úbytku vody), ztrátě elasticity a vzniku prvních vrásek. Neoamin podporuje přirozenou tvorbu kyseliny hyaluronové, dodá pleti hydrataci a svěží vzhled a zpomalí její stárnutí. Nyní za akční cenu a s dárkem navíc!

neoamin-sleva

Doplněk stravy

Více ZDE

Diskutujte: Jak bojujete proti vráskám?


Jak vznikají vrásky? zdravi-a-krasa-tajemstvi-vrasek-ii-sh

Vrásky vznikají ve škáře, hlubší vrstvě pokožky, která je tvořena ze sítě kolagenu a elastinu. Vlivem stárnutí zde dochází ke změnám ve stavbě pojivových vláken, navíc se pokožka ztenčuje. Ztrácí pevnost, pružnost, i hydrataci. To se navenek projevuje právě vznikem vrásek.

Máme vrásky geneticky dané, anebo na ně mají vliv i jiné faktory?

Genetika hraje v tomto případě velkou roli. Pokud měla vaše maminka a babička vrásčitou pleť, s největší pravděpodobností se jí také nevyhnete. Existuje ale řada dalších faktorů, které ke vzniku vrásek přispívají. Je to sluneční záření, kouření a smog, ale i nezdravý životní styl, držení drastických diet, náhlý úbytek na váze. Nepříznivou roli hraje také stres, anebo výrazné používání mimiky v obličeji. V těchto případech vznikají vrásky dříve.

Proč ženy mívají vrásky dřív, než muži?

Je to velmi individuální a záleží na konkrétních jedincích. Obecně lze ale říct, že do jisté míry za vším stojí hormony. Ženský estrogen kůži zjemní, naopak mužský testosteron ji zesiluje. Díky tomu bývá pleť odolnější, a to i proti vzniku vrásek. Navíc se společnost na vrásky u obou pohlaví dívá jinak. U žen jsou považovány za známku stárnutí, kdežto u mužů za projev zkušenosti a moudrosti.

Co je to facelifting?

Jde o plastickou operaci obličeje, jejímž cílem je pleť omladit a vyhladit vrásky. Odstraňuje se přebytečná kůže, podkožní tuk a posiluje vazivový aparát. Je vhodný u žen, které mají více povolenou kůži v oblasti obličeje a krku. Také na něm je možné kůži vypnout – v tom případě se zákrok označuje jako neck-lift. Provádí se v celkové anestezii a nejčastěji u žen mezi 40. a 60. rokem. Pokud se operace bojíte, existuje ještě jiná metoda, které se říká facelift bez skalpelu. Při ní se kůže zpevňuje a vyhlazuje pomocí speciálních nití.

Jaká je výhoda injekcí s botoxem?

Známé botoxové injekce mají tu výhodu, že na ně nepotřebujete narkózu. Používají se nejvíce u vrásek na čele, ale lze je využít i u kořene nosu, u očních koutků a na krku. Bohužel efekt je jen dočasný a trvá zhruba tři měsíce, pak je třeba injekce opakovat. Protože dojde ke ztuhnutí celé oblasti, může působit nepřirozeně, když v dané části dojde ke ztrátě mimiky. Je dobré také vědět, že botulotoxin je vlastně jed, a nazývá se také klobásový. Jde o látku produkovanou bakterií Clostridium botulinum.

Jde vrásky vyhladit pomocí nějakých výplňových materiálů?

Ano, mezi ty nejpoužívanější patří kyselina hyaluronová. Stejně jako botox se aplikuje injekcí a pracuje tak, že vyplní prostor mezi kolagenními vlákny, tkáň v místě se zvětší a nadzvedne, a díky tomu se vrásky vyhladí. Výhodou je, že jde o látku tělu vlastní, a tak se velmi dobře vstřebává. Zákrok se provádí v místním znecitlivění a je vhodný i pro hlubší vrásky. Mezi další používané výplňové materiály patří injekce s kolagenem.

Co znamená, když mi lékař doporučil endoskopický browlifting?

Vrásky v oblasti celého obličeje dokáže vyhladit také další operace – endoskopický browlifting. Jde o zákrok v celkové anestezii, při kterém se endoskop zavede pod kůži a pod dohledem kamery dochází k vyhlazení vrásek, narušení mimických svalů, které je mají na svědomí a k natažení kůže. Výhodou je, že jizvičky zůstanou skryté pod vlasy, a tak jsou v podstatě neviditelné, stejně jako dlouhodobý efekt celého zákroku.

Slyšela jsem, že vrásky lze vyhladit i laserem. Je to pravda?

Ano, je. Tato metoda se označuje jako laserový resurfacing a lze jí odstranit vrásky na celém obličeji. Působením laseru jsou zničeny svrchní vrstvy pokožky a nahrazeny novými. Je třeba ale počítat s delší rekonvalescencí. Až půl roku poté může být obličej lehce zarudlý a rok je potřeba jej chránit před intenzivním sluncem. Zakázány jsou i návštěvy solária.

 

Text: ino

Foto: Shutterstock.com

 

Navštivte nás na Facebooku a podělte se s námi o zajímavosti z Vašeho života!

5 Posledních příspěvků v diskusi
10:24 08.04.2016 - Zita -

vrásky

Neblázněte…Vrásky jsou sexy, je vidět, že jste něco prožily, dámy.Násilné zbavování se jich, je víc jak směšné a trapné…

Vstoupit do diskuse >>

Související články a diskuse
Váš email:
Heslo:
Horoskop
Vítáme nová miminka
Dítě Uživatelka Termín
Lukáš
Magda4417.05.2018
Xaverius
Soběslav
stefanZítra
Dítě Uživatelka Termín
Karel
Karla
Karla18.04.2018
Gabriella
kdfin08.02.2018
Saskie
Stela
stefan24.01.2018
Dítě Uživatelka Datum
Martin
jarinka26.06.
Přemysl
jesenka3323.08.
Ondřej
Uzlíček10.08.
Přidat svůj termín »
Vaše příspěvky
Vaše poslední fotopříspěvky
NÁŠ POKLAD
NÁŠ POKLAD
Od uživatele: Aleki
profilová fotka
profilová fotka
Od uživatele: Natálka Kresbová
Miláček Péťa
Miláček Péťa
Od uživatele: Petulinka
Anketa