vyhrajte-s-preventanem

jpg3encyklopedie-banner

banner-folgravid3

Tipy
Tajemství erekce: Toto jste o ní nevěděla!

11. listopadu 2016

Tajemství erekce: Toto jste o ní nevěděla!

Kategorie: Sex a vztahy, Připojené tagy: erekce penis prostata plodnost sex partner

preventan-mimiforum-banner

Cyklistika, plasty či špatný spánek – to všechno patří k zabijákům erekce. Naopak takové kousnutí pavoukem může navodit až čtyřhodinové vzrušení! Přinášíme pár zajímavostí, které jste o erekci možná nevěděla.

Diskutujte: Setkala jste se u partnera s častějšími poruchami erekce?


Erekce, neboli ztopoření mužského údu. Při vzrušení dochází k jeho naplenění krví a díky topořivým tělískům se penis vzpřimuje, nabírá na objemu a protahuje se do délky. Základ, který ví o erekci asi každý. Existuje však řada zajímavostí, o kterých jste možná neměla ani tušení. Třeba o tom, co všechno může způsobit problémy a stát se zabijákem erekce – a samozřejmě sexu.

 

Cyklistika je zabijákem erekce

Poruchy erekce či onemocnění prostaty – to jsou hlavní potíže, které mohou potkat vášnivé cyklisty. Britští vědci například dokázali, že muži, kteří jezdí na příliš úzkých sedlech, mívají poškozené cévy, které vedou k penisu, a tím pádem trpí poruchami erekce. Častá jízda na kole není pro muže ideální ani tehdy, pokud plánuje počít dítě. Vášniví cyklisté totiž mají prokazatelně méně spermií, a to může vést k problémům s otěhotněním.

 

MIMIFORUM zjistilo:

  • Průměrný muž zažívá 6 až 8 erekcí denně.

  • Muži nejsou nejvýkonnější mezi 18. a 25. rokem, po třicítce chuť na sex pomalu klesá.

  • 50 % mužů trpí poruchami erekce.

 

Plasty můžou za poruchy erekce

Podle vědců stojí za poruchami erekce plasty, či lépe řečeno bisfenol A (BPA), který se vyskytuje v plastových výrobcích, s nimiž denně přicházíme do styku. Dokázaly to i výzkumy v čínské továrně, které u mužů pracujících s plasty potvrdily až 4× vyšší poruchy erekce a 7× vyšší riziko problémů s ejakulací. Bisfenol A se používá například při výrobě CD a DVD, PET lahví, plastových příborů a dóz na potraviny a uvolňuje se z nich po zahřátí.

 

sex-a-vztahy-tajemstvi-erekce-ii-sh-nahled

 

Špatný spánek nahrává problémům s erekcí

Američtí vědci prokázali, že muži spánek opravdu potřebují. Pokud ho mají málo, anebo nespí kvalitně, mohou mít problém s erekcí. Muži, kteří potížemi trpí, mívají často spánkovou apnoi, poruchu spánku, která se projevuje několikasekundovou zástavou dechu a připravuje tělo ve spánku o kyslík. V tomto případě je nezbytné navštívit lékaře.

 

Zajímavost MIMIFORA:

Kousnutí pavoukem přivodí erekci!

Američtí vědci zajásali, když našli další způsob, jak si dopřát dlouhý sex a až čtyřhodinovou erekci. Zapomeňte na viagru a užívání pilulek. Stačí, když se necháte kousnout pavoukem. A to není žádný vtip. Vědci totiž zjistili, že jed brazilského putovního pavouka druhu Phoneutria nigriventer je lékem na poruchy erekce. Jde vlastně o přechodný příznak otravy, která může mít i řadu dalších projevů. Zda si však na tento experiment nějaký muž před sexem troufne, už nikdo neuvádí.

 

Text: asm

Foto: Shutterstock.com

 

5 Posledních příspěvků v diskusi

Doposud nebyl připojen žádný komentář. Buďte první!

Vstoupit do diskuse >>

Související články a diskuse