vyhrajte-s-preventanem

jpg3encyklopedie-banner

banner-folgravid3

Tipy
Tajemství afrodiziak: Jak ho dostat do nálady

28. února 2017

Tajemství afrodiziak: Jak ho dostat do nálady

Kategorie: Sex a vztahy, Připojené tagy: povzbuzení afrodiziakum milování vzrušení sex

preventan-mimiforum-banner

Máte-li pocit, že partner potřebuje trochu povzbudit, přidejte mu do jídla nějaké afrodiziakum. Již po mnoho století jde o osvědčený způsob, jak zvýšit milostnou touhu. 

Zvyšují chuť na sex a vzrušení. A tak není divu, že jsou stále velmi vyhledávaná, i když jejich účinky jsou mnohdy sporné. Afrodiziaka však ženy volí stále a hledají recepty, jak partnerům uvařit co nejvíce povzbuzující jídlo. Vznikají tak nejrůznější povzbudivé pochutiny z celeru, chřestu, česneku, medu či čokolády. V nabídce sexshopů pak najdete řadu dalších »zaručených« povzbuzovatel. Mezi ty nejznámější patří španělské mušky, stejně jako nejrůznější gely, krémy či vonné svíčky a oleje. Co však bude fungovat právě na vás, musíte vyzkoušet sami.

Od krokodýlího penisu až po brouka

Afrodiziaka nejsou žádnou novinkou 21. století. Znali je už staří Řekové – však také jejich název pochází od bohyně lásky Afrodity, která zázračný nápoj na povzbuzení údajně uměla připravit. Během následujících staletí se objevovaly zaručené způsoby, jak vzbudit milostnou touhu. A některé byly vskutku kuriózní. Za nejstarší dochované afrodiziakum se považuje krokodýlí penis, ve starém Egyptě používali ještěrčí ocásky či ostny mořských ježků. Ve středověku byl oblíbený nápoj z mandragory, a objevily se mnohdy jedovaté ingredience na přípravu povzbuzujících drinků. Například z bolševníku či puchýřníku lékařského, který je dokonce prudce jedovatý. 

Přírodní afrodiziaka známe dodnes

Dnes se velké popularitě stále těší přírodní afrodiziaka. Mezi ty nejznámější patří celer, česnek, čokoláda, med, zázvor, ústřice a mořské plody. Po ústřicích údajně sahal i sám Casanova a Madame Pompadour vařila Ludvíkovi XV. čokoládu. Tu už jako afrodiziakum používali i staří Mayové. A Markýž de Sade údajně miloval španělské mušky. Tohoto názvu se dočkal brouk puchýřník lékařský, jehož sušené a drcené tělo se na povzbuzení používalo. I dnes koupíte toto známé afrodiziakum v obchodech s erotickým zbožím. 

Tipy MIMIFORA:

Afrodiziaka na vánoční tabuli 

Blíží se Vánoce, a tak jsme vybrali pár typických jídel pro sváteční tabuli. Jsou nejen chutná, ale údajně umějí povzbudit k milostným radovánkám.

  • Ryba. Afrodiziakální účinky jsou připisovány také rybímu masu. Nejlépe jsou na tom, co se povzbuzení týká, sice úhoř se žralokem, ale ani kaprem nic nezkazíte.

  • Řízek. Povzbudit k lepším výkonům dokáže i řízek. Ale musí být vepřový. Tmavé maso totiž obsahuje více zinku, o kterém je známo, že zvyšuje sexuální apetit. A pokud jej před obalením pořádně načesnekujete, máte další afrodiziakum v jídle navíc.

  • Med. Ideální snídaně, anebo svačina pro partnera? No přece vánočka s medem a medem slazený čaj! Právě toto přírodní sladidlo totiž patří mezi další známá afrodiziaka.

  • Čokoláda. Místo cukroví dejte partnerovi raději kvalitní čokoládu. Ta totiž patří mezi nejznámější afrodiziaka. Obsahuje fenyletylamin, který je přírodním amfetaminem. Ten podporuje prožívání pocitu lásky a intimity. Vybírejte ale zásadně kvalitní čokoládu s vysokým podílem kakaa, a abyste měla naději, že se účinek u partnera skutečně dostaví, uvařte mu i silnou horkou čokoládu a do ní přidejte čokoládový likér.

  • Pečené jablko se skořicí. Odborníci prokázali, že na většinu mužů působí mnohem vzrušivěji vůně jídla, než jakýkoli ženin parfém. A výborné účinky, co se milostné touhy týká, má prý vůně skořice. Pořiďte si pícku na jablko, přidejte hojně skořice a nechejte vůní provonět byt. Nejen, že budete mít skvělý dezert, ale účinky na sebe jistě nenechají dlouho čekat.

 

Text: mob

Foto: Shutterstock.com

5 Posledních příspěvků v diskusi

Doposud nebyl připojen žádný komentář. Buďte první!

Vstoupit do diskuse >>

Související články a diskuse