banner-maxicor-miniforum-809x292

jpg3encyklopedie-banner

banner-folgravid3

Tipy
Newsletter

Chcete být informováni o novinkách z mimiforum.cz?
Zadejete zde svoji emailovou adresu.

Syrová strava: I takto se hubne a léčí!

24. dubna 2017

Syrová strava: I takto se hubne a léčí!

Kategorie: Dieta, Připojené tagy: enzym vitarián Syrová strava nemoc dieta

preventan-mimiforum-banner

Říká se o ní, že je nejrychleji šířící se dietou na planetě a má řadu příznivců po celém světě. Přísný přechod na syrovou stravu ale nemusí být tak snadný a už vůbec ne bezpečný. 

Budete mladší, štíhlejší, krásnější a plná energie. Zkrátka dokonalá. Chcete to? Pak stačí málo – začněte jíst syrovou stravu. To alespoň tvrdí její propagátoři. Lidé, kteří si jí vyzkoušeli, ale často mluví jinak. Místo zpomaleného stárnutí se objevily samé problémy – velká únava, zubní kazy, nedostatek vitaminů v těle, především vitaminu B12 a u žen dokonce i ztráta menstruace.


Strava přirozená pro tělo

Zastánci syrové, či také živé, stravy tvrdí, že je jediná zdravá a pro tělo přirozená. Uvařené jídlo je pro ně mrtvé, a dokonce toxické, a tak jedí zásadně věci bez tepelné úpravy. Pokrmy musejí být co nejblíže přírodě, neupravené tepelně ani chemicky. Jedině syrové jídlo si podle nich zachovává energii, chuť, vitaminy, minerály a enzymy. Ty jsou velmi důležité, protože našemu tělu umožňují vstřebávání živin. Navíc se v těle přeměňují na energii, a tak se tělo dokáže lépe bránit nemocem, ale i spalovat tuk. Enzymy se však znehodnocují při teplotě kolem 420C, a právě proto je tepelná úprava údajně špatná.


Vitariáni – zastánci syrové stravy

Syrové stravě propadla ve světě řada lidí. Někteří si ji chválí, u jiných se objevily vážné zdravotní problémy. Ti, kteří ji bezmezně propagují a oddali se jí, se označují jako vitariáni. Jejich jídelníček tvoří pouze syrová strava rostlinného původu, a mezi ni patří hlavně ovoce, zelenina, ořechy, obiloviny či luštěniny.


Důvody, proč si syrovou stravu odpustit dieta-syrova-strava-ii-sh-nahled

I když existuje řada těch, kdo na syrovou stravu nedají dopustit, existuje spousta argumentů, proč se do ní nepouštět. Jedním z nich je fakt, že jsme od malička zvyklí na tepelně upravenou stravu, a tak náš trávicí systém není přizpůsobený na takový nápor syrových potravin. To může způsobit nemalé zdravotní problémy. Navíc při přechodu na syrovou stravu dochází k detoxikaci organismu, a pokud je prudká a škodliviny se vyplaví náhle, může to způsobit otravu krve a lymfy. Mohou se objevit zažívací problémy, velká únava, zubní kazy i osteoporóza, u žen je možná ztráta menstruace. Proto se předtím, než se pro syrovou stravu rozhodnete, dobře informujte na všechna pro i proti.


MIMIFORUM zjistilo:
Syrovou stravou se léčí

Syrová strava má údajně i řadu léčivých účinků. Jsou doloženy případy, kdy se lidé při jejím velmi přísném dodržování vyléčili z rakoviny. Přechod na tento druh jídla však musel být na dlouhou dobu, protože nádor se po návratu k běžné stravě rád vracel.

Text: asm
Foto: Shuttestock.com

5 Posledních příspěvků v diskusi

Doposud nebyl připojen žádný komentář. Buďte první!

Vstoupit do diskuse >>

Související články a diskuse
Váš email:
Heslo:
Horoskop
Vítáme nová miminka
Dítě Uživatelka Termín
Lukáš
Magda4417.05.2018
Xaverius
Soběslav
stefanZítra
Dítě Uživatelka Termín
Karel
Karla
Karla18.04.2018
Gabriella
kdfin08.02.2018
Saskie
Stela
stefan24.01.2018
Dítě Uživatelka Datum
Martin
jarinka26.06.
Přemysl
jesenka3323.08.
Ondřej
Uzlíček10.08.
Přidat svůj termín »
Vaše příspěvky
Vaše poslední fotopříspěvky
NÁŠ POKLAD
NÁŠ POKLAD
Od uživatele: Aleki
profilová fotka
profilová fotka
Od uživatele: Natálka Kresbová
Miláček Péťa
Miláček Péťa
Od uživatele: Petulinka
Anketa