vyhrajte-s-preventanem

jpg3encyklopedie-banner

banner-folgravid3

Tipy
Syrová strava: I takto se hubne a léčí!

24. dubna 2017

Syrová strava: I takto se hubne a léčí!

Kategorie: Dieta, Připojené tagy: enzym vitarián Syrová strava nemoc dieta

preventan-mimiforum-banner

Říká se o ní, že je nejrychleji šířící se dietou na planetě a má řadu příznivců po celém světě. Přísný přechod na syrovou stravu ale nemusí být tak snadný a už vůbec ne bezpečný. 

Budete mladší, štíhlejší, krásnější a plná energie. Zkrátka dokonalá. Chcete to? Pak stačí málo – začněte jíst syrovou stravu. To alespoň tvrdí její propagátoři. Lidé, kteří si jí vyzkoušeli, ale často mluví jinak. Místo zpomaleného stárnutí se objevily samé problémy – velká únava, zubní kazy, nedostatek vitaminů v těle, především vitaminu B12 a u žen dokonce i ztráta menstruace.


Strava přirozená pro tělo

Zastánci syrové, či také živé, stravy tvrdí, že je jediná zdravá a pro tělo přirozená. Uvařené jídlo je pro ně mrtvé, a dokonce toxické, a tak jedí zásadně věci bez tepelné úpravy. Pokrmy musejí být co nejblíže přírodě, neupravené tepelně ani chemicky. Jedině syrové jídlo si podle nich zachovává energii, chuť, vitaminy, minerály a enzymy. Ty jsou velmi důležité, protože našemu tělu umožňují vstřebávání živin. Navíc se v těle přeměňují na energii, a tak se tělo dokáže lépe bránit nemocem, ale i spalovat tuk. Enzymy se však znehodnocují při teplotě kolem 420C, a právě proto je tepelná úprava údajně špatná.


Vitariáni – zastánci syrové stravy

Syrové stravě propadla ve světě řada lidí. Někteří si ji chválí, u jiných se objevily vážné zdravotní problémy. Ti, kteří ji bezmezně propagují a oddali se jí, se označují jako vitariáni. Jejich jídelníček tvoří pouze syrová strava rostlinného původu, a mezi ni patří hlavně ovoce, zelenina, ořechy, obiloviny či luštěniny.


Důvody, proč si syrovou stravu odpustit dieta-syrova-strava-ii-sh-nahled

I když existuje řada těch, kdo na syrovou stravu nedají dopustit, existuje spousta argumentů, proč se do ní nepouštět. Jedním z nich je fakt, že jsme od malička zvyklí na tepelně upravenou stravu, a tak náš trávicí systém není přizpůsobený na takový nápor syrových potravin. To může způsobit nemalé zdravotní problémy. Navíc při přechodu na syrovou stravu dochází k detoxikaci organismu, a pokud je prudká a škodliviny se vyplaví náhle, může to způsobit otravu krve a lymfy. Mohou se objevit zažívací problémy, velká únava, zubní kazy i osteoporóza, u žen je možná ztráta menstruace. Proto se předtím, než se pro syrovou stravu rozhodnete, dobře informujte na všechna pro i proti.


MIMIFORUM zjistilo:
Syrovou stravou se léčí

Syrová strava má údajně i řadu léčivých účinků. Jsou doloženy případy, kdy se lidé při jejím velmi přísném dodržování vyléčili z rakoviny. Přechod na tento druh jídla však musel být na dlouhou dobu, protože nádor se po návratu k běžné stravě rád vracel.

Text: asm
Foto: Shuttestock.com

5 Posledních příspěvků v diskusi

Doposud nebyl připojen žádný komentář. Buďte první!

Vstoupit do diskuse >>

Související články a diskuse