7. října 2019
Láska, nebo rodina? Vyplatí se vztah jen kvůli dětem?
Na otázku, zda se vyplatí držet vztah jen kvůli dětem, neexistuje jednoznačná odpověď. Záleží totiž
4. září 2019
Problém: Matka chce řídit náš vztah!
Případů, kdy chce matka řídit život svému dospělému dítěti, je víc, než si myslíte. I když jste dos

11. srpna 2015
Syndrom zavrženého rodiče. Víte, o co jde?
Kategorie: Děti a rodina, Připojené tagy: rodič soud Rozvod péče syndrom
Setkala jste se již se Syndromem zavrženého rodiče? Podle statistik případů přibývá. Téměř výhradně se vyskytuje u dětí, které prošly náročným rozvodem rodičů.
Q Max Active
Doplněk stravy.
Koenzym Q10 v přípravku:
· Je aktivní forma koenzymu Q10 s 8× vyšší dostupností.
· Je redukovaná forma koenzymu Q10.
· Je okamžitě využitelný pro organismus.
· Bez nežádoucích příměsí a balastních látek.
· Redukovaný koenzym Q10 by se mohl doporučit k užívání společně se statiny ke snížení výskytu jejich možných nežádoucích účinků.
Dítě, které soustavně a nepřiměřeně odmítá jednoho z rodičů. Nechce s ním mluvit, sejít se, vidět se, a přitom k tomu nemá žádný opravdu pádný argument. Dítě, které si prošlo dlouhým vleklým rozvodem a je svěřeno do péče jednoho z rodičů. O druhém, se kterým nežije, pak mluví nepěkně, uráží ho, má k němu negativní postoj. Právě tak se může projevovat dítě trpící tzv. Syndromem zavrženého rodiče.
MIMIFORUM zjistilo:
Znáte Syndrom zavrženého rodiče?
- Termín Syndrom zavrženého rodiče poprvé použil americkým psychiatr Richard A. Gardner v 80. letech 20. století.
- Pojmenoval jej jako poruchu, jejímž hlavním projevem je, že dítě soustavně a bez pádného důvodu uráží a zlehčuje jednoho rodiče.
- Téměř výhradně se jedná o dítě, které si prošlo rozvodem rodičů a je svěřeno do péče jednoho z nich.
- Příčin vzniku je více, většinou za ním stojí rodič, s nímž dítě žije, který jej úmyslně či neúmyslně nabádá proti druhému rodiči, pomlouvá ho, kritizuje.
- Nejde o diagnózu, není uznán lékaři ani právníky, i když s ním mnohdy argumentují rodiče (většinou otcové), kteří byli při soudech o svěření dítěte do péče odděleni od svých dětí.
Nejde o nemoc ani o diagnózu
Poznat, zda dítě skutečně Syndromem závažného dítěte trpí, není jednoduché. I přesto, že nejde o diagnózu ani o nemoc existují případy, kdy se dítě, které s jedním z rodičů odmítá kontakt, ocitlo z rozhodnutí soudu v psychiatrické léčebně. Tam se mělo „vyléčit“ a „naučit milovat rodiče“. Odborníci se ale na tento postup příliš radostně nedívají – zdravé dítě by na psychiatrii ocitnout nemělo, stejně to většinou ničemu nepomůže. Lepší je se snažit domluvit a na vzájemném vstřícnějším kontaktu začít pracovat – třeba ve spolupráci s odborníkem.
Anketa MIMIFORA:
Naváděla jste po rozvodu dítě proti jeho otci?
Alena (32):
„Ne, ale myslím si, že děti nejsou hloupé a spoustu věcí vycítí. Jsem rozvedená, manžel mě psychicky týral, bil, dcera vše viděla. Nemusím jí nic říkat, k otci, který ubližoval mamince, prostě nechce. A není to proto, že bych ji naváděla! Prožila si zkrátka svoje….“
Michaela (38):
„Nenaváděla, ale dítě samozřejmě slyší a vidí, co se děje. Otec, který se o syna celý život nestaral, ho při rozvodu najednou chtěl do péče. Pro syna to byl prakticky cizí člověk. Nikdy se o něj nezajímal. Těžce to nesl a k otci nechtěl. Nechápu, jak se tomu v takových situacích může někdo divit, anebo ještě tvrdit, že matka dítě manipuluje!“
Text: ino
Foto: Shutterstock.com
Doposud nebyl připojen žádný komentář. Buďte první!