vyhrajte-s-preventanem

jpg3encyklopedie-banner

banner-folgravid3

Tipy
Syndrom zavrženého rodiče. Víte, o co jde?

11. srpna 2015

Syndrom zavrženého rodiče. Víte, o co jde?

Kategorie: Děti a rodina, Připojené tagy: rodič soud Rozvod péče syndrom

preventan-mimiforum-banner

Setkala jste se již se Syndromem zavrženého rodiče? Podle statistik případů přibývá. Téměř výhradně se vyskytuje u dětí, které prošly náročným rozvodem rodičů.

Q Max Active

Doplněk stravy.
Koenzym Q10 v přípravku:
·    Je aktivní forma koenzymu Q10 s 8× vyšší dostupností.
·    Je redukovaná forma koenzymu Q10.
·    Je okamžitě využitelný pro organismus.
·    Bez nežádoucích příměsí a balastních látek.
·    Redukovaný koenzym Q10 by se mohl doporučit k užívání společně se statiny ke snížení výskytu jejich možných nežádoucích účinků.

qmax-active

Doplněk stravy

Více ZDE!

Dítě, které soustavně a nepřiměřeně odmítá jednoho z rodičů. Nechce s ním mluvit, sejít se, vidět se, a přitom k tomu nemá žádný opravdu pádný argument. Dítě, které si prošlo dlouhým vleklým rozvodem a je svěřeno do péče jednoho z rodičů. O druhém, se kterým nežije, pak mluví nepěkně, uráží ho, má k němu negativní postoj. Právě tak se může projevovat dítě trpící tzv. Syndromem zavrženého rodiče.

 

MIMIFORUM zjistilo:

Znáte Syndrom zavrženého rodiče?

 

-          Termín Syndrom zavrženého rodiče poprvé použil americkým psychiatr Richard A. Gardner v 80. letech 20. století.

-          Pojmenoval jej jako poruchu, jejímž hlavním projevem je, že dítě soustavně a bez pádného důvodu uráží a zlehčuje jednoho rodiče.

-          Téměř výhradně se jedná o dítě, které si prošlo rozvodem rodičů a je svěřeno do péče jednoho z nich.

-          Příčin vzniku je více, většinou za ním stojí rodič, s nímž dítě žije, který jej úmyslně či neúmyslně nabádá proti druhému rodiči, pomlouvá ho, kritizuje.

-          Nejde o diagnózu, není uznán lékaři ani právníky, i když s ním mnohdy argumentují rodiče (většinou otcové), kteří byli při soudech o svěření dítěte do péče odděleni od svých dětí.

 

deti-a-rodina-syndrom-zavrzeneho-rodice-ii-sh-nahled

Nejde o nemoc ani o diagnózu

Poznat, zda dítě skutečně Syndromem závažného dítěte trpí, není jednoduché. I přesto, že nejde o diagnózu ani o nemoc existují případy, kdy se dítě, které s jedním z rodičů odmítá kontakt, ocitlo z rozhodnutí soudu v psychiatrické léčebně. Tam se mělo „vyléčit“ a „naučit milovat rodiče“.  Odborníci se ale na tento postup příliš radostně nedívají – zdravé dítě by na psychiatrii ocitnout nemělo, stejně to většinou ničemu nepomůže. Lepší je se snažit domluvit a na vzájemném vstřícnějším kontaktu začít pracovat – třeba ve spolupráci s odborníkem.

 


Anketa MIMIFORA:

Naváděla jste po rozvodu dítě proti jeho otci?

 

Alena (32):

„Ne, ale myslím si, že děti nejsou hloupé a spoustu věcí vycítí. Jsem rozvedená, manžel mě psychicky týral, bil, dcera vše viděla. Nemusím jí nic říkat, k otci, který ubližoval mamince, prostě nechce. A není to proto, že bych ji naváděla! Prožila si zkrátka svoje….“

 

Michaela (38):

„Nenaváděla, ale dítě samozřejmě slyší a vidí, co se děje. Otec, který se o syna celý život nestaral, ho při rozvodu najednou chtěl do péče. Pro syna to byl prakticky cizí člověk. Nikdy se o něj nezajímal. Těžce to nesl a k otci nechtěl. Nechápu, jak se tomu v takových situacích může někdo divit, anebo ještě tvrdit, že matka dítě manipuluje!“

 

Text: ino

Foto: Shutterstock.com

5 Posledních příspěvků v diskusi

Doposud nebyl připojen žádný komentář. Buďte první!

Vstoupit do diskuse >>

Související články a diskuse