vyhrajte-s-preventanem

jpg3encyklopedie-banner

banner-folgravid3

Tipy
Syndrom kostrče a pánevního dna: Takto ho poznáte!

8. ledna 2015

Syndrom kostrče a pánevního dna: Takto ho poznáte!

Kategorie: Zdraví a krása, Připojené tagy: kostrč pánevní dno bolest menstruace syndrom

preventan-mimiforum-banner

Syndrom, o kterém se příliš nemluví, a přitom se objevuje poměrně často. Na to, že jím trpíte, však mohou ukazovat poměrně netypické symptomy, například bolesti hlavy. 

Ostropestřec Plus Farmax® (doplněk stravy) obsahuje kombinaci dvou bylin, ostropestrce mariánského (Silybum marianum) a klanoprašky čínské (Schizandra chinensis), ve formě standardizovaných bylinných extraktů v želatinových tobolkách s obsahem min. 80% silymarinu. Navíc s obsahem cholinu, který přispívá k normálnímu metabolismu lipidů a k udržení normální činnosti jater.

ostropestrec-60-cz-3d-nahled

Problémy, které zdánlivě s kostrčí a pánevním dnem vůbec nesouvisí, mohou paradoxně ukazovat na problém, o kterém se mluví málo. Může vás bolet hlava, zhoršovat se bolesti před menstruací, může vás trápit bolest při pohlavním styku, anebo bolet hrudní páteř. I když to tak vůbec nevypadá, i tyto potíže mohou ukazovat na to, že trpíte Syndromem kostrče a pánevního dna.

 

Jak syndrom vzniká

Jednoduše řečeno – jde vlastně o zkrácení svalů, které se upínají ke kostrči. To bývá asymetrické, a tak táhne kostrč k jedné straně. Problémy, které to způsobuje, se pak mohou projevovat úplně jinde, a tak může trvat dlouho, než se odhalí skutečná příčina – Syndrom kostrče a pánevního dna. Jeho příčinou může být jak náhlé podráždění (pád, úraz), tak dlouhodobé dráždění (sedavé zaměstnání, velmi častá jízda na kole apod.).

 

Dva druhy syndromu

Rozlišujeme dva druhy syndromu – primární a sekundární. U primárního tkví příčina v přímém podráždění kostrče a svalů, které se k ní upínají (typicky například při úrazu – pád při sportu, na lyžích, z kola apod.). U sekundárního je příčina jinde v těle, mimo kostrč. Může jít například o problémy v dolních končetinách, záněty malé pánve apod., což se přenáší do pánve třeba přes svalový aparát.

 

MIMIFORUM zjistilo:

Příčinou vzniku tohoto syndromu může být i porod. A to tehdy, je-li ženina pánev příliš těsná pro hlavičku novorozence. Pak dojde k přetažení svalů pánevního dna a vzniku syndromu.

 

Příznaky Syndromu kostrče a pánevního dna

 

-          Bolesti hlavy, často vychází ze záhlaví, jsou tenzní, stresem se zhoršují. Může bolet i celá hlava a objevovat se migrény.

-          Bolesti hrudní páteře, které může provázet pocit nedostatku vzduchu, obtížného nádechu apod. Mohou připomínat potíže se srdcem nebo s dechem.

-          Bolesti bederní a křížové páteře, které se zhoršují při námaze a chůzi. Bolest může vystřelovat do kyčlí, třísel, podbřišku i hýždí. Bolesti bederní páteře se pak před menstruací a během ní zhoršují.

-          Bolestivá menstruace. Přidat se může i problém s otěhotněním. Objevovat se může i bolest při pohlavním styku.

-          Bolest hýžďového svalu, která bývá jednostranná.

 

Jak se syndrom léčí zdravi-a-krasa-syndrom-kostrce-a-panevniho-dna-ii-sxc-nahled

Pokud lékař syndrom odhalí, následuje léčba, která má problém odstranit. Mezi ni patří fyzioterapie, cvičení, rázové vlny, úprava svalových dysbalancí, mobilizace a techniky měkkých tkání. Mezi ně patří i patří i ne zrovna nejpříjemnější vyšetření přes konečník. Přidat se může i akupunktura, fyzikální terapie a další metody dle zvážení odborníka.

 

Text: mob

Foto: Sxc.hu

5 Posledních příspěvků v diskusi
Dobrý de, už cca 4 roky mě prvně jen při dlouhodobém sezení hlavně v autě bolela pánevní kost obě strany. dnes již to bolí pořád. po doktorech jsem chodil kde se dalo, ale pořád se to spíše zhoršuje. Nevíte někdo poradit???
22:06 03.02.2019 - Niky -

To same

Ja mam po padu na krizovou oblast permanentni bolesti uz osmy rok. Je to na zblazneni. Mam zlomenou kostrc, bolest se postupne z krize a niz rozlezla do hyzdi, kycli i nohou. Je mi ted 38 a netusim, jak dlouho takto jeste muzu vydrzet. Na lecbu uz jsem rezignovala, asi 5 let jsem nedelala skoro nic jineho, vyzkousela jsem snad ves, co v medicine (klasicke i alternativni) existuje a bez vysledku…
Leilo, asi se dokáži představit, jak Vám je, mně je taky 42 let a něco podobného jsem měl. K doktorům jsem nešel, nejsem na doktory. Pomohly mi masáže u paní Jany Braunerové, strašně fajn dáma, opravdu doporučuji! Studio Creativ Harmonie v Praze 4 Podolí. tel: 721 666 346, e-mail: profimasaze@sez­nam.cz
16:11 07.04.2018 - lejla -

bolesti pánve,beder a stehen

dobrý den,přesně to jsi myslím že mám bolesti už 2,5 ROKŮ je sice pravda že někdy je to klidnější ale někdy bolestí brečím a brečím ,doktoři s tím nic nedělají sama cvičím jemnou jogu na záda ,chodila na akupunkturu,re­habilitovala a stále jsem na tom stejně…nevím jak dlouho takhle mohu žít má 42let …šílenéé kdyby někdo přišel na něco učinneho budu mu vděčná za zprávu ,,at jste zdraví

Vstoupit do diskuse >>

Související články a diskuse