vyhrajte-s-preventanem

jpg3encyklopedie-banner

banner-folgravid3

Tipy
Syn žárlí na nového partnera. Jak je spřátelit?

25. září 2013

Syn žárlí na nového partnera. Jak je spřátelit?

Kategorie: Sex a vztahy, Připojené tagy: žárlivost Rozvod vztah děti partner

preventan-mimiforum-banner

Žárlivost na nového partnera svého rodiče není u dětí ničím neobvyklým. Cítí se ohroženy a mají pocit, že zaujal jejich místo. Jak je tedy spřátelit?

OcuMax Lutein 4 Farmax

·    Obsahuje přírodní karotenoidy (lutein, zeaxanti) a bylinné extrakty (borůvka, světlík).
·    Vysoký obsah luteinu – 15mg, tj. čistého 12 mg.
·    Vhodný k dlouhodobému užívání.

ocumax-lutein-4-farmax-nahled

Doplněk stravy

 

Více ZDE

Sedm let. I tak dlouho může podle odborníků trvat, než si dítě plně zvykne na nové prostředí, ve kterém žije i na nového nevlastního rodiče. Ne každý má ale dostatečnou trpělivost, vydrží čekat – a hlavně nepřestane se snažit, aby dítě plně získalo jeho důvěru a bralo ho jako kamaráda i autoritu – a nového »tátu« či »mámu«. Tlačit na dítě, spěchat, a když to hned nefunguje, vzdát to – to jsou jedny z hlavních chyb, které nevlastní rodiče dělají.

 

Nová láska po rozvodu – problém?

Je tu ale i další velký problém, který se v nových vztazích objevuje velmi často. Rodič, se kterým dítě po rozvodu žije, se znovu zamiluje a novému partnerovi začne projevovat víc pozornosti a lásky, než vlastnímu potomkovi. A aby měl pro svůj nový »objekt zájmu« co nejvíc času, stane se, že od sebe dítě dokonce odhání. „Běž si hrát, nech nás, běž do pokojíku.“ Podobnými příkazy se to začne jen hemžit, zatímco sedí s novým partnerem v objetí u televize. Pak se není čemu divit, že dítě na něj začne žárlit, či ho dokonce začne nenávidět.

 

Když dítě žárlí na partnera sex-a-vztahy-syn-zarli-ii-sh-nahled

„Po rozvodu jsem byla dlouho sama se synem a už jsem nečekala, že bych se mohla znovu zamilovat. Jenže pak jsem potkala muže svých snů a zbláznila se do něj, jak malá holka. Je jasné, že jsem chtěla být neustále s ním, a tak péče o syna šla trochu stranou. Bohužel jsem si hned nevšimla, že on to strašně těžce prožívá a na nového partnera žárlí. Ráda bych, aby se k nám přítel nastěhoval, ale nevím, jak je spřátelit,“ svěřuje se Petra (37).

 

Tipy MIMIFORA:

Dítě a nový partner: Jak je spřátelit?

 

-          Nabízejte společné aktivity. Vymyslete co nejvíce věcí, které můžete dělat spolu. Dítěti je nabízejte, ale pozor, nenuťte ho. Když nebude chtít, nelamte to přes koleno a vytrvale mu předkládejte další možnosti.

 

-          S dítětem mluvte. O věcech, které se týkají vašeho nového vztahu, s dítětem otevřeně mluvte. Nedělejte za jeho zády kousky, kterých si podle vás nevšimne – například tajné přespání přítele. Dopředu dítěti řekněte, že u vás bude spát – a hotovo.

 

-          Buďte trpělivá. To je základní klíč k úspěchu. Vydržte, netlačte na dítě, dejte mu šanci, aby nového partnera poznalo. Buďte trpělivá, úspěch se časem dostaví, jen to může déle trvat.

 

-          Dopřejte jim společný čas. Není třeba, aby sbližování dítěte s partnerem bylo výhradně v režii matky. Naopak to může všemu jen ublížit. Mnohem lepší je nechat vzájemné sbližování na nich. Nebojte se a nechejte je chvílemi o samotě. Jakmile se objeví společný zájem, je to dobrá cesta k úspěchu.

 

-          Dejte dítěti jistotu. Vedle nového partnera se dítě často cítí nejisté. Neví, co od něj může čekat a jaké je vlastně jeho postavení v rodině. Právě proto by mu maminka měla jasně vysvětlit, že jeho pozice ohrožena není, že ona i nový partner jsou tu proto, aby mu kdykoli pomohli a vyšli vstříc, když bude třeba.

 

-          Vyhledejte odborníka. Pokud přes veškerou snahu o spřátelení dítě nového partnera bojkotuje a trvá to již dlouho, poraďte se s odborníkem. Ten může zjistit, kde vězí problém, a proč dítě nového člena domácnosti tak tvrdošíjně odmítá. Poradí, jak jednat a postupovat, abyste měli opět klidný a spokojený domov.


Text: asm

Foto: Shutterstock.com

5 Posledních příspěvků v diskusi

Doposud nebyl připojen žádný komentář. Buďte první!

Vstoupit do diskuse >>

Související články a diskuse